• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MURHAAYA: no evidentne ses mamince povedl, nenarocnej, spokojenej, tak to ma byt :)

    fotime kazdej neco jinyho, kdybych fotil cb rozostreny buchty, tak to taky neresim :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DRAGON: jako mas recht, ale tim ze nemam takovy specificky naroky a prekousnu EVF a apsc tak si nemusim psat tabulky plusu a minusu abych na zaklade rozvahy dosel k tomu, ze tenhle je papirove lepsi a tim padem mi musi stacit... ma to evf, nedrzi se to blbe a jde na to samyang 12mm a je to fuji... asi takovy sou moje naroky :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MURHAAYA: to s tim nijak nesouvisi myslim :)
    AETHER
    AETHER --- ---
    FUZZSTORTION: Ze zjistili, ze to maj dost drahy;)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    AETHER: A která spekulace nejvíce rezonuje? ;-)
    AETHER
    AETHER --- ---
    DRAGON: Slevnili to primo u fuji - takze je to levnejsi i u ostatnich prodejcu... docela prekvapivy tah, je spousta spekulaci, co za tim je...
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Jj, ty slevy na APS-C se tu řešily. Mají to teď všichni hlavní prodejci podobné. X-H1 s gripem za necelých 36k Kč..., v bazar části Megapixelu je X-H1 tělo za 27k Kč... prostě masakry. :-))
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DRAGON: no moje pozadavky jsou uplne jiny nez tvoje :) ja sem spokojenej s X-E3 tak jak sem nikdy s nicim nebyl :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ps. ted mi přišel email od Škody, že rozjížděj akci na fuji fotaky az 20000 sleva. Tak si to projeďte, oni s těma akcema nelžou, většinou.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MURHAAYA: tak mám určitý sepsaný požadavky, bez kterých se neobejdu. Ja si myslim, že tohle si sepsat je hrozně důležitý, protože buďto jinak skončíš s foťákem, kterej vlastně nechceš a nebo s foťákem, kterej nic neumí. Ani jedno nechceš, to mi věř, been there :)

    ta 17mm je obrovský sklo, ktery sebou prostě tahat nechci i když je úžasný. Varianta je samozřejmě ta nejostřejší 24ka na světě: TSE 24mm f/3,5 MKII ale to je taky těžký sklo. Tak počkám, jestli nevydaj nejaky ultrawide sklo přímo Fuji v tom GFX bajonetu, ja myslím, že by mohli, vždyť takovejhle stredoformat je cilovka i pro landscape photography.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DRAGON: nedelas si to jenoduchy :)

    https://fstoppers.com/...re/shooting-fuji-gfx-50s-techart-adapter-and-canon-tilt-shift-lenses-226005 clanek o tom co nechces, ale je k tematu :)

    leda nejakou pevnou canoni 17ku (nejakou starsi od sigmy) a pres tu zvetsujici redukci, cimz snizis svetelnost a jeste to asi snizi uz tak dost spatnou kresbu, ale bude to maly a super siroky :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ja hledam prave skla s bajonetem GFX a nic nemuzu najit. Ja sem dneska nejakej marnej :)

    MURHAAYA: ty Laowy uz nechci, neposila to do exifu zadny data, ma to i manualni posuvnou clonu, ja potrebuju vedet cislo f u fotek (kvuli praci).



    MURHAAYA: TSE 17 je strasne drahy sklo, neskladny, obrovsky... to vlastne koupim krasne lehouckej stredoformat Fuji a total to zabiju sklem :))
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Canon 17mm TS-E by to asi taky mohl vykrejt plus ti mozna umozni i nejaky pohyby a nemusis mi redukci s optickym clenem
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DRAGON: fuji apsc skla tam skutecne nenasadis. Pres redukci, ktera je opakem speedboosteru vice mene, tam muzes dat full frame skla, ktery maji dostatecne velkou registracni vzdalenost na to, aby se mezi telo GFX a sklo vesla ta redukce.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    DRAGON: Tak samozřejmě, že jsou tu i jiní výrobci skel, viz ta zmíněná Laowa. :-) Já ti jen poradil řešení, které ti dává možnost zůstat u původních objektivů a bude to plně funkční.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DRAGON: opet je tu laowa - https://www.dpreview.com/products/venus/lenses/venus_laowa_17_4p0_zero-d_gfx ktera dela 17mm takze po prepoctu je to nejakejch 14mm na full frame
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    FUZZSTORTION: ty kraso redukce za 15 litru :) chapu to dobre, ze fuji skla tam proste nenasadim, jen tu radu G?
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    DRAGON: Momentálně GF23mmF4 R LM WR (ekv. 18mm).
    Případně si pořídit redukci Techart EF-GFX a měl bys tam nasadit své skla.
    Techart redukce EF-GFX adapter - FUJIFOTO.CZ
    https://www.fujifoto.cz/chytre-adaptery-a-redukce/techart-redukce-ef-gfx-adapter/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    mohu se vas zeptat? jeste porad tapu ve fuji produktech...

    jaky nasadim nejsirsi sklo na Fujifilm GFX 50R? Dostanu se aspon na tech mych pozadovanych 16mm tak, aby fotka krasne kreslila nejen na stredu ale take v rozich?

    dekuji
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    EGGH: asi chce vychytat cas nakupovani a nekupovat novinku hned po tom co vyjde. Ja jsem koupil pred necelym rokem xt20 s cashbackem a vysla me asi na 19500 a ted se prodava za 17990. Ale mas pravdu, ta cena celkem rychle klesa.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Myslíte že je nějaká šance že by v dohledné době taky cenově spadla X100F?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam