• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    EGGH
    EGGH --- ---
    DRAGON: Vypadá to moc dobře. Za rok bude snad i cena lepší.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    EGGH: stabilizovanych 4K@60FPS? wow
    EGGH
    EGGH --- ---
    Fotky X-T4 https://fotimnafuji.cz/fotoaparat-fujifilm-x-t4/ Vypadá pěkně a IBIS mě osobně moc potěšil, stejně jako novej LCD. Na cesty ideální foťák.
    BAAL
    BAAL --- ---
    MURHAAYA: Zkusil jsem amazon, slibuji dodani do tydne, tak snad

    BAAL
    BAAL --- ---
    Tak jsem si donesl domu X100F, chtěl bych na ní dát ochraný filtr, nicméně k tomu abych ho tam mohl našroubovat potřebují sluneční clonu, lépe řečeno adaptér k ní dodávaný.

    A moje otázka zní, víte někdo o obchodě v Praze, kde by ji měli za lidské peníze? Fujifoto za ní chce dvojku:
    LH-X100SB Lens Hood - FUJIFOTO.CZ
    https://www.fujifoto.cz/prislusenstvi-podle-fotoaparatu/adapter-slunecni-clona-x100-dvoudilny/

    A to jako sorry jako:
    JJC LH-X100 Lens Hood Replaces Fujifilm LH-X100 & AR-X100 | eBay
    https://www.ebay.com/...AR-X100/223724772483?epid=18015505101&hash=item3417091c83:g:Ru4AAOSwFMRdtx1Z

    Ale nechce se mi čekat:-)
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    MURHAAYA: ja bych tam chtel zas 45mm si nevyberes, kazdej sme jinej fotime jinak neco jinyho
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    BAAL: ja F koupil jeste pred uvedenim V za tyhle prachy - fungl nova, s nejakym ňuňu kozenym reminkem, polarizak, uv, ten specialni nastavec s tou jejch slunecni clonou a dve extra dalsi baterky navic... za me osobne: ja jsem spokojenej s tim co F nabizi, po x100 serii jsem koukal dlouhy roky
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    BAAL: jak vás tu poslouchám, tak jsem taky dostal slinu na upgrade, ale štvou mě že to F i nové prodávají tak levně...

    výklopný displej je fajn, prej je nové sklo ostřejší zblízka na plnou díru, větší dynamický rozsah taky, upgrade iso kolečka super, ale vyměnit dpad za touchscreen je IMHO krok zpět a uvažuju že si spíš nechám F...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    kdyz nebude solidni nastupce X70ky, tak doufam v solidniho zastupce XF18/2, protoze tahle verze mi prijde jak chrastitko :/
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    AETHER: No ja mel 35mm ekvivalent, onehda jeste na eos m, kdyz sem byl poprvy v japonsku a vlastne se mi tam nikdy nic neveslo. 28mm mam na X70, Canonu EF, Zuiko OM, Fuji Cardia Mini Elite OP a predtim jsem ji mel na Fuji DL Super, Fuji DL500 a Minolta TC-1... takze sem docela presvedcenej o tomhle ohnisku :)

    no tak na dvere bych ti neklepal, to by bylo lehce creepy :)
    BAAL
    BAAL --- ---
    Tak tak, necham si ho podepsat lihovkou:-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    AETHER: koukam, ze ma rada pomohla, uzasne :))
    AETHER
    AETHER --- ---
    DRAGON: hele, jsi v pořadí, zatím to vypadá, že jsem ho právě prodala rychlejšímu zájemci, co mi napsal do pošty :D
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    AETHER: tak beru! fotak sice nevyuziju, ale... :)
    AETHER
    AETHER --- ---
    MURHAAYA: No hele... asi bych preferovala potkat se někde v kavárně :D
    Nicméně přesně tenhle předsudek jsem měla původně taky a toužila jsem po X70, respektive jejím nástupci. Ale na té frontě se dlouho nic nedělo, tak jsem sáhla po X1OOF (předtím jsem měla příležitost s tou předchozí verzí odfotit dvě svatby, tak jsem věděla, že to budu umět využít) a teď už bych nechtěla jinak:)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    AETHER: hmm, to je ovsem docela lakava nabidka... mit ten fotak 28mm a ne 35mm ohnisko uz ti klepu na dvere :)
    EGGH
    EGGH --- ---
    BAAL: Tolik už ale stojí u Škody dýl. Podle mne půjde s cenou ještě níž, takže bych počkal.
    AETHER
    AETHER --- ---
    MURHAAYA: To uz ne. Ale smis si me vyfotit:)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    AETHER: a fotoknihu zdarma!
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    AETHER: there you go :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam