• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    RODWY: myslím že x100 ráda to má v menu
    RODWY
    RODWY --- ---
    cau,jak zjistim pocet cyklu zaverky u x100t?dix
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MIMA_A: obzvlast kdyz mame uz 56/1.2 ...
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    FUZZSTORTION: hmm skoda, na cropu mi teda tech 50 prijde uz dlouhy, subjektivne..
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    Nedavno se mi dostal do brasny tenhle objektiv... https://www.fotoskoda.cz/meyer-optik-gorlitz-35-mm-f-0-95-nocturnus-pro-fujifilm-x/

    Fakt me bavi ten look na otevrenou clonu... Fujifilm ten jejich f/1 33 mm objektiv zrusili? Nebo je to jeste v planu?

    Kazdopadne me to i na ten manual zatim moc bavi...
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    PLUTO: Já se tam chystal dojít v pátek, kdy to však neplánovaně, prý z tech. důvodů, předčasně ukončili. :-)))
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    FUZZSTORTION: čoveče nějak jsem čekal víc...asi víc fotek, lepší výběr jak fotografů tak fotek (asi se mi netrefili do vkusu) i ten prostor se mi moc nezamlouval, ale vstupný 50 Kč OK.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    PLUTO: A co konkrétně bylo zklamáním?
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    PLUTO: Včera jsem byl v Mánesu a musím teda říct... že mě výstava lehce zklamala.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Asi bych si vybral znovu černou verzi X-Pro3. Kvůli nenápadnosti (byť je to velký fotoaparát) a soudě na různých fotkách z terénu koukám, že jsou dost vidět otisky prstů na těch hezkých povrchových úpravách (DR Black, DR Silver). Tak jsem si vzpomněl na dobu, kdy jsme měli doma japonské hi-fi v takové úpravě a po půl roce byly vidět fleky od potu a jiné špíny na prstech... :-)
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    Já rád Fujilove magazin
    First Impressions: The Titanium X-Pro3 | | FUJILOVE MAGAZINE
    https://fujilove.com/first-impressions-the-titanium-x-pro3/
    MIKLO
    MIKLO --- ---
    Fujifilm’s new X-Pro3 brings analog ideas to a digital camera - The Verge
    https://www.theverge.com/...ity?fbclid=IwAR3wPzdGY42ymifIPFFdO5G_2OA_j41wHKgDdKsw0fwA0HKzfScKR3o9uaM
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    PLUTO: diky!
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    MURHAAYA: Ve FB skupině "Fujifilm CZ/SK bazar" je k mání za 7500 Kč, kupovaný v červenci 2019 tak se tam mrkni.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    HUGGI:
    PLUTO:
    DOTCOM:

    diky. Ja bych tim asi pro dost pripadu nahradil samyang 12/2 takze bych tratil jen jeden EV. Na druhou stranu je lehci a o neco mensi (ten samyang nelze pouzivat bez clony vicemene). Na druhou stranu s tim samyangem clovek obcas "zapomene" ostrit s tim, ze je to prece sirokac, ale je poznat, kdyz to neni zaostreny a zacina me to pomalicku asi stvat :) Zvlast kdyz clovek prehazuje skla.

    18mm f/2 sem zvazoval, ale prijde mi to jako chrastitko a ta 35mm WR se mi libi zpracovanim a tim, co z toho leze a neco malicko sirsiho neuskodi, preci jen sem zvyklej na 12mm.

    Tak asi zajdu nekdy do skody si ho vyzkouset. Co sem koukal na net, tak sem ho bazarovej nezahlidl zatim, asi se lidem libi :D
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    MURHAAYA: zacal jsem ho pouzivat misto 18/2 a jsem s maximalne spokojenej - je ostrejsi a tech 16 mm se obcas hodi. Jasne, je to pomaly sklo a to cloveka sem tam kopne do zadku, ale v takovejch pripadech vetsinou presedlam na 23/1.4. S temahle dvema sklama vlastne fotim skoro vsechno...
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    MURHAAYA: Já jsem 23/2 vyměnil za 16/2.8 a jsem spokojenej (Fujifilm X-T10). Ostří to dobře i ostrý je dobře :) Celá ta řada se povedla jak píše Huggi a jestli ti nevadí, že je to 2.8 místo 1.4 tak do něj jdi. Poměr cena/výkon je super. Nový i z bazaru za pomyslnou hubičku.
    Kostel sv. Ludmily na Náměstí míru z okna z Fotoexpa. (16mm 2.8)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam