• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    HUGGI: Ups. To mě nenapadlo. :-O Podívám se, díky za radu!
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    FUZZSTORTION: no vždycky je ještě cesta mezikroužku, který dáš kidně na tu 35mm.

    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    HUGGI: Tak přesněji - je to požadavek otce, který je od 90. let vášnivým bonsaistou. Přišel teď za mnou s tím, že by rád teď svá díla po mnoha letech nafotil i detailně (makro). Už jsem mu něco na zkoušku fotil se setovým XF 35mm f2 a nyní i s novým XF 16mm f1.4. Líbí se mu to, ale chce jít ještě hlouběji, resp. blíž. Zvláště až bude období "pučících šíšek, jehliček, lístečků...", které zpočátku nejsou velké ani půl centimetru, tak to chce mít velmi detailně zdokumentované. Já bych si samozřejmě na tuto sezonní akci sklo půjčil, jenže po roce se to pochopitelně zopakuje. Vlastně jeho zahrada celý rok se mění, takže je mi jasné, že otec se jen s jedním obdobím nespokojí a jeho požadavky se budou množit (jak je jeho zvykem). On sám nefotí, takže to je veskrze na mou hlavu, resp. oko (resp. peněženku). Klasické profi portréty nefotím, spíše kamarády, známé ve městě, přírodě a na cestách. Ale nedovedu si představit, že bych s "devadesátkou" šlapal tůru. Když to tak čtu po sobě, tak asi skončím u XF 56mm f1.4 i XF 90mm f2. :D
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    FUZZSTORTION:
    FUZZSTORTION: Záleží na co to sklo chceš. Pokud tě zajímá i makro je volba asi jasná, jestli primárně portréty tak..težká volba...skoč si je vyzkoušet, nebo na víkend půjčit..

    Osobně mám 56/1,2 a jsem maximálně spokojenej, ale taky mám 40-150 protože občas se to tele hodí:)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: BERNIE: Děkuji za reakce! Víceméně jsem se asi už rozhodl si jej pořídit. Ať už nový nebo bazarový. Uvidím. Nicméně mě ještě stále vrtá možnost skla XF 56mm 1.2 (ne ADP). Ještě si to musím v hlavě přebrat. :-)
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    FUZZSTORTION: mam, cca rok, nejostrejsi sklo ze vsech, co jsem od Fuji a Canonu mel (50-140/2,8, 35/1,4, 35/2, 18-55/2,8-4, 70-200/4L, 17-40/4L, 28-80/2,8-4L). Ostri stredne rychle, nejkratsi vzdalenost-nekonecno cca 0,5s. Je celkem velke.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Zkusenost nemam.

    Nicmene, co jsem cetl, pockal bych na telo s IBIS, pokud to nechces pouzivat ze stativu, nebo alespon z monopodu. Tech nestabilizovanych ~135mm je moc na to, aby to clovek udrzel z ruky. Lovegrove psal, ze to chtelo kolem 1/500s.

    Jeste mi na tom vadi, ze to neni f/1.4, ale to je moje soukroma uchylka na rychla skla.

    Kazdopadne fotky z toho padaji prima, pokud clovek touzi po ~135mm:

    Fujifilm XF 90mm f/2 R LM WR Lens Photography Gallery
    http://www.lovegrovephotography.com/fujifilm-xf-90mm-f2-lens/

    En Cuba, se vive bailando. (Cuba, the ballet) | Omar Z Robles
    https://omarzrobles.blog/2016/04/15/en-cuba-se-vive-bailando/
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    FUZZSTORTION: Ok, a nějaká zkušenost (dlouhodobá) se sklem XF 90mm F2 R LM WR?
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Nějaká ta fotka







    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Nějaká první praktická zkušenost s novým sklem XF 50mm F2 WR? :-)
    BERNIE
    BERNIE --- ---
    Fuji me timhle updejtem FW pekne nakrklo:).
    Ano, prinasi spousto noveho, ale ... ruzne nastaveni AF bodu pro portrait a landscape jen pro xt2? Fuck the duck.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Pan se myli. Fujifilm mockrat vysvetloval, ze to sice CPU umi, ale fotak na to neni sraveny, takze se to neuchladi. Ostatne pri vyssich teplotach a nahravani videa si lide na fotacich bezne zvedaji displaye, aby to lepe chladilo.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Ale nedá se vyloučit, že by v budoucnu nahrávání 4K videií nebylo aktivováno skrz aktualizaci firmwaru v budoucnu. Alespoň to tak píše či tvrdí Tony Phillips ve své publikaci „The Complete Guide To Fujifilm’s X-Pro2“, kterou mám nyní rozečtenou (e-kniha). Fajn knížka - dobře se čte.
    Pan Phillips napsal dost i o ostatních Fujifilm modelech v dalších publikacích. Kdyžtak mrkněte.
    Jinak za mne 4K není pro mě nijak zásadní nedostatek. Já vlastně s X-Pro2 ještě žádné zajímavé video neudělal - to spíše pohotově sahám po iPhonu.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    New firmware updates for FUJIFILM X-T2 and FUJIFILM X-Pro2 coming soon. | Fujifilm Česko
    https://www.fujifilm.eu/...ny-nove-aktualizace-firmwaru-pro-modely-fujifilm-x-t2-a-fujifilm-x-pro2-1
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LAUNCHER: na reportáž určitě X-T řadu(a nechápu ten blbej firmware oproti Pro2), a asi bych si u X-Pro2 nezvykl na ten divnej volič ISO, ale zatím jsem s ní fotil jeden večer.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: Jake z toho (T vs Pro) mas dojmy ohledne pouziti / ovladani?
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LAUNCHER: No myslel jsem si to, ale nikdy jsem přímo nesrovnával..uvidíme večer:)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: Se stejnym FW je X-T2 vs X-Pro2 stejne. Stejny sensor a CPU. Jediny rozdil je v nepritomnosti 4k u Pro, protoze to ma horsi chlazeni a CPU by se prehrivalo.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    HUGGI: dodatek: Firmware tam byl 1.01 - tedy dost starý, uvidím ednes po aktualizaci na 2.01
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    Neporovnával jste někdo napřímo X-Pro2 a X-T2?

    Mám ted počenou X-Pro2 (a nemám X-T2) - a přijde mi, že má mnohem horší ostření než X-T2 v horším světle..dnes ještě otestuju v klubu, kde to dobře znám a s X-T2 jsem už něco nafotil..

    Jinak má ale X-PRo2 mnohem lepší firmware..věci ohledně AF lock tam fungují "normálně" jako u DSLR..to u X-T řady není..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam