• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Capture One Feature Comparison
    https://www.phaseone.com/en/Capture-One/Features/Feature-Comparison.aspx
    Tady máte jasně uvedené, co je "osekané".
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    ALDRICK: Takhle presne nejak posledni dobou C1 pouzivam, primarne jako katalog, v kterem delam vyber, uplne nejzakladnejsi vyvolani a upravy, a vsechny komplexnejsi upravy pak uz v jen a pouze v PS. Ale nevybiram z tisicu fotek, spis tak ze stovek .. krajina a nejake kreativni portrety apod.

    ALDRICK
    ALDRICK --- ---
    EGGH: ten osekanej C1 mě teď taky zaujal. Funguje nějak rozumně interakce mezi LR a tím C1?
    Já se nechci vzdát komba LR+PS. Pokud mám fotky z nějaké akce, tak mi zcela vyhovuje LR, tam fakt neřeším nějakou kvalita konverze z rawu.
    Ale u krajin si hraju s jednotlivou fotkou, a to převážně v Ps. Takže tam jsem si myslel, že bych mohl použít C1 k převodu z rawu + základním úpravám (WB, stažení jasů...) a pak to mudlat v Ps, LR mi bude sloužit jako katalog. Z tvojí zkušenosti dává to takhle smysl?
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    EGGH: Hmm, tak nevím jak jsem dokázal vždy stovky fotek z různých akcí "vymazlit" najednou. :-))) Ok, asi jiný přístup. :-)))
    EGGH
    EGGH --- ---
    MIMA_A: Ano, ty systémy jsou oba naprosto rozdílné. Lightroom je koncipován spíš na úpravu desítek/stovek fotek (svatba, reportáž, závody apod.) a Capture One je spíš pro vymazlení si jedné fotky na kampaň apod. Díky tomu je uspořádání tlačítek a funkcí v Lightroomu logičtější a není třeba nijak nikam překlikávat. Ovládání Capture One je oproti LR zdlouhavější.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Mrkněte se na e-book ohledně ovládání Capture One Pro od Michala Krause za asi 200,- Kč, zrovna nedávno aktualizoval pár drobností s ohledem na poslední vydanou verzi Capture One Pro. Doporučuju to projet. Je to samozřejmě česky. :-)))
    E-knihy – Michal Krause
    https://www.michalkrause.com/e-knihy/

    Ovládání v Capture One Pro mi příjde po roce už v pohodě, ale super jsou možnosti nastavení rozvržení pracovních nástrojů a panelů dle svého gusta. Ladil jsem to asi necelý týden a od té doby jsem spokojený.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    EGGH: Ajo, koukam ona je ted nejaka nova free verze vylozene pro Fujifilm. Zajimalo by me, zda to ma nejake benefity oproti klasicke verzi.

    Nemam moc cas a chut testovat tyhle veci, ale kdyby mel nekdo zkusenost, tak by me to zajimalo.

    Co presne myslis tim debilnim ovladanim? Ze jsou ty panely takove dost preplnene funkcema, ktere nepotrebujes? Jinak mi taky dost dlouho trvalo, ze jsem se s tim jakz takz szil, ale nikdy jsem nedelal v Lightroomu, pouze v Aperture, a to bylo v necem podobne jako C1..
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LEHUOK: jak nastaveni pouzivas v tom Iridientu?
    EGGH
    EGGH --- ---
    MIMA_A: Tak on je Capture One i ve verzi zdarma s nějakýma osekanýma funkcema. Testuju jej, výstup má víc detailů, jako z LR ale nejsem schopnej si zvyknout na to debilní ovládání :))

    LAUNCHER: LR mám ale ten výstup je fakt šílenej. Capture One teď zkouším, je to o 300% lepší ale to ovládání rogramu je fakt na hlavu a nejsem schopnej v něm upravovat třeba 500 fotek. Teď fotím komerční fotky na 1Dx II a 5D IV a tisknu běžně metrový zvětšeniny, kde mi jde o detaily ale chci postupně přejít na Fuji, proto začínám řešit víc technickou kvalitu. Ale naprosto chápu, že každej má tu "technickou kvalitu" někde jinde. Já jsem jenom šílenej puntičkář :))

    LEHUOK: Díky, na tenhle postup narážím ve většině diskuzí. Opravdu je tam zásadní rozdíl v detailech, např. v listí u stromů apod.?
    LEHUOK
    LEHUOK --- ---
    EGGH: Me momentalne vyhovuje workflow prevest RAF do DNG v Iridientu, a nasledne upravit v Lightroomu.

    Jsem line stvoreni a na workflow Lightroomu jsem byl az prilis zvykly abych se preucil na Capture One. Je opruz stahnout fotky a prevadent Iridientem (vetsinou tak ~2 hodiny konverze s prumernym poctem fotek co nastrilim za vikend / trip).
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    EGGH: Zalezi co od toho chces. Doporucil bych vybirat mezi Lightroom a Capture One.

    Neposkytuji ultimatni ostrost, ale poskytuji hezke barvy pro me oci a komplexni workflow.

    Nevim jak kdo z vas, ale na fotky se koukam zejmena na 38" 3840x1600, pripadne exportuji pro FB a IG. Zaroven neorezavam nejak brutalne. Takze tu maximalni ostrost tolik neocenim.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    EGGH: prijde mi, ze vetsina "objektivnich" srovnani vetsinou doporucuje Capture One, pokud neresis budget.

    sam ho pouzivam x let, a nemam duvod hledat neco jineho..
    EGGH
    EGGH --- ---
    V čem aktuálně je nejlepší vyvolávat raf? Stále platí, že nejlepší výsledek dává Iridient X Transformer?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Jakozto stydlin mam rad tu tichou zaverku na X-H1 :-) A kdyz mam moznost, fotim ciste na elektronickou zaverku :-)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Tak samozřejmě že X-Pro2 je nejzvučnější! :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Narozeninovy dort k 50 :-)

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Tony zkoumal rychlost AF na CSC.

    Vystup pro me:
    * Sony A9 kral. Budoucnost se stacked sensory je zrejme sladka.
    * Fuji X-T3 s velkym odstupem druhe misto. IMHO by to potrebovalo vylepsit SW. Ale pouzitelne mi to proslo i ted, pokud staci 8.5 ostrych fps.
    * Nikon a Canon maji v CSC spatny AF, ostatne jak se i po netu rikalo.

    Mirrorless Sports: Canon EOS R, Nikon Z7, Fuji X-T3, Sony a7 III, a7R III, a9 camera review
    http://www.youtube.com/watch?v=-oXHiORuRk0

    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Jedna ohniva z posledni svatby kamaradku
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Fuji X-T3: A Shock to The System
    https://www.youtube.com/watch?v=Hpd4nrH7KfA
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam