• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Brightin Star 50mm f1.4 Review & Samples | Alik Griffin
    https://alikgriffin.com/brightin-star-50mm-f1-4-review-samples/
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    http://www.murhaaya.com/odd/fuji/2020-02-01_-_brightin_star_-_test.zip - tady jsou jeste barevny (bez doostreni, jen vyvolany z rawu) fotky, kde je mozny videt rohy a rozliseni, vinetaci. prihodil sem tam i nejaky srovnani kde je samyang s clonou a bez clony a je tam videt lehkej zavoj (expozice je stejna).

    je tam docela propastnej rozdil, ten brightin ma dost tristni ty rohy. Taky je tam celkem rozdil mezi levym hornim a pravym hornim mi prijde.

    Co mi prijde, je, ze ten brightin je trochu ostrejsi v sirsim stredu nez samyang, ale jen o vlasek. Tomu brightinu se taky moc nevylepsi vinetace, ve srovnani s tim samyangem.

    na clone 16 ale ten brightin je docela pekne ostrej a kontrastni zatimco u samyangu ostrost uz klesa nejspis kvuli difrakci


    pozn. brightin nema ocislovany nektery clony a na nich sem ho tim padem netestoval.
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    Michael Komm - baví mě fotit lidi a jejich neuvěřitelně širokou škálu výrazů - Fotím na Fuji
    https://fotimnafuji.cz/michael-komm-bavi-me-fotit-lidi-a-jejich-neuveritelne-sirokou-skalu-vyrazu/
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Kdyby to někoho zajímalo: "You now get 25% off at checkout on Capture One 20 all cameras and Capture One 20 for Fujifilm cameras when using the coupon code “25EXTRA” (valid til February 5)." Což mohu nyní i sám potvrdit. :-)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    AAHHWISEGUY: 35mm ekviv je nic. 28mm na FF je pro me normalni ohnisko a ja posledni dobou radsi neco sirsiho :D
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    MURHAAYA: haha, dyk uz je to takhle siroky az az...
    UNREALONE: naprosto ti rozumim, aspon je tam ten pseudozoom na kolecku, kterej mi zas pripomina jak mam radsi pevny ohniska...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    MIMA_A: myslel jsem dedikované kolečko na ISO. X100 umí ovládat ISO i přes přední kolečko, tak to by vlastně asi stačilo pokud to x-e3 umí, což asi umí

    ta absence výměny mi taky přijde celkem jako výhoda, ale občas se mi po zoomu zasteskne :-)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    kdyz by x100ka mela ekvivalent 20mm tak ji beru... :D
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    UNREALONE: ktere kolecka nema xe3?

    VYHODA x100 je ABSENCE vymennych objektivu - a tedy velikost.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    UNREALONE: na OVF moc neujíždím a x-pro2 je už dost velká...z bazaru už se dá sehnat za celkem rozumnou cenu, ale velká je
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    MIMA_A: já bych spíš bral nástupce x-e3 s ovládacíma prvkama / kolečkama co má X100f...
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    Rumored to be x100v
    Announcement Feb 4th

    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    HUGGI: ta mi prijde, ze sedi
    AETHER
    AETHER --- ---
    MIMA_A: taky by mě zajímalo
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    MURHAAYA: a co f2 svetelnost? Odpovida to nebo je jeden nejak posunutej?
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    existuje nejaky software na PC, ktery dokaze ovladat pres kabel/wifi pripojenou x-t30, tak abych mohl ovladat fotak a videt na obrazovce nahled? Neco jako ten Camera Remote na mobilu...
    Co jsem tak hledal, na strankach fuji nabizeji akorat pluginy do ligthroomu a nejaky capture one, u ktereho jsem nedokazal dohledat, jestli fakt ovlada v realtime nebo jenzpracovava fotky..
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    Tak dost vaham posledni tydny a dny jestli nenastal cas prodat X100F pred prichodem V ... ale ty rumours me zatim nijak nepresvedcily.. ackoli pokud bude mit tilt screen tak uz mozna jen kvuli tomu by mi to za to stalo..:)

    Nema nekdo nejake info od x-fotografu? Beztak uz to vsichni testuji...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    FLYBOJ: jo vidis... to mas recht. Ja tim fuji fotim skoro furt cernobile, ze mi to nedoslo, a ono pocasi nebylo moc prihodne na tyhle experimenty. Zkusim ty skla nekdy vzit se stativem ven, kdyz bude trochu prijatelne.

    Tyhle nocni fotky by ani v barve nedaly moc predstavu o aberacich.
    FLYBOJ
    FLYBOJ --- ---
    MURHAAYA: Me ta kvalita nevadi, sum je snesitelnej a osobne se sumem namam moc problem. Co ale treba barva, aberace, jak jsou na tom?

    Vcera jsem si na xt20 jinak nasadil ze srandy starej kitovej objektiv z kinofilmu nikon f75 (28-100) a sel s tim vyfotit par fotek na hokej.

    Strasne mile me prekvapil. Svetelnost je nic moc, ale ty fotky maji pekny retro nadech. Jak barvou, zrnem..
    Dneska se to asi moc nenosi, kdyz to same zvladne pomalu mobil, ale nevim, proste me ten objektiv bavi obcas pouzivat.

















    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam