• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    LEHUOK
    LEHUOK --- ---
    Zdravim, tak XT2 mam doma (momentalne s 18-138 OIS WR, ale planuji prikoupit tu WR 23mm F2).

    Po par fotkach jsem zkousel RAFy otevrit v Lighroomu (6.6) a CaptureOne (9.3), a musim rict ze C1 znatelne lepsi kvalita, obzvlast kdyz prijde na sum pri vyssich ISO (3200 a vejs).

    Koukal jsem zatim na:
    Adobe Lightroom Versus Capture One for Fuji X-Trans Sensors | Fstoppers
    https://fstoppers.com/originals/adobe-lightroom-versus-capture-one-fuji-x-trans-sensors-129186
    Lightroom 5.7 vs. 6.1 for X-Trans — Fuji vs. Fuji
    http://www.fujivsfuji.com/lightroom-5pt7-vs-6pt1-for-x-trans/
    Lightroom Vs Fuji | FUJI LOVE
    https://fujilove.com/lightroom-vs-fuji/

    Jak tomu zatim rozumim je to ze s LR se da vymazlit aby se jaks taks priblizil C1, ale pak je otazka zda to stoji za ten cas straveny upravami, kdyz to z C1 leze krasne primo.

    Dalsi moznost by byla brat rovnou ty JPEGy co Fujina uklada, a s RAF se mazlit jen kdyz to bude opravdu fotka kde to bude za to stat.

    Jak jste to resili vy?
    Diky
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Inside the Fujifilm GFX 50S « Fuji X Secrets
    https://fuji-x-secrets.net/2016/09/21/inside-the-fujifilm-gfx-50s/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Fujifilm GFX - Start Up Time and AF - VIDEO
    https://www.youtube.com/watch?v=J6huXwovvr0
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---


    Na prvni pohled mi ty novy f2 objektivy prijdou takove vizualne rekneme treba "netradicni" ale optiku zase vsichni velmi chvali ...
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DOTCOM: Prepocet - Je tam jiny pomer stran, takze neni. Ale obecne se to bere na plochu a tam vychazi 0.79 FF vs tento sensor.

    Uznavam, ze tento rozdil nepoznam, ale ted ruku na srdce - kdyz si koupis fotak za spoustu penez s obrovskym sensorem, nebylo by fajn mit moznosti s DOF control vetsi, nez s dosavadnim APSC telem? ;-)
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    LAUNCHER: 1.4 vs 1.45 imho nepoznas :) a nejsem si jistej jestli je mozny takhle snadno predpocitavat ty svetlenosti
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: V ramci ferovosti: A ten GF 110/2 je pro zmenu svetelnejsi nez muj 56/1.2.

    Jenze furt a vsude fotim s 35/1.4 na plnou diru :-))

    Jo a taky na XF 10-24mm f/4 je velmi prijemny ten OIS, ale verim, ze pro GFX tez casem bude nejaky UWA zoom se stabilizaci.

    (aktualne nejvic vyuzuji 35/1.4, 10-24/4... a 18/2, protoze lenost :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DOTCOM: To by platilo, kdyby ten MF sensor byl stejne velky, jako klasicky MF film.

    Ale takto:

    f/2.8 * 0.79 / 1.51 ~ f/1.46 (Prepocteno na APSC)
    muj 35mm za par buracku: f/1.4

    Tzn moje XF 35/1.4 je o fous svetelnejsi sklo nez XG 63/2.8
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    LAUNCHER: Skla na MF jsou papirove min svetelny nez na apsc ale diky velkymu snimaci z nich vytahnes malou hloubku ostrosti velice snadno
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: A co ted? Premyslim, jestli mam vlastne cekat na stribrnou X-T2, nebo setrit na GFX 50S + 63/2.8 + 23/4 :-)

    Rozum veli X-T2, protoze tu alespon vyuziji a nebudu se o ni tolik bat. Ale zase mit na hrani a experimenty takhle velky sensor, je opravdu lakave...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIMA_A: Zatim moje dojmy:

    Fotak hezky
    Focal planar shutter - vyborne! Narozdil od Hasselblad x1d pujdou pouzit libovolna MF/LF skla pres adaptery.
    Vyborny napad s tim "otocnym" EVF
    Jen jeden svetelny objektiv :-/
    Skoda ze ten 63mm neni treba f/2 :-(( Snaze bych si potom obhajoval, proc ten fotak "potrebuji" :-)
    Nema to IBIS, coz se dalo cekat.

    Nevite nekdo, jestli maji nektere ty objektivy zaverku, nebo zda se planuji objektivy se zaverkou? (Ja tohle zas tam moc neocenim, ale zajima me to z technickeho hlediska)

    Zaujal me ten 23/4. To by byl pekny fotak + objektiv na krajinky.
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    MIMA_A: muj tip je "well above $5K" coz je limit toho co bych kdy za fotak byl ochotnej zaplatit ...
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    DOTCOM: Toshi said price goal is "well under $10k, w/lens
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    MIMA_A: je to huste maly, ale hadam ze to bude proklate drahy :(
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Jedna fotka ze Šumavy. Šli jsme z Nové Pece do Prášil přes nouzová nocoviště. Bylo to fajn a vyšlo nám super počasí. Jen asfaltová cesta z Modravy na Poledník je nic moc.

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: jako co ti budu povidat, na canonu mam ted 50mm 1.8 STM, to sklo foti genialne, kam se na nej hrabe 1.4, ale proste se mi moc nelibi, radsi nosim moji rozbitou 50/1.4 (ktera ma rozbitou clonu a muzu fotit jenom manualne a na 1.4, jinak hodi fotak ERR) a tedy chapu te :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: Rozdil v DOF mezi 1.4 a 2 poznam, neni velky ale vidim ho tam.

    Druha vec je, ze 23/1.4 a 35/1.4 se mi vzhledem libi vice nez f/2 varianty a vzhled toho vybaveni je pro mne dulezity.

    Za mne neni co resit...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam