• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DOTCOM: sakra, tak to sem slusne prestrelil :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DOTCOM: Mne si nevsimej, vsechno co je delsi nez ~50mm mi prijde jak z dalekohledu. I na 56mm fotim povetsinou spis na sirku a dost natesno.

    Nepocitam makro, to mi na dlouha ohniska nevadi, ale to je myslim dost specificky obor...
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    no je to 115 mm, tzn. ~175 mm FF eq. Pridaval jsem tam soudkovatost aby to vypadalo ze je to ohnisko mensi, ale vas to zjevne neosali :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DOTCOM: 200x1.5=300?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    320-400?
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    schvalne zkuste uhadnout ohnisko

    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    EGGH: Tož fajné to máš. ;-)
    EGGH
    EGGH --- ---
    LAUNCHER: Díky, já to popravdě moc neřešil a je to spíš takový pocitový sestřih a to klepání k tomu patřilo :) Byl jsem z auta vyklepanej ještě měsíc po tý cestě :) Ty kozy žerou arganový plody, jsou k vidění u silnice směrem z Marrakeche na Essaouira. Ad. nastavení - rozlišení Full HD, filmová simulace PRO Neg Hi., dynamic range 200%, higlight tone -2, shadow tone -2, color -1, sharpness -2. Podle potřeby jsem nastavení upravoval - za plnýho slunce ubral kontrast a barvy a naopak k večeru přidal.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    EGGH: Super video. Az na tech par zaberu z nestabilizovane 23, fakt mi hodne vadilo, jak moc se to pri nich klepe. To co nejspis bylo z 18-55 mi prislo ok, bez gimbal to neni dokonale, ale me to takhle staci.

    Ale celkove dobry pocin. Vypichnul bych to nalejvani piti, dobry napad imho. A kozy na strome :-) Nechapu, jak se tam ty kozy dostanou :-))

    Hezky barvy. Jake jsi mel nastaveni videa, jestli se muzu zeptat?
    EGGH
    EGGH --- ---
    Video z Maroka točený na X-T20 s objektivy 18-55 a ty rozklepaný záběry na 23/1.4

    Maroko 2018 na Fujifilm X-T20
    https://www.youtube.com/watch?v=AVfAZLG37bs
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Hele vnimam to spis opacne. X-T1 mi foti, pro me amaterske ucely, fotky ktere mi staci.

    Ty novinky, ktere mi ma prinest X-H1 vitam a tesim se na ne - ale hlavne doufam, ze si v necem necekanem nepohorsim. Takze jsem spise intenzivneji resil o co s nakupem X-H1 prijdu, nez co ziskam :-) Bude to znit hrozne, ale takhle to je :-)

    Vyhoda je, ze mam osobnejsi vztah spise k tem objektivum co mam, nez k fotakum, takze by ten prechod snad zas takovy stress byt nemel. Doufam. Objektivy zustanou tak jak je znam a tak jak je mam rad a jeste za odmenu nove dostanou stabilizaci z plovouciho senzoru :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Co nam prinese IBIS? S nasazenou 56/1.2 lepsi ostrost uz na casy 1/125s. Srovnej leve oboci X-H1 vs X-T2.

    Fotky jsou udajne vybrany z nekolika fotek, mely by reprezentovat ~ prumernou ostrost na tento cas.

    Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=7lKV3SVfvFY

    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: To budeš snad i šokován z X-T1 na X-H1. ;-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIMA_A: Budu mit X-H1, ale vzhled X-T2 GS zavidim pane :-))

    Ale jsem ted na X-T1 a tech vyhod co mi prinese X-H1 je uz opravdu hodne, vyuziju: IBIS, USB charging, AF s myma 1yo a 3yo deckama, 24mpx, joystick, horni display, sirsi EV pro bracketing, doufam ze zase o neco lepsi dynamic range).

    Tak se mi nechtelo cekat az/jestli vyjde GS verze X-H1...
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MIMA_A: vymenil jsem nicmene za x-t2 graphite a je to celkem cihla na muj vkus....ale krasna:D
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    SPIKE411: z paladixu? Tak to jsem ja ta prvni ruka, resp pred mesicem nebo dvema jsem ji poslal dal, a dost rychle ji tam ten kluk zase prodaval, ale nic ji nebylo, jen mne uz lezela pouze na policce...
    GEEKON
    GEEKON --- ---
    LAUNCHER: O tu xt-1 bych mel pripadne zajem.) Jednu jsem utopil, druhou mi ukradli, ale...proste mi schazi.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Díky za všechny tipy.

    Kdysi (~2015) jsem (ještě s Nikonem a na Mac OS X) používal Aperture a Lightroom, už ani nevím, co mi tehdy vyhovovalo víc (asi Aperture, ale obojí mělo nějaký pro a proti). Je fakt, že jsem se v obou zorientoval trochu rychleji než v DT. :)

    Prej (konečně) makaj i na content aware fill. Za poslední rok se to celkem pohnulo.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SPIKE411: Já jedu darktable. mnohem rychlejší než LR
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Iridient X-Transformer, Darktable nebo RawTherapee jsem zkusil. Ale nakonec stejně skončil u Capture One Pro 11 a Luminar 2018. :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPIKE411: Jedu na Lightroom CC a chci zkusit On1.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Darktable jsem zkoušel naposledy před pár lety a i když napoprvé nevypadal špatně, tak toho moc vlasntě neuměl....a Lightroom je prostě Lightroom. Sorry jako :-) Veškeré opensourcy na fotky jsem vzdal.

    Ve verzi LR co mám bohužel není RAF podporovaný, takže jsem stáhnul Adobe DNG Converter a jedu přes to.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam