• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPIKE411: Nejlepsi co z toho dostanu v LR:

    File: Lightroom_DSCF5864-4.jpg

    Link: https://drive.google.com/open?id=16MKwKqQWthV6lhp_fjJeBzs69NrO5cdL

    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    LAUNCHER: Pro zajímavost (?) darktable 2.4.3, výchozí/automatický profil pro Fuji

    https://drive.google.com/open?id=1Mg7QhHwECbY8pZ9cgKXQu4gx6-J0uuPv
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    EGGH: Snazim se tam hadkam vyhybat :-))

    Uz se mi to teda 2x nepovedlo, ale hej, snazim se postupne zmoudret :-))
    EGGH
    EGGH --- ---
    LAUNCHER: Pošli to na FB skupině Fuji X v ČR :))
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Abych jen nekritizoval:

    1) Neschopnost dodat 1:1 vystup pri 24mpx neni konec sveta a netyka se jen Xtrans.
    2) Na to, ze to nema lowpass a ma to jen 24mpx@APSC, to ma slusnou rezistenci vuci moire.

    Nicmene, kdyz jsem si delal srovnani Fujifilm 24mpx Bayer vs Fujifilm 24mpx Xtrans, osobne preferuji Bayer.

    Jako se vsim, YMMV.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIKEKT: V linku Ti posilam RAF z X-H1 + 14/2.8.

    Je na Tobe libovolnou kombinaci SW dodat nezmenseny JPEG, na kterem nebudou wormy artifacts a to ani na porostu za vetsi trampolinou a na vrcholcich stromu na obzoru.

    Preji hodne stesti, nebo alespon vice, nez mam s timhle RAF ja.

    https://drive.google.com/open?id=16MKwKqQWthV6lhp_fjJeBzs69NrO5cdL
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LAUNCHER: trampoty s xtrans? Jediný co mě napadá je trochu horší zpracování rawu, ale to není nic hrozného a dneska už i lightroom funguje slušně
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BAAL: Na te mas XTrans sensor, coz fakt nechces. A 2x nechces jakozto zacatecnik.

    Jak mam Fujiny rad, tak kdybych 1) nepotreboval IBIS z X-H1 a 2) nechtel si proste udelat radost "top of the range" fotakem, tak bych si vesele odpustil trampoty s XTrans a sel do X-T100.
    BAAL
    BAAL --- ---
    LAUNCHER: Jak si o tom poslední dny čtu po těch internetech, tak mě spíše zaujal aktuálně X-T2, je na něj docela slušný discount a nákupní cena by sice byla o něco více než X100F, ale ne zase o tolik a mohl by být víc variabilní a univerzalnější do budoucna, ale velmi pravděpodobně jen plácám z cesty vlivem nedostatečných znalostí
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BAAL: Vrele doporucuji se podivat na tenhle seznam a promyslet si, co presne chces: LAUNCHER.

    Tzn pokud bys chtel nutne zrovna APSC Fujinu a zrovna s vymennym objektivem, mas na tom listu pouze X-T100 :-)) Pokud jsi si jisty ze hledacek opravdu nepotrebujes, tak jeste X-A5.

    Pro Fujifilm rowdies je nutne seznam rozsirit o GFX + X-Pro2 + X-H1, ale to imho nejsi a nebudes.

    Vsechno se to da pujcit mmj ve FujiFoto.cz , coz bych bral jako nezbytne nutnou podminku nakupu.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    BAAL:
    srovnávací tabulka fujifilm fotoaparátů (nově včetně X-H1 a X-A5) » fujiclub.cz
    http://www.fujiclub.cz/srovnavaci-tabulka-fujifilm-fotoaparatu-2/
    BAAL
    BAAL --- ---
    Jak je to s produktovou řadou Fuji? Vyzná se v tom někdo? Ty označení jdou podle abcedy od nejhošího k nejlepšímu?

    Takže X-A3 je nejhorší a následují XA-10, X-E3, X-H1,X-T2, XT-20 a nejvíc pak bude X-Pro2, protože Pro?
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Nezbavuje se někdo náhodou 23/2 objektivu? :-)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Fujifilm GFX 50S 2.3 Gigapixel Image :: GF Lens Reviews & Much More (GFX Roundup) - Fuji Rumors
    https://www.fujirumors.com/...ilm-gfx-50s-2-3-gigapixel-image-gf-lens-reviews-much-more-gfx-roundup/

    Jen taková letní perlička... :-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MAR3K1987: jasny, dik :)
    MAR3K1987
    MAR3K1987 --- ---
    DRAGON: to je jen poslední rumor který jsem k tomu zrovna našel, pod tím článkem je co to bude mít dále. Nevnucuji, nabízím k nahlédnutí :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MAR3K1987: fps je zrovna to posledni, co me u fotaku zajima, vubec nefotim rychly sekvence, takze dik, ale spis jinam..
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BAAL: S BAALem jsme vymysleli ze mu pujcim X100T + WCL. Pan BAAL ma zajem o foceni "street foto" a "dovolena" (ne tele, na tohle jsem se specificky ptal). Kdyby mel nekdo vhodnejsi napad co mu pujcit z toho co mam nebo z toho co mu chcete sami pujcit, jdete do toho.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BAAL: Kup aktualni iPhone, ale nejdriv si to vyzkousej, at vis presne o co prichazis a ze to dneska uz tolik potreba neni.
    BAAL
    BAAL --- ---
    LAUNCHER: Mám temný plán, že bych využil tvé štědré nabídky a půjčil si jeden z nich od tebe na nějaký ten basic kurz a po něm případně zvážil nákup něčeho svého nebo se uklidnil a koupil si jen aktuální iphone
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam