• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    FUZZSTORTION: Tak to chápu, jsem to pochopil tak, že sis ho chtěl koupit...ale třetí 16mm je asi fakt zbytečný :D
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    PLUTO: Mám 16/1.4 i 16-55/2.8. :-) Jen jsem si 16/2.8 zkusil, pár snímků udělal atd., je to fajn prcek, tak jako každý z té F2 řady 23/35/50. Akorát mít třetí objektiv s 16mm už by bylo pro mě přebytečné.
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    FUZZSTORTION: a copak tě odradilo?
    MIKEKT: asi pomalej výrobní pás :-)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    Já mám 16/1.4 a téměř ho nepoužívám, ale když jsem si říkala že bych ho poslala dál, došlo mi že to je blbost, že se dalších 10 let může hodit spoustukrát :-)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Megapixel skladem 4 ks, a už je to delší dobu co to evidují. :-) Já si to v obchodě zkusil a nakonec kup rozmyslel.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    PLUTO: kámoš měl předobjednávku u fujifoto a dorazila mu 2 týdny zpátky. Asi jim občas pár lidí přijde :-) občas se jim holt za výroba nepovede
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    DOTCOM: proto jsem se ptal...inu ale nechtěl jsem to slyšet :D
    Dej potom nějaký ukázky
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    PLUTO: v Mnichove. V CR se ji asi nikdy nedockame...
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    DOTCOM: Kdepak si ji sehnal? :)
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    tak jsem konecne sehnal tu 16/2.8 a je to fakt mnamka, vubec nelituju (zvlast za ty prachy)
    LEHUOK
    LEHUOK --- ---
    Fuji focená na Fuji :)

    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    MURHAAYA: mě to v té diskusi nějak zapadlo a vlastně jsem to neznal. Teď jsem to zkusil a asi to pomohlo. Pořád tam vidím jednu "čárku", ale zbytek je pryč, takže super! Díky za tip :-)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ten pixel mapping nepomoh?
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    UNREALONE: zkoušel jsem pár delších expozic a je to tam stabilně na stejných místech. Pár čárek a 2 "Lka"

    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MIMA_A: sony dělá dead pixel mapping občas, automaticky při vypnutí foťáku. ale trpí tím všechny značky, tak to bude podobné
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    UNREALONE: pokud Te to tolik pali, tak bych asi dal fotak na stativ a udelal nejake testovaci fotky a identifikoval, co je tedy pricina a dle toho reklamoval nebo ne...

    ja uz s tim Fkem tolik nefotim, resp. jo ale vicemene cvaky z ruky apod., ale na druhou stranu musim rict, ze u X-T2 jsem si takovych podobnych artefaktu nevsiml vubec ...tezko rict:/
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    UNREALONE: zkusím udělat nějaké testovací fotky
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    MIMA_A: vyvolávám v Lightroom 6
    možná zkusím ještě třeba ten konvertor

    reference úplně asi ne, ale co jsem googlil, tak mi přišlo, že to reportovalo víc lidí... jako v pořádku mi to nepřijde, ale trochu mě zmátlo, že to je vidět jen někdy
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    zkouseli jste ve fotaki pixel mapping? ja to zkusil na xe3 potom co mi zacla delat hot pixely a uz mi to prijde v pohode a nepamatiju si, ze bych od ty doby nejakej videl. ale vyvolavam v silkypix
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MIMA_A: a tohle jsou ty artefakty na X100F, je to uplne holy raf v capture one, expozice 60s

    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MIMA_A: mrtvy px - vzdy na stejnem miste, ale samozrejme zalezi, co na fotce konkretne je, pokud je svetle pozadi, nekdy neni viditelny, tohle je konkretne z X100T

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam