• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Fujinon XF8-16mm f/2.8 mini review – A wider shade of Fujifilm – jonasrask|photography
    https://jonasraskphotography.com/.../20/fujinon-xf8-16mm-f2-8-mini-review-a-wider-shade-of-fujifilm/
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Fujinon XF200mm f/2 mini review – The Crown jewel of X – jonasrask|photography
    https://jonasraskphotography.com/2018/07/20/fujinon-xf200mm-f-2-mini-review-the-crown-jewel-of-x/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BAAL: Ale napada me, ze bych Ti mohl pujcit Fujifilm X100T nebo puvodni Sony RX100, aby sis to vyzkousel a sam si rekl, jestli bez fotaku o neco prichazis nebo ne.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    EGGH: Nevim nic vic, nez co je na nikonrumors.com . Pokud se to naplni, tak to bude FF CSC system s nejvetsim potencialem (a naprava stare Nikon bolistky - prilis maleho prumeru soucasneho mountu).

    Pro me by to asi bylo, kdybych si nutne potreboval udelat radost s brutalne svetelnym sklem, ale nevim, uvidim.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BAAL: Popravde, spise asi ani tento.

    Lepsi myslim probrat osobne, co presne od toho chces a pak Ti muzu rict v obecne rovine jestli se ti libovolny fotak vyplati a pokud ano, tak Te typove nekam nasmerovat.

    Dneska nejspis od 16hod budu sedet hodinu v aute, kdyztak mi zavolej.
    EGGH
    EGGH --- ---
    LAUNCHER: Nemáš nějaké bližší informace o těch Nikoních bezzrcadlech? Mně teda bude asi upřímně jedno, jak budou vypadat, pokud budou mít výstup podobný tomu, jaký mají Nikon zrcadlovky.
    BAAL
    BAAL --- ---
    LAUNCHER: Takze mam vyčkat na toto? viz naše předchozí debata dnes
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Fuji Guys - FUJIFILM XF10 - First Look
    https://www.youtube.com/watch?v=gzjd0PxY8Uw
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUJIFILM XF10製品紹介映像/富士フイルム
    https://www.youtube.com/watch?v=vf7Tm-QJSGk
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Jsem moc zvedavy na 33/1, hlavne at je kratsi a siroka, ne dlouha jako XF90 nebo treba Sony-Zeiss FE 50/1.4.

    Taky jsem pravda zvedavy co ten Nikon Mirrorless Full Frame, ale to nejspis bude dalsi system bezneho vzhledu, takze pro me spise ne.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    AETHER: LAUNCHER: Ohledne XF10 - v zari bude Ricoh GR III. Uvidim co ten. Ale pokud nepresvedci ani ten, tak se nic nedeje, s Pixel 2 XL se mi takove to rychle skladne foceni foti tez docela dobre :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    AETHER: Jestli chces pancake, kup si 18/2. Je s nim radost fotit. Pravda, nepotrebuji fotit vsechno na extremne ostra skla a neberu me foceni vazne, YMMV.

    Jestli chces, muzu Ti ho v Praze trebas pujcit na tyden nebo dva.

    Ale zas jestli jsi spokojena s X100F nebo proste preferujes ~35mm pred ~28mm, tak uz mas asi ideal.

    Ohledne 14/2.8 - pokud potrebujes sirsi nez 16, je to prima sklo. A dela minimum flares, coz je pro landscape prima. Ja s tim rad fotim ve meste, aby se mi vsechno veslo do zaberu, viz ten muj Johannesburg nize. Ne ze by to teda byly presvedcovaci fotky :-)) Mrzi me jen ta nepritomnost weather sealing, ale zase kdyz zacne prset, tak davam stejne fotak pod bundu.
    AETHER
    AETHER --- ---
    FUZZSTORTION: já jsem strašně moc chtěla nějaký pancake - ale nikde jsem zatím neviděla přesný rozměr... Clona 2,8 se asi u pancaku dá přežít. Jenže mám 16/1.4, tak to už by mi přišlo divný :D

    Btw. ta 14/2,8 mě svými výsledky moc nepřesvědčila, ale možná jsem jen neviděla dostatečně dobré referenční fotky. Ta moje 16ka je super.

    LAUNCHER: jo, přesně tak - já jsem strašně dlouho čekala, až Fuji přijde s následovníkem x70, nakonec jsem si koupila X100F, protože prostě foťák s sebou tahám pořád, fotím v práci a tahat foťák A objektivy je opruz. A XF10 mě zatím podle parametrů nepřesvědčil, je sice menší a lehčí, ale nevidím tam důvod měnit.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    to uz mi na tu krajinu prijde mnohem zajimavejsi ta XF 16-80mm F4
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    EGGH: Jj, což mi zas připomnělo, že jsem chtěl dávno už z té Fuji FB skupiny odejít. :-)))
    EGGH
    EGGH --- ---
    FUZZSTORTION: Pan Vávra vypouští velmi často zvláštní výroky. Právě proto, že dělá v obchodě s Fuji.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Jeste takove osobni, velmi subjektivni povzdechnuti.

    Moc by se mi libil fotak velikosti X70 nebo mensi, s ~28mm nebo sirsim objektivem, s flip screen (jako mela X70), s objektivem ktery neni collapsable (jako mela X70 a ma XF10) a zaroven integrovanou krytkou objektivu (jako ma Ricoh GR II). Tech collapsable objektivu se bojim, imho se zanasi prachem.

    f/2.8 pri APSC by mi stacilo, se skripejicimi zuby.

    Skoda, ze se neco takoveho nevyrabi :-/
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Sám nevím jak na to přišel, ale dělá pro Fujifoto, tak bych čekal, že to má z nějakého svého zdroje, když to tak jistě napsal.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Krajinarska verze pri ~24mm? :-)

    Pokud nekdo touzi po vybornem objektivu na ladscape, je myslim vhodnejsi 14mm f/2.8.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam