• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIMA_A: To GSko zavidim pane, pro me oci zatim nejhezci Fujinka.

    Dal bych vys X100 radu, ale neudelam to, dokud se nenauci vyklopny display, abych s tim mohl fotit z urovne pasu, jako to jde na SLR-like Xkach.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    LAUNCHER: Podivuhodný, např. na x-t2 GS je ten štítek pod výklopným displejem na místě, že se v podstatě nedá přečíst. Což je mi sympatický... Každej má něco, já kdyby udělali foťák na kterym by ani nebyly žádný brand nápisy, tak si taky třeba připlatim :-D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Jsem prekvapeny z vysledku ankety, je treba ani netusim kde bylo co z meho majetku vyrobeno a prijde mi, ze kdekoliv na svete se da vyrobit super fotak i dost spatny fotak.

    Ok, na zaviracim nozi mam napsano "Idaho made", coz si pamatuji proste protoze jen ten napis prilis viditelny, ale zadne pozitivni nebo negativni emoce to ve mne nevzbuzuje.

    Nicmene ocividne si na zemi vyroby hodne lidi potrpi...
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    "Čajna bububu..." :-)))
    Fujifilm X-T3 Registered Online - Made in China - Fuji Rumors
    https://www.fujirumors.com/fujifilm-x-t3-registered-online/
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Dobré shrnutí všeho... ;-)
    Fujifilm Rumor Timeline 2018/2019 - The Complete Overview on Upcoming FUJIFILM Cameras and Lenses - Fuji Rumors
    https://www.fujirumors.com/...18-2019-the-complete-overview-on-upcoming-fujifilm-cameras-and-lenses/
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Fujifilm má celkem nabitý letošní rok. X-T100, X-H1, X-T3, GFX50R (a možná i GFX100s)... pak ty krásné objektivy... :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Pratele, tesite se na novou roadmap? :-) Mela by byt zverejnena behem aktualniho mesice (July 2018).

    http://www.fujirumors.com/breaking-new-fujifilm-lens-roadmap-to-be-announced-in-july/#disqus_thread
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Muze se vam hodit - znazorneni zakladnich aspektu Fujifilm simulaci:

    P4INTER
    P4INTER --- ---
    SCHIZMA: jasny x100 je pomala .... ale pro ten vystup ji miluju. Bazarova A7 kolem 15ti
    SCHIZMA
    SCHIZMA --- ---
    P4INTER: 50/1.8 je pomalej a hlučnej, 85/1.8 je super (navíc se na něj vztahuje právě běžící cashback akce). Upřímně nevím, za kolik se dá koupit A7, ale nová A7II na eBayi (Kacha) stojí cca 850 liber, což mi přijde celkem fajn.

    i když ty výhrady k rychlosti jsou asi úplně pasé, jestli jsi furt spokojenej s X100. já ho měl taky (a strašně rád), ale rychlost AF aspoň pro mě začala být časem strašně limitující (děti :)).
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Digitalcamera.jp posted the camera sales rankings for May (Japanese market).

    1. Sony A7III
    2. Fuji X100F
    3. Fuji XT2
    4. Nikon D850
    5. Nikon D500
    6. Sony A7rIII
    7. Canon Eos KIss
    8. Panasonic G9
    9. Fuji XH1
    10. E-M5II


    Zdroj: https://www.mirrorlessrumors.com/
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    LAUNCHER: Vsichni vime jakej si zastance IBISu :-D
    no chtěl bych aby ten přechod bolel co nejmín a jelikož cena E1 klesla na hluboky dno 4-5tis a 56 v bazu je taky uz za dost min penez. tak proto A7. jasny ze A7II se mi libi vic, ale to až nebudu muset sypat prachy jinam. Focení už mě neživí tolik jak dřív.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    P4INTER: Jestli si touzis udelat radost s FF, tak bych se priklanel nize k ID Schizma a doporucil bych Ti alespon A7 II. Kdyz nic jineho, tak kvuli IBIS, ktera je az na II.
    P4INTER
    P4INTER --- ---
    LAUNCHER:
    EGGH:
    SCHIZMA:
    Ajooo ja už tu dlouho nic nepostl a nikdo si mě nepamatuje :-D
    Fotim na Fuji uz tak 5let mám x100 a E1(občas t10) + 35 a 56 (svatby,reklama,lidi) a právě vždycky mě lákalo FF, a navíc ta A7 mi přijde že bude ehm rychlejší než E1.
    Prave premyslim ze bych to na test zkusil koupit A7 a k tomu 28/2 a 85/1.8 (mozna 50/1.8 uvidi se)
    Jediny co vim ze moje stara X100 zustane navzdy se mnou a jeji vystup navzdy TOP!
    EGGH
    EGGH --- ---
    LAUNCHER: Podle mě to je ale vlastnost čipu/těla. Ta 23/1.4 je moje srdcovka. Brávám si ji téměř všude.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    EGGH: Tak s tou 23/1.4 a hlavne 35/1.4 jsi me zklamal :-( To jsou moji milacci, hlavne ta 35.
    EGGH
    EGGH --- ---
    LAUNCHER: Já bych taky z LR nepřecházel, upravuju na něm všechny fotky. Ale Iridient X umí ty RAFy převést do DNG a pak ty DNG upravuješ jako klasický RAW v Lightroomu. Iridient X umí trochu lépe vytáhnout detaily. Objektiv je to 23/1.4 ale dělá to i s 18-55 a 35/1.4. Člověk na to musí zkrátka myslet a nebo přizpůsobit postproces. Na dovolenou je to ale nepřekonatelnej foťák.
    SCHIZMA
    SCHIZMA --- ---
    RATTKIN: na starý skla asi v pohodě - tam neřešíš rychlost, že jo. :) ale obecně je pomalá a bez stabilizace. Jestli by pro hraní s těma starejma nebyla víc v pohodě i A7R.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    EGGH: Ad mrizka - Potes koste teda :-( Jaky je to pls objektiv, jestli na nej tez fotim?

    Hele jsem na LR zvykly a nevyplati se mi prejit, protoze pouze FB a IG. Budu zkouset On1, az vyjde pouzitelny update na X-H1 (pry asi za mesic).

    Budu ho zkouset hlavne z te strany, jestli mi to umozni rychle prechod z LR a jestli tam najdu vse, co v LR pouzivam.
    EGGH
    EGGH --- ---
    LAUNCHER: Tohle je fotka, kdy jsem si X-T20 bral na zakázky k mým 5D a zkoušel si s ním fotit - koketoval jsem s myšlenkou, že bych na Fuji fotil svatby. Fotím hodně k večeru při západu slunce a tak jsem měl mřížky celkem všude :)) Blbý je, že ta mřížka je vidět i na fokám zmenšených na 2048 px. Zbavit se jí lze např. přidáním digitálního zrna.

    Zmenšená fotka + výřez 1:1.



    Jinak zpracování RAF čistě v LR je slepá cesta. Doporučuju Iridient X na převod do DNG a pak až LR. Ale jak píšu, vadí mi i ta ztráta detailů a akvarelová struktura. Nicméně je to jen můj subjektivní dojem. Vím, že hodně fotografů s Fuji svatby a zakázky fotí - např. Jona Peterson - a fotky ladí různými presety tak, že nějaká ostrost je jim stejně u prdele a lidem to nevadí :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam