• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIMA_A: Zatim moje dojmy:

    Fotak hezky
    Focal planar shutter - vyborne! Narozdil od Hasselblad x1d pujdou pouzit libovolna MF/LF skla pres adaptery.
    Vyborny napad s tim "otocnym" EVF
    Jen jeden svetelny objektiv :-/
    Skoda ze ten 63mm neni treba f/2 :-(( Snaze bych si potom obhajoval, proc ten fotak "potrebuji" :-)
    Nema to IBIS, coz se dalo cekat.

    Nevite nekdo, jestli maji nektere ty objektivy zaverku, nebo zda se planuji objektivy se zaverkou? (Ja tohle zas tam moc neocenim, ale zajima me to z technickeho hlediska)

    Zaujal me ten 23/4. To by byl pekny fotak + objektiv na krajinky.
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    MIMA_A: je to huste maly, ale hadam ze to bude proklate drahy :(
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Jedna fotka ze Šumavy. Šli jsme z Nové Pece do Prášil přes nouzová nocoviště. Bylo to fajn a vyšlo nám super počasí. Jen asfaltová cesta z Modravy na Poledník je nic moc.

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: jako co ti budu povidat, na canonu mam ted 50mm 1.8 STM, to sklo foti genialne, kam se na nej hrabe 1.4, ale proste se mi moc nelibi, radsi nosim moji rozbitou 50/1.4 (ktera ma rozbitou clonu a muzu fotit jenom manualne a na 1.4, jinak hodi fotak ERR) a tedy chapu te :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: Rozdil v DOF mezi 1.4 a 2 poznam, neni velky ale vidim ho tam.

    Druha vec je, ze 23/1.4 a 35/1.4 se mi vzhledem libi vice nez f/2 varianty a vzhled toho vybaveni je pro mne dulezity.

    Za mne neni co resit...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: pozor, to nebyla vytka, jen takova uvaha, jestli je nutny mit 1,4 skla, pokud tomu vysledky neodpovidaji (at uz je to u tebe pravda ci nikoliv, to si neber rozhodne osobne .)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: 1) Tak jsem spokojenej ja i foceni lide, vic me jakozto amatera fakt trapit nemusi :-)
    2) Fakt mam priority uplne jinde, nez se pretahovat o to, co je a co neni fotka, u ktere ty vysledky za to stoji ;-) Ostatne stejne jako to ma 99pct populace.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: no tak hlavne aby za to ty vysledky staly, za ty prachy .))
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    LAUNCHER: ja Te chapu :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BERNIE: Potrebuju vsechno alespon 1.4 (na APSC), ja jsem nemocnej clovek :-))
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    LAUNCHER: njn, ja tu 35/2 musim jeste poradne otestovat, vyfotil jsem s ni zatim jen par fotek a nejak se mi nezdaji. Jsou divne neostre. Ale 50-140 je paradni vec :)
    Jinak ta jedna clona mi chybela, i pri dobrem vykonu xpro2 na vyssi ISO. Nejen kvuli svetlu, ale i kvuli DOF.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: mne by dost vadilo, ze to nemuzu vzit do prirody na zver, mit tvuj skelnej setting :) jinak jasny, portretak a uw a pohoda
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: Hele nechci byt naivni, ale prijde mi, ze bych relativne vystacil se dvema skly:

    (psano ve FF ekviv):
    1) ~45mm idealne (50 take dobre, 35 trosku moc siroke na mne)
    2) Nejaky ultrasirokac

    Ano, spoustu veci s tim nevyfotim, ale to je mi fuk...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: no jo,ale to mas plus jeste tak cca 70-80 k za jedno sklo, potrebujes jich nekolik...jako nebude to cheap, ale bral bych, wtz :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: A pripadne pro srovani cen, tady 645z (jasne, dneska uz "starsi" fotak) :

    https://www.megapixel.cz/pentax-645z-telo/recenze
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: Hele cena je pry nizsi nez ten novy Hassy:

    https://www.megapixel.cz/hasselblad-x1d-telo
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: no to ne, to zajima, spis sem to myslel tak, ze tu cenu tipuju spis k pul mega nez k 200k :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: Jen ten sensor stoji masakr, takze pod 150k CZK za telo to nevidim. Rozumim a mas pravdu, ja to psal jen z meho uhlu pohledu (ktery nikoho nezajima, chapu). Proste tohle je pro me moc za neco, co nekde omylem zapomenu, nebo mi to nekdo sebere. A mit to jen na doma, to si u sebe neobhajim... Ale treba si to jednou koupim v bazaru, az bude nova verze tela :-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: ze by byl fuji prvni, kdo nabid stredoformat za entry level prachy? bych se divil, ale mozny to je. kdyz treba srovnas s phase1
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Jestli je to real tak jsem na jednu stranu rad, na druhou me trosku mrzi, ze se ted bude Fujifilm starat o 2 systemy misto jednoho.

    Rad bych si to koupil, ale predpokladam ze cena bude vyse, nez je mi mile.

    Kdyz mam u sebe fotak a skla za 80k CZK, tak to jeste nejak psychicky zvladnu. Ale predstava ztraty vybaveni za 200k - ouch.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Existuje to? Uz jste z toho nekdo fotil? Jak to vypada s cenou za telo + skla? Kdyztak posta :-)

    CONFIRMED - Fujifilm Medium Format To Be Unveiled September 19 - Fuji Rumors
    http://www.fujirumors.com/confirmed-fujifilm-medium-format-unveiled-september-19/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam