• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    FLYBOJ
    FLYBOJ --- ---
    BALDUR: Ja jsem si oblibil fuji 35@1.4 kterou fotim primarne a moc rad. Kratsi ohnisko je uz pro me moc neuniverzalni a za chvilku se mi okouka. Na krajinky pak pouzivam 16mm (setakem 16-50) kde mi ta "horsi" svetelnost nevadi a naopak priclonim. Ten objektiv kresli perfektne ostre a s mym sranda focenim nema potrebu jit do neceho drazsiho/pevnyho. Na hrani mam pak starsi manual nikon objektiv, ktery vytahuju obcas na portrety - (v prepoctu 150mm). Mekceji kresli, ale v kombinaci s classic chrome me moc bavi.

    Parkrat do mesice nasadim jeste silenost jmenem SIGMA 70-300/4-5.6 APO MACRO
    Na @450 pak vesele fotim mesic nebo ze stativu nejake makro blbustky

    Kazdopadne doporucil bych jen tu 35mm:) Ostatni jsou ciste pro mou zabavu.

    O te 56/1.2 hodne uvazuji. Ale mozna bych odzkousel i nejaky cina manual klon pri stejnem ohnisku.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Live from Tokyo: X Summit SHIBUYA 2019 / FUJIFILM
    https://www.youtube.com/watch?v=1cvNBULS3tM
    BALDUR
    BALDUR --- ---
    MYKEZ: reportáž: z akcí různě po městě i vevnitř, festivaly apod.
    určitě nějaký ten kratší teleobjektiv bych v té trojce mít chtěl, takže ta 56ka určitě láká
    samyang 12/2 je rozhodně zajímavý tip, ten bych asi přehlédl
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MYKEZ: mozna nez 56/1.2 by mohl poslouzit 7artisan 35/1.2. Je to malickaty sklo, specificky. s fuji to ma spolecny jen velkej bokeh, ale ja ho mam fakt rad. taky cena a vaha jsou jinde...
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    BALDUR: samyang 12/2, fuji 23/1.4, fuji 56/1.2 (tim poslednim si nejsem jistej, zalezi, co si predstavujete pod takym slovom reportaz :))
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MURHAAYA: nesmyslně ostré sklo ve svém cenovém segmentu.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    BALDUR: samyang 12mm f2. Naprosto bezkonkurenční. Skoro to nesundavám a fotím tím skoro všechno.
    BALDUR
    BALDUR --- ---
    prosím o názor, kdyby jste měli vybrat 3 skla pro X-T2 / X-T3
    použití: street, reportáž, architektura
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Kdyby to někoho náhodou zajímalo, sepsal jsem pár řádků o tom proč mi XF10 přijde super.
    Našel jsem konečně nejlepší foťák: Fujifilm XF10 – Ondřej Hurtík
    http://www.hurton.cz/2019/09/16/fujifilm-xf10-recenze/
    L4JKA
    L4JKA --- ---
    Jo, to sice jo. Ale je to víceméně stejná kategorie. Zajímalo by mě, jestli je GR i o tolik lepší nebo těží ze své dlouhodobé oblíbenosti. Tajně jsem doufal, ze nový model by mohl být podobně cenově jako II a ta spadne dolů. Jak naivní :)
    TWARR
    TWARR --- ---
    L4JKA: jak moc by to asi bylo fér, když ricoh stojí skoro jednou tolik... :)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Nene, kdyz jsem ho kupoval, tak nové GR bylo těsně před spuštěním.
    L4JKA
    L4JKA --- ---
    BLACK_ONYX: Neporovnaval jsi je vedle sebe s GR III?
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Pořídil jsem nakonec tu XF10 a spokojenost. Ten autofocus není žádný rychlík, ale je to v pohodě použitelné. Kde ne, tak to zvládne snapshot mód.
    AETHER
    AETHER --- ---
    PLUTO: To je pech;)
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    AETHER: Škoda, v pátek jsem 23/2 zrovna prodal.
    AETHER
    AETHER --- ---
    Kdybyste náááhodou někdo chtěli vyměnit 23/2 za 50/2 (kupovaný letos v březnu), prosím pošta:)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    RMAA: Fujifilm X-T3 microphone pre-amp and headphone output 24-bit — ohm image
    http://ohm-image.net/data/audio/rmaa-fujifilm-x-t3-microphone-pre-amp-and-headphone-output-24-bit
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    FUZZSTORTION: diky, videl jsem to tam dnes taky:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam