• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    EGGH
    EGGH --- ---
    LAUNCHER: Nemáš nějaké bližší informace o těch Nikoních bezzrcadlech? Mně teda bude asi upřímně jedno, jak budou vypadat, pokud budou mít výstup podobný tomu, jaký mají Nikon zrcadlovky.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Jsem moc zvedavy na 33/1, hlavne at je kratsi a siroka, ne dlouha jako XF90 nebo treba Sony-Zeiss FE 50/1.4.

    Taky jsem pravda zvedavy co ten Nikon Mirrorless Full Frame, ale to nejspis bude dalsi system bezneho vzhledu, takze pro me spise ne.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    AETHER: LAUNCHER: Ohledne XF10 - v zari bude Ricoh GR III. Uvidim co ten. Ale pokud nepresvedci ani ten, tak se nic nedeje, s Pixel 2 XL se mi takove to rychle skladne foceni foti tez docela dobre :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    AETHER: Jestli chces pancake, kup si 18/2. Je s nim radost fotit. Pravda, nepotrebuji fotit vsechno na extremne ostra skla a neberu me foceni vazne, YMMV.

    Jestli chces, muzu Ti ho v Praze trebas pujcit na tyden nebo dva.

    Ale zas jestli jsi spokojena s X100F nebo proste preferujes ~35mm pred ~28mm, tak uz mas asi ideal.

    Ohledne 14/2.8 - pokud potrebujes sirsi nez 16, je to prima sklo. A dela minimum flares, coz je pro landscape prima. Ja s tim rad fotim ve meste, aby se mi vsechno veslo do zaberu, viz ten muj Johannesburg nize. Ne ze by to teda byly presvedcovaci fotky :-)) Mrzi me jen ta nepritomnost weather sealing, ale zase kdyz zacne prset, tak davam stejne fotak pod bundu.
    AETHER
    AETHER --- ---
    FUZZSTORTION: já jsem strašně moc chtěla nějaký pancake - ale nikde jsem zatím neviděla přesný rozměr... Clona 2,8 se asi u pancaku dá přežít. Jenže mám 16/1.4, tak to už by mi přišlo divný :D

    Btw. ta 14/2,8 mě svými výsledky moc nepřesvědčila, ale možná jsem jen neviděla dostatečně dobré referenční fotky. Ta moje 16ka je super.

    LAUNCHER: jo, přesně tak - já jsem strašně dlouho čekala, až Fuji přijde s následovníkem x70, nakonec jsem si koupila X100F, protože prostě foťák s sebou tahám pořád, fotím v práci a tahat foťák A objektivy je opruz. A XF10 mě zatím podle parametrů nepřesvědčil, je sice menší a lehčí, ale nevidím tam důvod měnit.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    to uz mi na tu krajinu prijde mnohem zajimavejsi ta XF 16-80mm F4
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    EGGH: Jj, což mi zas připomnělo, že jsem chtěl dávno už z té Fuji FB skupiny odejít. :-)))
    EGGH
    EGGH --- ---
    FUZZSTORTION: Pan Vávra vypouští velmi často zvláštní výroky. Právě proto, že dělá v obchodě s Fuji.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Jeste takove osobni, velmi subjektivni povzdechnuti.

    Moc by se mi libil fotak velikosti X70 nebo mensi, s ~28mm nebo sirsim objektivem, s flip screen (jako mela X70), s objektivem ktery neni collapsable (jako mela X70 a ma XF10) a zaroven integrovanou krytkou objektivu (jako ma Ricoh GR II). Tech collapsable objektivu se bojim, imho se zanasi prachem.

    f/2.8 pri APSC by mi stacilo, se skripejicimi zuby.

    Skoda, ze se neco takoveho nevyrabi :-/
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Sám nevím jak na to přišel, ale dělá pro Fujifoto, tak bych čekal, že to má z nějakého svého zdroje, když to tak jistě napsal.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Krajinarska verze pri ~24mm? :-)

    Pokud nekdo touzi po vybornem objektivu na ladscape, je myslim vhodnejsi 14mm f/2.8.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Prý 16/2.8 má být krajinářskou verzí. Soudě dle výroku pana Vávry v CZ/SK Fuji skupině na FB. Ale také jsem si hned říkal, že to bude "pancake" velikostně podobný např. jako novější 15-45 PZ.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Jsem rad za 33/1. Ale jsem smutny z 16/2.8. Mensi velikost nez 18/2 u objektivu nepotrebuji. Takze 16/2.8 mi nemuze nabidnout lepsi skladnost, ale ma horsi svetelnost. Zejmena v indoor se mi f/2 opravdu hodi.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    XF 33mm F1.0 R WR !!! :-)))
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Fujifilm's New Lens Roadmap: XF 16mm F2.8, XF 16-80mm F4 and XF 33mm F1.0 - Fuji Rumors
    https://www.fujirumors.com/fujifilms-new-lens-roadmap-xf-16mm-f2-8-xf-16-80mm-f4-and-xf-33mm-f1-0/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    UNREALONE: Mam doma dve male decka, bez vyklopneho displaye to ani nema smysl zkouset fotit. Teda pokud u toho nechces porad klecet.

    Ne ze by mi to nebylo jedno, X-H1 mi docela staci, mit k dispozici i X100 radu by bylo prijemne, ale preziju to bez ni.

    Ale nic proti gustu...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    LAUNCHER: Otázka jestli by to pak bylo ještě ono. Fko mám půl roku a zatím mi to nechybí. Spíš než výklopnej display oceňuju třeba fyzický kolečka na všechno (iso/čas/clona).
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIMA_A: To GSko zavidim pane, pro me oci zatim nejhezci Fujinka.

    Dal bych vys X100 radu, ale neudelam to, dokud se nenauci vyklopny display, abych s tim mohl fotit z urovne pasu, jako to jde na SLR-like Xkach.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    LAUNCHER: Podivuhodný, např. na x-t2 GS je ten štítek pod výklopným displejem na místě, že se v podstatě nedá přečíst. Což je mi sympatický... Každej má něco, já kdyby udělali foťák na kterym by ani nebyly žádný brand nápisy, tak si taky třeba připlatim :-D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Jsem prekvapeny z vysledku ankety, je treba ani netusim kde bylo co z meho majetku vyrobeno a prijde mi, ze kdekoliv na svete se da vyrobit super fotak i dost spatny fotak.

    Ok, na zaviracim nozi mam napsano "Idaho made", coz si pamatuji proste protoze jen ten napis prilis viditelny, ale zadne pozitivni nebo negativni emoce to ve mne nevzbuzuje.

    Nicmene ocividne si na zemi vyroby hodne lidi potrpi...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam