• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    No jak jsem říkal - musím si to někde ošahat :-)
    Na X100 jsem slyšel spoustu ohlasů ve smyslu že omezení ohniska a jediného objektivu je vlastně dobře.

    Právě velikost je asi to hlavní, proč chci bezzrcadlo. Loni jsem pořídil D700 z bazaru a tím si splnil fullframe fetiš. I když je to super, tak je pravdou, že většinou hnije doma a tahám to většinou jen na dovolené, kde mě to taky díky velikosti trochu sere.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MIMA_A: Plus X-E2 jsem si nechal, jako zalozni telo, sem tam cas od casu na nej nasadim nejaky vintage objektiv, a porad dela skvele fotky. Treba s X100 se neda fotit zadny sport, tedy ne na autofocus, jedine na manual. S X-E2 bez problemu.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    FUZZSTORTION:
    UNREALONE: Jako vzdy, zalezi na tom, co opravdu potrebujes. Ja od X-E2 s ctyrmi objektivy postupne presel k X100T a pak X100F + obe predsadky. Fotim hlavne na cestach, takze pro me je rozhodujici to, ze tento set zabere minimum mista, fotit se s tim da skoro cokoliv, co potrebuju, a srovnani kvality - ano, z pevnych objektivu byly nektere fotky o chlup kvalitnejsi, dalo se obcas vyuzit nizsi zacloneni, ale diskomfort v podobe toho to nosit a menit objektivy jsem vymenil za kompaktnost X100. A taky leaf shutter.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    UNREALONE: Já jsem přešel z Nikonu na Sony mirrorrless (skoro stejný snímač) ale Fuji se mi líbili moc, lepší ovládání, design..
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    UNREALONE: X-T20 / X-E3 / X100F jsou fajn pro začátek na ošahání (X-E3 je ještě nedostupný na českých pultech - potrvá to).
    Jde jen vlastně o to, zdali ti ohnisko 23mm/f2 pevného skla u X100F bude plně stačit. A když jo, tak skla nemusíš vůbec pak řešit. Maximálně k tomu pořídíš předsádky wide WCL-X100 II a tele TCL-X100 II a jsi vysmátý. :-)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Chci prodat Nikony a pořídit nějakou Fujinu. Zatím vůbec nevím. Asi si to potřebuju někde ošahat.
    V ruce jsem měl zatím jen X-T10. Láká mě X-T20 (hlavně kvůli velikosti), X-T2 nebo X-PRO2.
    X100F / X70 mě hodně láká taky, ale nevím jestli bych dokázal žít bez výměnných objektivů.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    UNREALONE: Tím se pak asi vysvětluje proč jsem čekal měsíc na jejich vyjádření (skrz Megapixel), kdy jsem reklamoval špatně fungující X-Pro2.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    FUZZSTORTION: To Polsko prej už neplatí (říkal chlápek v jednom obchodě, že to japonci zrušili nebo co).
    No říkal jsem si klasika vybalit z krabice a tvářit se, že už to mám dlouho :-)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Stejně jako z US například. Platí se poštovné (od 500-1500 Kč např.), celní poplatek (200 Kč cca) a vyměřené DPH (21 %). Víceméně je pak na zvážení, zdali není lepší pořídit spíše z bazaru, nebo na firmu, nebo prostě z Fuji speciálky v Praze.
    Pak je tu "komplikace", že na letišti po tobě budou chtít doložit nákup a následuje vyměření DPH na místě, resp. na celní správě.
    A pak to nejlepší, že si toho nikdo nevšímne a budeš mít Fuji za HK cenu.
    Záruka je jednoroční obvykle (proto tak nízká cena) a měla by být mezinárodní. Když nestane komplikace s Fuji, tak lze zaslat například do Anglie, Polska (tam to trvá déle).
    Jestli jsem něco napsal blbě, tak se omlouvám, kdyžtak mě opravte.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    RATTKIN: poštou ne - myslel jsem osobně koupit na místě
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    UNREALONE: počítáš do toho DPH? když to půjde poštou, DPH ti přičítají
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    UNREALONE: počítáš do toho DPH? když to půjde poštou, DPH ti přičítají
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    UNREALONE: počítáš do toho DPH? když to půjde poštou, DPH ti přičítají
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    UNREALONE: počítáš do toho DPH? když to půjde poštou, DPH ti přičítají
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    UNREALONE: počítáš do toho DPH? když to půjde poštou, DPH ti přičítají
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    RATTKIN: hmmm, já právě četl na nějakých fórech, že ve foto obchodech snad cajk; našel jsem nějaké stránky s orientačními cenami v HK a tam to vychází cca o 30% levnější než v ČR
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Docela fajn příspěvek (ten I. v tématu...)...
    Complete Overview over the available and upcoming Fuji X-Mount lenses - Fuji X Lenses - Fuji X Forum
    http://www.fuji-x-forum.com/...omplete-overview-over-the-available-and-upcoming-fuji-x-mount-lenses/
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    UNREALONE: první otázka je, jestli koupíš originál. nevím jak je to u složitých věcí jako foťák, ale menší věcí jako Aku, svítilny a tak se v Číně nedá koupit originál, vždy je to různé kvalitní kopie. jedině asi jít v HK do kamenné pobočky Fuji.
    pokud budeš mít originál, tak podle sériového čísla se to dá ověřit.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    ahoj, nevíte pls jak je to se zárukou, kdybych koupil Fujinu v zahraničí (např. Hong Kong)?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    David Alan Harvey - HOME Project Magnum Photos
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=414&v=XYAjQZ39oe8


    “HOME” Project Magnum Photographers Supported by FUJIFILM
    http://home-magnum.com/en/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam