• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    FLYBOJ
    FLYBOJ --- ---
    RUDOLF: Vim, ze se da pres apku geotag vytvorit, ale zavrhl jsem to, aniz bych vyzkousel. Proste pri foceni nerad vytahuju tel a neco paruju a nebo klikam na neco extra:/ Vetsinou stejne porad pendluju a na jednom miste nejsem dlouho.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    Jj, tohle mě zajímá, ještě projdu fotky z Číny.. tam jsem geotagginng udělal na pár místech.. Ale není mi moc jasné jak to přesně funguje a do manuálu jsem se zatím chytrácky nepodíval.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    FLYBOJ: jo, nejspíš si to vytáhne podle času z historie polohy...
    FLYBOJ
    FLYBOJ --- ---
    MIMA_A: Vubec.. Ta apka mi prijde k nicemu. Normalne vytahnu kartu, v c1 ulozim jpgy z rawu a pak si sem tam nejaky fotky nahhraju na cloud. Napada me jen, ze google stalkuje pohyb telefonu a syncne si polohu a cas - pak se pokusi odhadnout, kde jsem byl. Jinak nevim.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    FLYBOJ: stahujes ty fotky do telefonu pres tu mobile app?
    FLYBOJ
    FLYBOJ --- ---
    Ahoj, nedavno jsem to tu booknul. Sam chodim vencit x-t20.
    Nicmene chtel jsem reagovat na RUDOLF: Mne neni treba moc jasne, jak je mozny, ze kdyz nahraju sve fotky na google fotky, po nejake chvilce se mi u exifu objevi jejich poloha na mape. Pritom tu informaci v sobe puvodne nemely.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    Je nějaký řešení, aby x100f měla GPS modul a každou fotu tagovala? To současné řešení, že si předtaguji fotky s iphonu není pro mě.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MIMA_A: Czech Store Lists Fujifilm Fujinon XF33mm f/1.0 for $3,100 and XF16-80mm f/4 for $1,100


    Czech Store Lists Fujifilm Fujinon XF33mm f/1.0 for $3,100 and XF16-80mm f/4 for $1,100 - Fuji Rumors
    https://www.fujirumors.com/...sts-fujifilm-fujinon-xf33mm-f-1-0-for-3100-and-xf16-80mm-f-4-for-1100/

    3100 usd tak to haha
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Ext. blesk EF-X20 - používá jej někdo dlouhodobě nebo je to spíše zbytečnost co skončí natrvalo v šuplíku? Trochu mě “fascinuje” MO cena v obchodech - je to snad za jeho lepší kompaktnost? :-)
    EGGH
    EGGH --- ---
    FUZZSTORTION: Mně přišel ten AF línej jako právě u té 23/1.4. Ale oproti té 23 jsou fotky ostrý i na 1.4.
    EGGH
    EGGH --- ---
    AETHER: jojo, 1.4. Láska na druhej pohled :)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Mate nekdo prehled za kolik se ted prodavaji x-t20 s rocni zarukou? :) Trochu ted premyslim o x-t30, i kdyz jsem si rikal, ze jednu radu vynecham :)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    16/1.4 je spolehlivý pracant. Osobně bych mu vyčetl jen absenci LM (jako má 90/2), ale to už by bylo zase na úkor parametrů (velikost). Nicméně, dobře se s tím točí i videa. Oproti 23/1.4 mi příjde ne o chlup, ale o dva chlupy svižnější a spolehlivější v AF. Naopak moc nemusím u 16/1.4 jeho charakter "bokehu" na 1.4-2, v některých situacích je takový "lehce znepokojivý až rušivý". :-)
    AETHER
    AETHER --- ---
    EGGH: Spis 1.4 ;) ale mas pravdu, je bajecny!!!
    EGGH
    EGGH --- ---
    Sepsal jsem minirecenzi XF 16/1.6, pro zájemce k přečtení zde http://holikfoto.cz/recenze-objektivu-fujifilm-xf-16mm-f-14-r-wr/ Jinak ten objektiv budu kupovat, fakt kreslí brutálně dobře :) Plyne z toho ale ponaučení - nepůjčujte si objektivy, které nechcete :))
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    MIMA_A: No, vzpomněl jsem si, jak vypadal "mockup" chystané XF90 na začátku roku 2014, tedy než uvedli finální vcelku elegantní řešení. To bylo podobně tlusté jako tenhle granát do minometu. :-) Ale něco mi říká, že tentokrát to už zůstane tak jak to vidíme. :-)
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    To bude mit peknou cenovku toto:))

    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Quick Look - Fuji X-T30 | 16mmf2.8 & SwitchPod - ZLog
    https://www.youtube.com/watch?v=ii-q1GnTshc
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    EGGH
    EGGH --- ---
    Měl jsem na víkend půjčenou 16/1.4 a překvapilo mě, jak je ten objektiv ostrý i na "plnou díru". Jen teda ta rychlost ostření mohla být lepší - ale fotit se s tím dá i akčnější scény. Za mě skvělý objektiv.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam