• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    EGGH
    EGGH --- ---
    MURHAAYA: To je super recenze, díky moc!
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MURHAAYA: jo a nejsou to jpegy z fotaku, ale ze silky pix zprocesovany rawy. Maj nejaky doostreni, co mam nastaveny jako default processing, ale je pro vsecky stejny.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Tak sem nacvakal neco s tim Brightin Star 12mm a zaroven ho vyfotil na svoji X-E3

    Je to mismas fotek tak mozna budete zklamany. Je hnusne, jsou foceny vecer, pod lampama... ale to jsou podminky ve kterejch ja celkem casto fotim, takze pro me jsou nosny. Snazil sem se vyvolat ruzny flares.
    Pak jsou tam nejaky cvaky z okna na vsechny clony (2, 2.8, 4, 5.6, 8, 11, 16, 22 pro oba, jinak jsou vsecky ostatni na plnou diru). Fotky maj suffix sam nebo star at je poznat cim sou foceny. Je to ruzne s clonou i bez, ale v tehle podminkach pritomnost clony na objektivu vubec nehrala roli. To mi prijde, ze ve dne je to potreba pro ten samyang, jinak hodi zavoj. Casem snad dodam i nejaky dalsi, ale je furt tma a o vikendu se nechci nekam jen tak trmacet se stativem, abych tam fotil srovnavaci fotky na vsecky clony... :/
    Full res fotky jsou tady: (1,5 GB) - https://uloz.to/file/0OfA6osWJIlb/2020-01-18-brightin-star-vs-samyang-1gb-zip (6000x4000)
    Ctvrtinove rozliseni: (250 MB) - https://uloz.to/file/x1cL0saXhroO/2020-01-18-brightin-star-vs-samyang-zip (3000x2000)

    Par postrehu:
    - samyang je o malicko sirsi v zaberu
    - oba delaj docela flare i kdyz Brightin mi prijde trosku kontrolovanejsi
    - brightin ma na uplne otevrenou clonu takovy odlesky (v tom archivu jsou obcas dve podobny fotky za sebou a na jedny jsou ty odlesky a na druhy ne). To staci na tom brightinu pootocit clonou o miniaturni kousicek a zmizi... asi nejakej divnej odraz v objektivu. Je to fakt zacloneni pod rozlisovaci schopnosti expozimetru fotaku
    - brightin mi prijde mozna kontrasnejsi, spis nez ostrejsi. Prijde mi hodne "crisp" kdyz se koukam na ty fotky.
    - brightin je tezsi, ale mensi a pohodlnejsi pro me na noseni a to nesrovnatelne. Dneska sem s nim fotil, bez clony a aspon k ty X-E3 to velikostne sedi perfektne.
    - brightin ma declicked clonu a 10 lamel, zavit filtru 62mm (samyang ma 67mm) a zvladnul i celkem tlustej filtr bez vinetace. Dost se podoba kamlan 21/1.8 (na druhe fotce je ten kamlan uplne vlevo, normalne ma zlutej prouzek, ale zamaloval jsem ho lakem, stejne jako bily napisy na tele fotaku)
    - ostreni a cloneni je u objektivu presne naopak :D
    -brightin ma velmi prijemny chod ostreni a cloneni (samyang taky)
    - clona je kovova a sroubovaci. Zavit je udelan tak, ze clona opravdu pekne dosedne ve spravnem miste a da se nasroubovat i obracene - zavit je zvenku. Je kovova, ale ja ji hodim do supliku nejspis. P

    Jeste s tim budu trochu experimentovat, ale Samyang 12mm nejspis prodam (tezko uverit, koupil sem si ho podruhy po skvely zkusenosti na EOS M), tak kdyz by mel nekdo zajem, treba se dohodnem :)



    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    IS v X-H1 se dá samozřejmě buď zcela vypnout, nebo nastavit tak, že se IS aktivuje pouze při namáčknutí spouště. Nicméně, vliv na to šumění ve fotoaparátu to nemá, ten IBIS modul pracuje (resp. šumí) bez ohledu na nastavení. Tak jako to je s objektivy, které mají OIS.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    EGGH: Hele nevím, už nějak nejsem moc testovat typ. S XH1 mě po chvíli přestalo to focení s Fuji bavit, prostě tam nebyla ta zábava
    EGGH
    EGGH --- ---
    HUGGI: Mohl bys to trochu rozepsat? Jako zklamanej z ibisu a nebo celkově? Teď v té x-t4 prej bude ibis ale bude větší baterka a tím pádem asi větší tělo - toho se trochu bojím.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Camera Punk (2019) / FUJIFILM
    https://www.youtube.com/watch?v=ca1rri6VKQM
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    EGGH: Myslim ze da, uz si to moc nepamatuju, ale celkove jsem byl z xh1 strasne zklamanej
    EGGH
    EGGH --- ---
    HUGGI: Nedá se ta stabilizace vypnout? Já ji chci jen kvůli videu. U focení ji nepotřebuju.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    EGGH: Ja jak videl body tak jsem automaticky uvod preskocil;))

    Mel jsem cca 6mesicu xh1 a strasne mi ibis vadil. Fotil velmi casto lidi na casy 1/60 apod a tolik divne rozmazanejch fotek jsem nikdy nemel, ted na xt3 zase vse ok
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Docela fajn články a recenze publikuje tenhle "griffin". :-)
    EGGH
    EGGH --- ---
    HUGGI: Hned na začátku "So this is total satire". Ale přiznám se, že taky trpím ibisomanií :))
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    FUZZSTORTION: to je super shit článek :)

    I need faster lenses because I’m a professional. I need IBIS as a professional.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Fujifilm X-Pro 3 Is Trash! | Alik Griffin
    https://alikgriffin.com/fujifilm-x-pro-3-is-trash/

    :-)))
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    DOTCOM: jeste je tu 14/2.8, to je take z tech mensich a lehcich, pokud je prioritni velikost a AF.

    Ale 16/1.4 je top povedeny objektiv. A v necem mi prave trochu pripomina 23/1.4, ta 16 je vsak urcite zabavnejsi.
    EGGH
    EGGH --- ---
    Ať jen nekecám, fotka z X-T3 + seťák 18-55

    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    PLUTO: no opticky mi sedela, ale kdyz uz jsem jednu odrovnal (ani nevim jak) tak se bojim ze druha by mohla dopadnout stejne...
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Rovněž si můžeš pořídit znovu 16/2.8, ale vybíral bych z více kusů. 16/1.4 je fajn, pokud se chceš optickou i světelností posunout dál, tak alternativ moc není. Mezi 23/1.4 a 16/1.4 sice na pohled rozdíl není evidentní (mám doma), ale na fotoaparátu a v prackách (a v menší brašně) ten rozdíl je celkem jasný v neprospěch 16/1.4. Ještě možná ke zvážení Zeiss 12/2.8 Touit, také má AF.
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    DOTCOM: 16/2.8 nevyhovuje? Z bazaru za málo peněz hodně muziky :)
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    EGGH: no na to jsem slysel samou chvalu, ale je to uz trochu macek. I kdyz ted dost casto fotim s 23/1.4 a jeste se to da (a ta 16/1.4 prej neni zas o moc vetsi..)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam