• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LAUNCHER: no a víš že jiný APSC snímače toto zvládnout reálně lépe? Já si tím moc jistý nejsem, ale nikdy jsem to takhle nezkoumal.

    V praxi si toto vybavuju jen při focení na širokáč, ne na střední a delší ohniska
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPIKE411: HUGGI: MIKEKT: Jinak hosi nez me zdrbete, souhlas s ID Huggi ze tohle je 1:1 a tudiz to zas takova prohra neni.

    Bayer 1:1 na 24mpx APSC tez nebude zadna hitparada, proste limity soucasne technologie.

    Nerikam ze je pro me Xtrans "no go", konec koncu dobrovolne provozuji Xtrans X-H1 a mam ji rad. Nicmene osobne bych proste radsi Bayer nez Xtrans a ukazuji proc.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    LAUNCHER: Jo koukal jsem pak, že expozici jsem mohl trochu vytáhnout. :)
    Barvy nevím. Já jsem barvoslepej. :D (Teda horší barvocit.)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPIKE411: Ohledne Darktable:

    1) Subjektivni - z Darktable mi jeste nevylezly nejake pro me oci pouzitelne barvy

    2) To co jsi poslal je bez urazky prilis tmave. Je to focene ve ~11AM v 2018-04-30, ale Tvuj vystup mi prijde jak foceny vecer. Darktable evidentne vse srovnal jen podle te oblohy a zahrady jsou nasledne prilis tmave. Chapu ze si s tim jde pohrat, zkus klidne poslat dalsi verzi.

    3) Na problematickych RAF ktere jsem zkousel (treba tento) mi ty artefakty prisly zhruba stejne, jako LR. Muze byt dano tim, ze v LR se vyznam, v Darktable ne.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LAUNCHER: dít píšu ze nejsem u pc. Možná koncem týdne. Já to před časem nějak zkoušel i ten irident a nějak mi tam nepřišel rozdíl, ale jo v tomhle je Fuji možná slabší, ale já to tam moc nevidím :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIKEKT: Posli svoji verzi z libovolneho SW :-) Nechci spoilerovat, ale artefakty mi na tom delal i Irident :-)
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    SPIKE411: to neřikám že je LR ve. vyvolávání Fuji rawů top, ale na poslanejch ukázkách při 1:1 nevidím rozdíl, který by stál za nějaký řešení..
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    HUGGI: Normální mi to nepřijde, když Iridient je schopnej vytáhnout vcelku normální výsledky. I ten darktable je prej podle internetů lepší než Lightroom.
    Fuji X-Pro2, A Love-Hate Relationship | Joel Wolfson Photographic Artist
    https://joelwolfson.com/fuji-x-pro2-a-love-hate-relationship/
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LAUNCHER: jáje používáš nastavení doostření? Nejsem u pc ale na fuji je dobrý používat jiný nastavení. Spíš tam dávat detail třeba na 80 a doladit to maskou a ostatní nechat na základ
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LAUNCHER: to mi přijde jako normální - něco pod rozlišovací schopnost toho snímače.
    Nemyslím si že by jiný APSC na tom byli lépe.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: LAUNCHER: Tvoje verze mi prijde jeste daleko divocejsi :-)) Totalni omalovanky, s dovolenim :-/

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: LAUNCHER: To co jsem stvoril v LR mi prijde praveze jako ukazkove "wormy artifacts".

    Vyrez 1:1 z toho file co davam nize.

    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LAUNCHER: pardon, teď půjde, sem to smazal :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: Tvuj odkaz mmnt hazi 404, link not found.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LAUNCHER: asi nerozumím vaší řeči, ale ani na jedný verzi nic špatnýho nevidím, když jsem to prohnal mým základem mám toto:
    Dropbox - DSCF5864.jpg
    https://www.dropbox.com/s/obs7dcr3l46tubu/DSCF5864.jpg?dl=0
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPIKE411: Nejlepsi co z toho dostanu v LR:

    File: Lightroom_DSCF5864-4.jpg

    Link: https://drive.google.com/open?id=16MKwKqQWthV6lhp_fjJeBzs69NrO5cdL

    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    LAUNCHER: Pro zajímavost (?) darktable 2.4.3, výchozí/automatický profil pro Fuji

    https://drive.google.com/open?id=1Mg7QhHwECbY8pZ9cgKXQu4gx6-J0uuPv
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    EGGH: Snazim se tam hadkam vyhybat :-))

    Uz se mi to teda 2x nepovedlo, ale hej, snazim se postupne zmoudret :-))
    EGGH
    EGGH --- ---
    LAUNCHER: Pošli to na FB skupině Fuji X v ČR :))
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Abych jen nekritizoval:

    1) Neschopnost dodat 1:1 vystup pri 24mpx neni konec sveta a netyka se jen Xtrans.
    2) Na to, ze to nema lowpass a ma to jen 24mpx@APSC, to ma slusnou rezistenci vuci moire.

    Nicmene, kdyz jsem si delal srovnani Fujifilm 24mpx Bayer vs Fujifilm 24mpx Xtrans, osobne preferuji Bayer.

    Jako se vsim, YMMV.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIKEKT: V linku Ti posilam RAF z X-H1 + 14/2.8.

    Je na Tobe libovolnou kombinaci SW dodat nezmenseny JPEG, na kterem nebudou wormy artifacts a to ani na porostu za vetsi trampolinou a na vrcholcich stromu na obzoru.

    Preji hodne stesti, nebo alespon vice, nez mam s timhle RAF ja.

    https://drive.google.com/open?id=16MKwKqQWthV6lhp_fjJeBzs69NrO5cdL
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam