• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    UNREALONE: ktere kolecka nema xe3?

    VYHODA x100 je ABSENCE vymennych objektivu - a tedy velikost.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    UNREALONE: na OVF moc neujíždím a x-pro2 je už dost velká...z bazaru už se dá sehnat za celkem rozumnou cenu, ale velká je
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    MIMA_A: já bych spíš bral nástupce x-e3 s ovládacíma prvkama / kolečkama co má X100f...
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    Rumored to be x100v
    Announcement Feb 4th

    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    HUGGI: ta mi prijde, ze sedi
    AETHER
    AETHER --- ---
    MIMA_A: taky by mě zajímalo
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    MURHAAYA: a co f2 svetelnost? Odpovida to nebo je jeden nejak posunutej?
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    existuje nejaky software na PC, ktery dokaze ovladat pres kabel/wifi pripojenou x-t30, tak abych mohl ovladat fotak a videt na obrazovce nahled? Neco jako ten Camera Remote na mobilu...
    Co jsem tak hledal, na strankach fuji nabizeji akorat pluginy do ligthroomu a nejaky capture one, u ktereho jsem nedokazal dohledat, jestli fakt ovlada v realtime nebo jenzpracovava fotky..
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    Tak dost vaham posledni tydny a dny jestli nenastal cas prodat X100F pred prichodem V ... ale ty rumours me zatim nijak nepresvedcily.. ackoli pokud bude mit tilt screen tak uz mozna jen kvuli tomu by mi to za to stalo..:)

    Nema nekdo nejake info od x-fotografu? Beztak uz to vsichni testuji...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    FLYBOJ: jo vidis... to mas recht. Ja tim fuji fotim skoro furt cernobile, ze mi to nedoslo, a ono pocasi nebylo moc prihodne na tyhle experimenty. Zkusim ty skla nekdy vzit se stativem ven, kdyz bude trochu prijatelne.

    Tyhle nocni fotky by ani v barve nedaly moc predstavu o aberacich.
    FLYBOJ
    FLYBOJ --- ---
    MURHAAYA: Me ta kvalita nevadi, sum je snesitelnej a osobne se sumem namam moc problem. Co ale treba barva, aberace, jak jsou na tom?

    Vcera jsem si na xt20 jinak nasadil ze srandy starej kitovej objektiv z kinofilmu nikon f75 (28-100) a sel s tim vyfotit par fotek na hokej.

    Strasne mile me prekvapil. Svetelnost je nic moc, ale ty fotky maji pekny retro nadech. Jak barvou, zrnem..
    Dneska se to asi moc nenosi, kdyz to same zvladne pomalu mobil, ale nevim, proste me ten objektiv bavi obcas pouzivat.

















    EGGH
    EGGH --- ---
    MURHAAYA: To je super recenze, díky moc!
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MURHAAYA: jo a nejsou to jpegy z fotaku, ale ze silky pix zprocesovany rawy. Maj nejaky doostreni, co mam nastaveny jako default processing, ale je pro vsecky stejny.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Tak sem nacvakal neco s tim Brightin Star 12mm a zaroven ho vyfotil na svoji X-E3

    Je to mismas fotek tak mozna budete zklamany. Je hnusne, jsou foceny vecer, pod lampama... ale to jsou podminky ve kterejch ja celkem casto fotim, takze pro me jsou nosny. Snazil sem se vyvolat ruzny flares.
    Pak jsou tam nejaky cvaky z okna na vsechny clony (2, 2.8, 4, 5.6, 8, 11, 16, 22 pro oba, jinak jsou vsecky ostatni na plnou diru). Fotky maj suffix sam nebo star at je poznat cim sou foceny. Je to ruzne s clonou i bez, ale v tehle podminkach pritomnost clony na objektivu vubec nehrala roli. To mi prijde, ze ve dne je to potreba pro ten samyang, jinak hodi zavoj. Casem snad dodam i nejaky dalsi, ale je furt tma a o vikendu se nechci nekam jen tak trmacet se stativem, abych tam fotil srovnavaci fotky na vsecky clony... :/
    Full res fotky jsou tady: (1,5 GB) - https://uloz.to/file/0OfA6osWJIlb/2020-01-18-brightin-star-vs-samyang-1gb-zip (6000x4000)
    Ctvrtinove rozliseni: (250 MB) - https://uloz.to/file/x1cL0saXhroO/2020-01-18-brightin-star-vs-samyang-zip (3000x2000)

    Par postrehu:
    - samyang je o malicko sirsi v zaberu
    - oba delaj docela flare i kdyz Brightin mi prijde trosku kontrolovanejsi
    - brightin ma na uplne otevrenou clonu takovy odlesky (v tom archivu jsou obcas dve podobny fotky za sebou a na jedny jsou ty odlesky a na druhy ne). To staci na tom brightinu pootocit clonou o miniaturni kousicek a zmizi... asi nejakej divnej odraz v objektivu. Je to fakt zacloneni pod rozlisovaci schopnosti expozimetru fotaku
    - brightin mi prijde mozna kontrasnejsi, spis nez ostrejsi. Prijde mi hodne "crisp" kdyz se koukam na ty fotky.
    - brightin je tezsi, ale mensi a pohodlnejsi pro me na noseni a to nesrovnatelne. Dneska sem s nim fotil, bez clony a aspon k ty X-E3 to velikostne sedi perfektne.
    - brightin ma declicked clonu a 10 lamel, zavit filtru 62mm (samyang ma 67mm) a zvladnul i celkem tlustej filtr bez vinetace. Dost se podoba kamlan 21/1.8 (na druhe fotce je ten kamlan uplne vlevo, normalne ma zlutej prouzek, ale zamaloval jsem ho lakem, stejne jako bily napisy na tele fotaku)
    - ostreni a cloneni je u objektivu presne naopak :D
    -brightin ma velmi prijemny chod ostreni a cloneni (samyang taky)
    - clona je kovova a sroubovaci. Zavit je udelan tak, ze clona opravdu pekne dosedne ve spravnem miste a da se nasroubovat i obracene - zavit je zvenku. Je kovova, ale ja ji hodim do supliku nejspis. P

    Jeste s tim budu trochu experimentovat, ale Samyang 12mm nejspis prodam (tezko uverit, koupil sem si ho podruhy po skvely zkusenosti na EOS M), tak kdyz by mel nekdo zajem, treba se dohodnem :)



    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    IS v X-H1 se dá samozřejmě buď zcela vypnout, nebo nastavit tak, že se IS aktivuje pouze při namáčknutí spouště. Nicméně, vliv na to šumění ve fotoaparátu to nemá, ten IBIS modul pracuje (resp. šumí) bez ohledu na nastavení. Tak jako to je s objektivy, které mají OIS.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    EGGH: Hele nevím, už nějak nejsem moc testovat typ. S XH1 mě po chvíli přestalo to focení s Fuji bavit, prostě tam nebyla ta zábava
    EGGH
    EGGH --- ---
    HUGGI: Mohl bys to trochu rozepsat? Jako zklamanej z ibisu a nebo celkově? Teď v té x-t4 prej bude ibis ale bude větší baterka a tím pádem asi větší tělo - toho se trochu bojím.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Camera Punk (2019) / FUJIFILM
    https://www.youtube.com/watch?v=ca1rri6VKQM
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    EGGH: Myslim ze da, uz si to moc nepamatuju, ale celkove jsem byl z xh1 strasne zklamanej
    EGGH
    EGGH --- ---
    HUGGI: Nedá se ta stabilizace vypnout? Já ji chci jen kvůli videu. U focení ji nepotřebuju.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    EGGH: Ja jak videl body tak jsem automaticky uvod preskocil;))

    Mel jsem cca 6mesicu xh1 a strasne mi ibis vadil. Fotil velmi casto lidi na casy 1/60 apod a tolik divne rozmazanejch fotek jsem nikdy nemel, ted na xt3 zase vse ok
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam