• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Nicmene s tim 18/2 jsem nafotil nektere z mych nejoblibenejsich fotek. Jasne je slyset, ale na rychlem tele to ostri rozumne a lezly mi z toho fotky ktere jsem mel rad. Objektiv je zaroven paradne skladny. Vim ze hodne lidi tohle sklo hejti, ale mel jsem ho rad (na Sony ma stejny osud FE 28/2, prijde mi zajimave ze stejna FL).
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MURHAAYA: Co si jeste pamatuji:

    18/2 je gen1 Fujifilm sklo. Mas v nem bezny DC motorek, tahajici za prevody ktere hybaji s kde cim, vcetne predniho clenu.

    14/2.8 byla prvni rychle ostrici Fuji prime, mmj internal focus, brushless DC motor.

    35/2 WR podobne jako 14/2.8, ale jeste novejsi generace.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    tak sem podlehl a koupil si bazarovej Fujinon 18mm f/2 ke svoji X-E3 a musim rict, ze je to teda fakt chrastitko. Mam 35/2 WR a 14/2.8 a oba jsou nesrovnatelne tissi. Ta 18ka zni jako by tam nedali z vyroby zadny mazivo. Je to second hand, ale objektiv vypada jak novej, vcetne krabice, krytky a vseho takze volitanej asi moc nebude. Nema nekdo zkusenosti jesli mu treba po servisu ty 18ky nechodila tisseji (treba jesli nedali vic maziva do internich mechanismu)?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Koukal, nelibi. Nevim co bych tim ziskal, stejne velke objektivy jak ted na A7 III, nevyznamne mensi ale horsi telo (EVF). Nicmene nic proti gustu...

    Obecne mi prijde, ze pokud resim primarne bokeh na fotacich s AF, tak nejmensi je pro me prave:

    1) X100V (z relativne placatych fotaku). Myslel jsem si ze Ricoh GR, ale tam jsem se poucil a uz se bojim tohoto typu skel, protoze prach.

    2) Z neplacatych fotaku pak E-mount skla (Samyang 75/1.8 a spol). Tady mi prijde, ze o fous vetsi nebo mensi telo mi na tom moc nezmeni.

    Tim vubec nic proti jinym pozadavkum, prioritam atp.

    PS: Mit na to volne prostredky, tak jeste beru GFX 100S :-)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: koukal si na a7c?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: U mne takto :-)

    Leckdy taky Sony A7 III, podle nalady a moznosti.

    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Tak tohle mám už za sebou. S novým X-Pro2 jsem také měl všelijakou "bižuterii". :-))) Co mi nakonec zůstalo trvale, tak je dřevěný grip od J.B. Camera Designs (https://www.instagram.com/jbcameradesigns/). A zdá se, že už to výrobce zabalil. :-/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Prisel mi balicek. Je to vasen :-)

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---

    Interview - Fujifilm: "We are not just a camera company, we are an imaging company": Digital Photography Review
    https://www.dpreview.com/...view-fujifilm-we-are-not-just-a-camera-company-we-are-an-imaging-company


    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Fuji GFX 100S - Dynamic Range, Banding and Image Quality
    https://www.youtube.com/watch?v=YNYah27bHPs
    VALOATOR
    VALOATOR --- ---
    Pardon za spam, pokud by náhodou někdo toužil po starší X-E3...

    [ OFFERINGNABÍZÍM: Fujifilm X-E3 / Praha / 8000 CZK ]
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    LAUNCHER: husty! dik. FB GFX skupina, to mi nedoslo.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MURHAAYA: LAUNCHER: Kdyz jsem tam cvicne napsal Zuiko do hledani, neco na me vylezlo:

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MURHAAYA: Nevim jestli zrovna zuiko, ale pravidelne jsou ruzne adaptovane skla ve FB skupine.

    Zrovna ja tohle nesleduji, zajimaji me jen skla s AF, viz nize. Ale pravidelne to tam zahlednu.

    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    LAUNCHER: mi linkni neco. Ja sem hledal neco jako review kde je zarucene dany, ze to nekdo fotil treba Zuikem 50/1.4 na GFX v non crop modu. Nasel sem, jak sem psal, akorat par random fotek, plus sem nehledal na youtube, kde mi prijde ze je posledni dobou vic fotek a fotografu nez na flickru :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MURHAAYA: Ja toho vidim pravidlene furu všude mozne.

    Spis me zajimalo, jestli uz do GFX nekdo mistni sel a jakou ma zkusenost.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    LAUNCHER: nekde jsem vidle nejakou zminku o tech OM sklach na GFX, ale kdyz to hledam, tak nachazim jen odkazy na adaptery. Na flickru jsem nasel nejaky ukazky s Zuiko OM 50/1.8 ale neni z toho jasny jesli jestli je to v crop modu. Nicmene je adapter pro leica skla na ten hasselblad 907x coz je vice mene to samy.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Poznatek, treba to nekomu pomuze:

    Do X100V se v pohode vejde Sony Tough 256GB karta. Nekde pry Sony Tough karty zlobi, protoze jsou o fous tlustsi nez standard. Nezajizdi to tak snadno jako bezna karta, ale nedochazi k zadnemu nasili.

    Odmenou je vodevzdornost, vetsi odolnost, nepritomnost toho hloupeho zamykaciho suplatka a v mem pripade i dostatecna kapacita na 7 denni dovolenou bez pocitace a bez prehazovani karet. Typove je Sony Tough 256GB o fous jina nez jeji mensi (a o neco rychlejsi) sestry, ale sirka karty by udajne mela byt stejna.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MURHAAYA: Na me bezstarostne cvakani bez AF nehraji, omlouvam se, ze jsem se nevyjadril presneji.

    Tim opet nic proti, kdo ma rad manualni skla, souhlas, pri velikosti sensoru bude GFX vzdy zajimavejsi nez FF. A zrovna mne by na portrety mych decek vice vyhovoval GFX pomer stran.

    S temi objektivy to pises v teoreticke rovine, nebo jsi nejake GFXko poridil?

    Pripadne kdo ma, jak jste spokojeni?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam