• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    BAAL
    BAAL --- ---
    DRAGON: Abys rozuměl, já ti to nijak nehaním o focení vím kulové prd, sám uvažuji o tom, že bych šel na nějaký kurz kde mi vysvětlí vztahy a základní techniku focení aby ty fotky nevypadali tak tragicky.

    Vyzkoušel jsem si na jedné dovolené zrcadlovku a vím moc dobře, že to není věc pro mě, protože to obvykle končilo na dvou problémech:

    1/ Nechtělo se mi to ráno aby brát na záda, protože další bágl nebo zátěž ve stavajícím
    2/ Když už to tam bylo, tak se mi to z něj nechtělo tahat a stejně jsem cvakal mobilem

    Došel jsem k tomu, že by se mi možná libil nějaký schopný kompakt ve stylu Fuji X100F nebo Launcherem zde promovaný XF10

    Docela rád bych si četl a těchto fotákách, zkušenostech a snima atd, proto takové audítko vítám i když v něm budu pasivní. Nicméně tím že si to omezil na FF, tak si to imho omezil dost značně jak nabídkou výrobců, tak okruhu vlastníků.

    (Ale třeba ne, jak jsem psal vím o tom kulové a jsem pasivní čtenář v těchto audítkách)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DRAGON: pozn. jenze tahle Fujina ma prave ty atributy, kvuli ktery se chci zbavit EOS = je to moc velky... takze hledam maly.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BAAL: no z toho vychazim, cely zivot jedu FF, ten klub je treba i o tom aby me nekdo presvedcil o tom, ze u mirrorless kamer uz to neni potreba.. i kdyz tomu moc neverim, proste fyzika. Zajimaj me hlavne veci jako je Fujifilm GFX 50S
    BAAL
    BAAL --- ---
    DRAGON: škoda toho slova FF v názvu, ale hlas ti dám
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    [ DRAGON @ nyx :: kluby :: graficka tvorba ]

    tak tomu dejte bod, at nam to nyx zalozi, dik :)
    AETHER
    AETHER --- ---
    DRAGON: já myslím, že se to možná občas řeší v digitálních foťácích, ale tohle mi přijde, že je super téma pro separátní diskuzi
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    AETHER: no proto se ptam, jestli tu neco takoveho neni, abych nezakladal zbytecne :)
    takze asi neni, tak ja jdu pozadat
    AETHER
    AETHER --- ---
    DRAGON: Tak ho zaloz;)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: hele, to je uplne zbytecny tlachani, na to neni cas ani chut, na to sem se tu vubec neptal, sorry ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: Sony A7 bych si nekoupil, kdyz je za rohem FF CSC Nikon, ale nic proti vkusu.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MAR3K1987: cena legracni. 400 USD max.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: no proto se ptam na ten klub, protoze to chci nekde probrat a tohle je jenom o fuji a momentalne to vidim spis na nejakej sony system ...
    MAR3K1987
    MAR3K1987 --- ---
    MIMA_A: ona je to totiž celkem profi hračka :)

    Mitakon 35mm F0.95 Speedmaster (micro 4/3) - FILM-TECHNIKA
    https://www.film-technika.com/micro-4-3/mitakon-35mm-f0-95-speedmaster--micro-4-3/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: Zalezi co presne od toho chces.

    Obecne nejde udelat chyba s Leica Q, Sony RX1rII, Fujifilm X-T100, Fujifilm X100F, Fujifilm GFX, Sony RX100 VA.

    Za rohem k tomu nejake FF Nikons a Ricoh GR III.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MAR3K1987: asi by me to take zajimalo, ne tedy na tyto krajinne motivy :-)

    mel jsem v prubehu let nekolik vintage objektivu pres adaptery na fuji, vsechny postupne zase sly pryc, vadily mi spis opticke vady nez absence autofokusu, navic to nebylo nic typu f/1.2 nebo f/0.95 :-) tento vypada opticky mnohem lepe..
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    nevite, je tu nejakej klub, kde se celkove resi ty maly EVF fotaky? Mam Eos 6D a rad bych presel na neco mensiho, co ale foti dobre a mam par vlastnosti u ty 6D, bez ktery se neobejdu, tak bych to rad rozebral a nechal si treba dat par tipu...
    dik
    MAR3K1987
    MAR3K1987 --- ---
    DIRTFOTO: 35/1,4 je super, ale co teprve manuální 35/0,95! To je sklíčko :) :) celá galerie
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    DIRTFOTO: 56/1.2 koupis bez problemu dnes a denne na bazaru ve stavu nove za 17k
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DIRTFOTO: Pokud chces tisknout billboardy, nebo fotit s f/1.4 skly @ FF, nevyplati.

    Pokud chces libivy, skladny a inspirativni fotacek, muzu APSC od Fujifilmu jen doporucit.
    DIRTFOTO
    DIRTFOTO --- ---
    LAUNCHER: Díky za radu:).

    2) Myslel jsem to tak, že 18-55 mm, ktera k ni byla pro mne neni uplne uspokojujici sklo. Jasne je to zoom, chapu, ze nedosahuje kvality pevneho objektivu.

    3) 56mm jsem mel na mysli:) v rámci těch +- 22 K co se dá sehnat. Ta je jasná, ale musím přišetřit.

    35/1.4 vypada moc dobre:) díky moc!

    Navíc pořád ještě zvažuji přechod. Mám FF nikon d750 a řeším, jestli mi opravdu Fuji system vynahradí FF. Zatím je to tak půl na půl.:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam