• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LAUNCHER: Já si myslím že problém bude kombinací toho co dokáže objektiv přenést na snímač a následně to potom software nějak zpracovat. Takže na to bude mít vliv i kvalita objektivu, ale hlavně to ohnisko.


    A další věc je potom ještě doostření, kde to LR nezvládá tak dobře jako jiný softwary, ale to je "vedle" diskutovaného problému ještě další:)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: Tim ohniskem si jisty nejsem :-/ Nicmene vis jak, vetsinu fotek delam s 14 / 18 / 16 / 10-24mm.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LAUNCHER: a koušel jsi to na stejným ohnisku? Mě to opravdu přijde jen na tom širokáči, tedy 23mm už by byla ok..
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPIKE411: Staci abys to v Darktable jenom zesvetlil a jak se to prestane topit v te tme, budes tam mit imho spoustu artefaktu, dost mozna i hur nez na me verzi z LR. Vyzkousej si a uvidis...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: Hele 24mpx bayer v X-T100 mi prisel na vegetaci lepsi, plati pro me oci a pro me ucely.

    S bayer si zase z principu veci vic koledujes o moire a false colors na geometrickych tvarech o par stupnu jinych nez mrizka. There's no such thing as a free lunch :-)

    Jenze ja vic fotim tu vegetaci nez treba modni prehlidky :-)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Mně třeba ten výstup z darktable nepřijde vůbec tak "vangoghovskej", zejména když to srovnám s HUGGIho výstupem. Na tom listí, za kterým je zídka, je to dost markantní.
    Ale je otázka, co by se stalo, kdybych se snažil získat podobnější celkový výsledek, víc přitlačil na Sharpen třeba atd.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LAUNCHER: no a víš že jiný APSC snímače toto zvládnout reálně lépe? Já si tím moc jistý nejsem, ale nikdy jsem to takhle nezkoumal.

    V praxi si toto vybavuju jen při focení na širokáč, ne na střední a delší ohniska
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPIKE411: HUGGI: MIKEKT: Jinak hosi nez me zdrbete, souhlas s ID Huggi ze tohle je 1:1 a tudiz to zas takova prohra neni.

    Bayer 1:1 na 24mpx APSC tez nebude zadna hitparada, proste limity soucasne technologie.

    Nerikam ze je pro me Xtrans "no go", konec koncu dobrovolne provozuji Xtrans X-H1 a mam ji rad. Nicmene osobne bych proste radsi Bayer nez Xtrans a ukazuji proc.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    LAUNCHER: Jo koukal jsem pak, že expozici jsem mohl trochu vytáhnout. :)
    Barvy nevím. Já jsem barvoslepej. :D (Teda horší barvocit.)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SPIKE411: Ohledne Darktable:

    1) Subjektivni - z Darktable mi jeste nevylezly nejake pro me oci pouzitelne barvy

    2) To co jsi poslal je bez urazky prilis tmave. Je to focene ve ~11AM v 2018-04-30, ale Tvuj vystup mi prijde jak foceny vecer. Darktable evidentne vse srovnal jen podle te oblohy a zahrady jsou nasledne prilis tmave. Chapu ze si s tim jde pohrat, zkus klidne poslat dalsi verzi.

    3) Na problematickych RAF ktere jsem zkousel (treba tento) mi ty artefakty prisly zhruba stejne, jako LR. Muze byt dano tim, ze v LR se vyznam, v Darktable ne.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LAUNCHER: dít píšu ze nejsem u pc. Možná koncem týdne. Já to před časem nějak zkoušel i ten irident a nějak mi tam nepřišel rozdíl, ale jo v tomhle je Fuji možná slabší, ale já to tam moc nevidím :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MIKEKT: Posli svoji verzi z libovolneho SW :-) Nechci spoilerovat, ale artefakty mi na tom delal i Irident :-)
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    SPIKE411: to neřikám že je LR ve. vyvolávání Fuji rawů top, ale na poslanejch ukázkách při 1:1 nevidím rozdíl, který by stál za nějaký řešení..
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    HUGGI: Normální mi to nepřijde, když Iridient je schopnej vytáhnout vcelku normální výsledky. I ten darktable je prej podle internetů lepší než Lightroom.
    Fuji X-Pro2, A Love-Hate Relationship | Joel Wolfson Photographic Artist
    https://joelwolfson.com/fuji-x-pro2-a-love-hate-relationship/
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LAUNCHER: jáje používáš nastavení doostření? Nejsem u pc ale na fuji je dobrý používat jiný nastavení. Spíš tam dávat detail třeba na 80 a doladit to maskou a ostatní nechat na základ
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LAUNCHER: to mi přijde jako normální - něco pod rozlišovací schopnost toho snímače.
    Nemyslím si že by jiný APSC na tom byli lépe.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: LAUNCHER: Tvoje verze mi prijde jeste daleko divocejsi :-)) Totalni omalovanky, s dovolenim :-/

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: LAUNCHER: To co jsem stvoril v LR mi prijde praveze jako ukazkove "wormy artifacts".

    Vyrez 1:1 z toho file co davam nize.

    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LAUNCHER: pardon, teď půjde, sem to smazal :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: Tvuj odkaz mmnt hazi 404, link not found.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LAUNCHER: asi nerozumím vaší řeči, ale ani na jedný verzi nic špatnýho nevidím, když jsem to prohnal mým základem mám toto:
    Dropbox - DSCF5864.jpg
    https://www.dropbox.com/s/obs7dcr3l46tubu/DSCF5864.jpg?dl=0
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam