• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: ad bod 1: wtf? :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LEHUOK: Priznam se, ze 16-55/2.8 me nepresvedcila:

    1) Na foceni mi f/2.8 na APSC neprijde jako velka vyhra.
    2) Na video to zase nema stabilizaci.
    3) Pro toulani s jednim nasazenym sklem mi to prijde jako prilis rozmerne a tezke sklo.

    Vzhledem k bodum vyse jsem ho preskocil.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LEHUOK: Proc by to nebylo na miste..stale to je objektiv..chces od nej fotky..
    LEHUOK
    LEHUOK --- ---
    HUGGI: Tak jasne, srovnavat zoom s pevnym sklem neni uplne na miste.. ale treba s timto srovnanim bych se ztotoznil: http://www.jiriruzek.net/fuji-xf-16-55-2-8-vs-18-55-2-8-4-vs-18-135-3-5-5-6.html
    Radsi nez tu 16-55 pak radej poridim pevnou 16ku, i kvuli te dire..
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LEHUOK: pokud más 35/2, tak sám musís vidět o čem ta kresba oproti 18-135mm ve všech ohledech je..
    LEHUOK
    LEHUOK --- ---
    LAUNCHER: Ja ti rozumim. Ale porad nechapu co je tak spatneho na tom "kresleni", ja nic zcela zasadniho nepozoruju, tak jsem asi lama nebo nevim :)

    Na par trecich jsem s tim u byl a porad mi prijde lepsi tahnout jedno sklo nez dve. Mozna to prehodnotim kdo vi.

    Mozna se pletu, ale z te WR sady nic sisiho nez 16mm neni. Premyslel jsem o 16-55/f2.8 a 16/f1.4, ale to taky nejsou zadna tintitka co se rozmeru tyce. Kamarad ma tu 16-55, vyzkousim, porovnam, uvidim :). Nebo se mozna vzdat myslenky ze chci mit WR set, ale priznam se ze vedomi ze trocha deste neublizi je moc prijemna kdyz tahnu fotak venku.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LEHUOK: Uprimne, se 135mm dlouhym koncem vyfotis tak mozna pejska na delsim voditku, nebo ovce v ohrade, ohledne toho "zver na kterou muzu narazit". A ta "krajina" na tech 18mm * crop tez nebude zadny zazrak. A to je prave ono, radsi prinest jednu poradnou fotku z 14/2.8 nebo z 100-400mm (tez obrovske sklo, ale alespon s tim vyfotis neco, co bezne nevyfotis), nez deset "takovych nejakych" z ultrazoomu.

    Navic Te noseni takhle velkeho skla "na trek" nejspis brzy odradi a tve sklo bude lezet doma. Uvidis sam... A treba taky ne, ale takhle to ma hodne lidi.
    LEHUOK
    LEHUOK --- ---
    HUGGI:
    LAUNCHER: OK chapu. Ja to sklo mam rad protoze ho muzu vzit jako jedine na trek, a vyfotit jak krajinku tak nejakou zver na kterou muzu narazit. A OIS mi taky prijde super kdyz prijde na foceni v horsim svetle. Je jasne ze pokud chci sklo na "vsechno", nekde ten kompromis byt musi. Bral jsem ho ale samozrejme s tim ze poridim este alespon jedny prime lense, momentalne mam 23mm F2 WR a je to bajo s tim fotit, ta kompaktnost je mnam :)

    Co se mysli tim kdyz se rekne "kresba je takova a makova"?
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    LAUNCHER: no ona kamoska ma x30 a tak nejak si cvaka pojede do thajska a chce neco univerzal.

    Za me ja bych si vystacil se svoji starickou x100 v thajsku, to je moje srdcovka, ale proste rozhoduje se mezi tim.


    HUGGI: diky za info, napsal jsem ji to pokud napise dam vedet ;-)
    jinak to o te 18-135 tak nejak jsem si to myslel ze to bude na ho... :-D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    P4INTER: A co takhle? :-)

    = Fujifilm X100T Cerny = - Bazar - PALADIX foto-on-line - PALADIX foto-on-line
    https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=442912
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LEHUOK: Tyhle superzoomy jsou rozmerove a vahou obrovska skla, ktera zaroven nenabizeji zadne zajimave kreativni moznosti foceni.

    All purpose - no purpose.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LEHUOK: no nevím co na tom rozvádět, nelíbilo se mi podání (i na zoom), kresbavelmi průměrná, kvůli tomu si takový fotoaparát nekupuju, divně nevyvážený sklo - nepohodlný ovládání..

    prostě něco co bych osobně nedoporučoval..asi jediný sklo od Fuji, který je prostě divný
    LEHUOK
    LEHUOK --- ---
    HUGGI: Muzes prosim rozvezt tu 18-135?
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    P4INTER: Budu ted kdyžtak prodávat X-T1 + 18-55, par mesicu stary..

    Jinak 18-135 nedoporučuju..sie jako univerzál..ale jednou jsem ho měl pučený a strašně mě vadil..ve všech ohledech
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    P4INTER: Za me X-T1, az bude s nejakym "normalnim" sklem. Protoze hledacek. Nebo se domluvit a koupit tohle telo bez skla. Klidne na to koupit bazarove plastove + male + levne 16-55, jsou malicke a maji lepsi obraz, nez by clovek cekal. K tomu 35/1.4 a hotovo :-)
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    cus kamoska se pta jestli koupit
    1) x-t10 + xf18-55 (24 tis.)
    nebo
    2) x-t1 + xf18-135 (32 tis.)
    oboje bazar. ja jsem pro xt10 me sedi vic a sklo 18-135 sem v rukach nemel
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    x-t10
    KOTWA
    KOTWA --- ---
    a jeste jsem zapomnel - jeste prodam X-M1, perfektni stav, nafoceno par tisic snimku, dosud nevybaleny popruh a nabijecka (pouzival jsem nabijecku ze sve X-E2 a kozene poutko), krabice, atp. -- mel jsem ho pouze jako zalozni druhe telo. nejspis je jeste v zaruce, zkusim najit doklady z megapixelu, nakup byl 28.1.2015.

    navic 4gb sandisk SD karta.

    za 7500
    PEPO
    PEPO --- ---
    nenašl by se to nějaký dobrotivec, který by mi na pár dní (nejlépe přes víkend) půjčil ty předsádky na x100? rád se budu revanšovat něčím tekutým, dle preferencí...

    kdyžtak pošta...

    dík
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIMA_A: Ne ne. A kdybych mel v rukach GFX, mel bych ten usmev mnohem sirsi! :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam