• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    tak zrovna na tu gfx se da nasadit spousta veci, nejen nejaky mamiya/pentax 645 skla, ale 50mm a delsi om zuika, leicy nektery vykresli s vice ci mene vyraznou, ale ne limitujici, vinetaci a ostrosti, coz pri foceni na plnou diru je stejne fuk a clovek ma efektivne mensi hloubku ostrosti.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Njn, ale na tu Sony pak nasadis treba maly a lehoucky Samyang 75/1.8 nebo relativne maly/lehky Tamron 70-180/2.8.

    Tim ale nechci delat kysele hrozny, mit o par mio vic na uctu, tak bych si GFX 100S koupil uz jen z duvodu "protoze proc ne" :-)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Tak jistě, GFX100s není nejmenší... ale stejně, slovy klasika: "...kdo z vás to má...?" P.S. Ne, to není moje. ;-)



    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Godox V350F dorazil domu. Doma to blika hezky, uvidime jak mu to pujde o víkendu venku.

    Asi nejmensi blesk s Li-Ion baterkou.



    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    GFX 100s Conclusion - Auto Focus - Image Quality - Adapting Lenses
    https://www.youtube.com/watch?v=z4UY4q4Y0dU
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Stabilizace 44 x 33 mm 102mpix snímače při čase 1/10 @64mm i po několikátem pokusu funguje dobře. A to stále kolují mezi testery předprodukční šarže GFX100s a "továrním" firmwarem. Tohle se Fujifilmu povedlo.
    BALDUR
    BALDUR --- ---
    MIKEKT: to nepochybně :D
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    BALDUR: ja myslim, ze u Jonase je snad jedno cim foti :D
    BALDUR
    BALDUR --- ---
    LAUNCHER: radši už na nic takového nekoukám, stačí jak Jonas zase provokoval s jeho fotkami vyfocenými GFX a tím novým sklem..

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Fuji GFX 100S + 80mm f1.7 TESTED - pt1
    http://www.youtube.com/watch?v=lcjPyM6ys7I
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: Dekuji :-) Na foceni nemam talent, ale z fotek mam i tak radost.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: CN tomu dala dobrý drajv. Za mě hodně ok. :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---

    Vase nejoblibenejsi simulace

    45 hlasy od 24 respondentů

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Na druhou stranu barvy opet hezky, takhle to dopadlo s Classic Negative.

    Tahle simulace je pro me novinka a libi se mi to :-)

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    9/10 zaostreno na ruku misto na hlavu, ach jo...

    Zaludne je, ze to kresli ctverecky kolem hlavy, ale stejne to ostri jinam.

    Pro me ucely to zasadni neni, ale mrzi me to.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Potrebuji blesk na X100V.

    Na Sony A7 III mam uzasny Godox V1, ktery je ale, pro me ucely, na "cestovni" X100V prilis velky.

    Zvazuji, ze bych vzal Godox V350F. Zaujalo me, ze na svoji relativne malou velikost to ma Li-ion battery pack. Nejsem fanda AA baterii.

    S triggerem jeste vaham, jestli vzit X-Pro (nebo tu Adomara v2 Pro verzi?), nebo X2.

    Nebudu s tim asi blikat uplne casto, ale zas moznosti leaf-shutter ohledne blesku, je skoda obcas nevyzkouset :-)

    Napady / nazory, co s tim?

    Godox V350F Speedlight Flash for Fuji How to Guide
    https://www.youtube.com/watch?v=Ff6_c7IwRE0

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Jinak se prisnam, ze kdyz jsem resil UV, tak jsem rovnou hledal, jestli neco nenapsal/nezmeril Roger Cicala.

    Ten clovek je pro me guru foto techniky :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MURHAAYA: Viz odkazovany clanek.

    1) Ten ghosting může vzniknout pouze z nepropusteneho svetla. Z propusteneho svetla nema jak vzniknout ;-)

    2) V clanku uvidis spousty fotek osklivych odrazu, vsechny do jednoho z filtru, ktere mely slabsi propustnost.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    spis nez propustnost bych resil ghosting. mam filtry co skoro neghostujou a pak takovy co neni mozny pouzit ani za dne natoz v noci. a cena a znacka s tim vubec nesouvisi.
    AETHER
    AETHER --- ---
    LAUNCHER: Ja mam UV od VFfoto - Uvadeji prostupnost 99,4 % a prijde mi to ok.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam