• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    LEHUOK: zase je celkem velka sance, ze od fuji bude opticka kvalita perfektni hned na 2.8
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    FUZZSTORTION: podle fotek to je strašný dělo..ale myslím že budu mít novou hračku místo Zeisse 12mm:)
    LEHUOK
    LEHUOK --- ---
    MIMA_A: Jojo, na roadmape to taky vypada slibne. Mohlo by to bejt docela slusny sklo i na astrofoto.. Sice to F2.8 neni nejrychlejsi, ale je to jen o stop pod top sklama na astro pro X-mount..
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    A "Red Badge" značí, že to bude docela pálka. Když se dívám na ceny "Red Badge" řady. Ale věřím, že cenovka své opodstatnění má. :-)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    WUKONG: bohužel na kytaru hrát neumím :-) takže škoda
    WUKONG
    WUKONG --- ---
    MIKEKT: chtel, ale musim na ni nasetrit. jedine ze bys byl ochoten ji vymenit za baskytaru :)
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    LEHUOK: dle toho mockupu je + ma Red badge, takze myslim na 99.9% WR bude
    LEHUOK
    LEHUOK --- ---
    FUZZSTORTION: Jen se modlim at je ta 8-16 WR..
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Nechtel by nekdo starsi x-t10? :)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    A samozřejmě spousty dalšího... :-)
    HOT: First Images of the Fujinon XF 8-16mmF2.8 and XF 200mmF2 - UPDATED with New Images! - Fuji Rumors
    http://www.fujirumors.com/hot-first-images-fujinon-xf-8-16mmf2-8-xf-200mmf2/
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Zdroj:
    ken wheeler (@officialangryphotographer) • Instagram photos and videos
    https://www.instagram.com/officialangryphotographer/



    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    A rád si počkám na první dojmy a fotky z recenzí k tomuto sklu. :-)
    Fujinon XF 80mm F2.8 OIS WR Macro to be Released in October - New Source - Fuji Rumors
    http://www.fujirumors.com/fujinon-xf-80mm-f2-8-ois-wr-macro-released-october-new-source/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DOTCOM: Souhlas s cenou.

    Vis co, vrta mi to hlavou, nemam pro to sice vyuziti, ale jsem fanousek znacky a svetelnych primes a 200/2 je na pomery te FL svetelne sklo. Mam doma 55-200, zkusim si to odzoomovat na 200 a popremyslet, jestli by me napadlo, co s tim fotit.

    Jestli bych si mohl vymyslet objektiv pro me, tak bych poprosil o 14/1.4 (po vzoru napr. Sigma FF 20/1.4) a 33mm f/1.0 :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Preji at Ti ta 56/1.2 dela hodne radosti, povedene sklo :-) Smekam takhle zapalenemu fotografovani, poreferuj pak, ja Ti ty sporty s Fujinkama sly.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Rád si na to počkám, půjčím a vyzkouším. Pak se rozhodnu. :-) Ohledně focení sportu, tak často navštěvuju plážové volejbaly, v době podzimu a zimy jsem v tělocvičnách a někdy chodím na florbalové zápasy. Mám také předběžně domluveno i pravidelné focení v jednom skejt parku venku (a pak někde v hale). Fotbalovým a hokejovým stadionům se vyhýbám. Do malých klubů na koncerty a jiné kulturní akce je to asi už brutál ohnisko, to spíše asi 90mm f2 (nebo vlastně stačí třeba i 56mm 1.2 R, který si zítra jdu vyzvednout) :-)))
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    LAUNCHER: no 90 mm mi na cestovani prijde uz moc velka - je fakt ze by mi stacilo neco ~f2.8 co by bylo malyho do kapsy a s IBISem stabilizovane. ta 200/2 bude jinak IMHO pekelne draha, staci se podivat kolik stoji ekvivalent od nikonu...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DOTCOM: A 90/2 Ti nevyhovuje, nebo cekas na IBIS, abys to mel stabilizovane?

    Tech 300mm (~450mm FF ekviv) nebo delsich by se mi libilo na zviratka. Nemam s tim zkusenost, ale 200mm (~300mm FF ekviv) je zda se na sport, ten bohuzel nefotim.
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    LAUNCHER: ja bych zas spis chtel neco jako 105/2.0. 200 mm je na more potreby uz moc, bude to velka krava a takhle dlouhy pevny ohnisko dokaze byt uz dost neprakticky...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LEHUOK: Mimo tohle jsem byl spokojen, ostrost a kontrast za mne dobre, pekne fungovala IS.
    LEHUOK
    LEHUOK --- ---
    LAUNCHER: 10-24 budu mit v nasledujicich tydnech pujcene tak uvidim zda se toto bude dit. Nejake dalsi neduhy na ktere bys poukazal?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam