• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    AETHER
    AETHER --- ---
    MURHAAYA: Hele to jsem si myslela taky, ale nakonec jsem už léta spokojená s x100 řadou. Výjimečně by se hodilo širší ohnisko, ale ještě to nebylo tak urgentní, abych zvažovala širokoúhlou předsádku (prý je super). Nezkoušel jsi to?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MURHAAYA: "Lehoulince vetsi nastupce X70 s hledackem" - A nemas tohle v podobe X100V? Nebo je uplne nutne, aby to bylo 28mm (X70) a ne 35mm (X100)?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    LAUNCHER: ja bych nejradsi neco jako lehoulince vetsi nastupce X70 s hledackem a klidne kompletne bez LCD :) takovy fotaky bych si koupil tri, abych mel zasobu pro pripad umrti stroje :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Hele jo, nepouzivam.

    Mas pravdu, zrovna ja bych neprisel o nic zasadniho.

    Ale... take zrovna me by to myslim nic neprineslo.

    Co se fotaku s mountama tyka, spise planuji update na A7 IV, pry by mela byt tento rok. Jen doufam, ze tam neco zasadne nepokazi, nebo zamerne neomezi (ve smyslu ze by mi to pak prislo horsi nez moje III).
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: jo četl jsem, že hledáček až tolik nepoužíváš. mě vyhovuje že je na straně
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    LAUNCHER: Toho jsem se obával když jsem si X-Pro pořizoval a teď mě to ani nenapadne. Jediný na co si pořád zvykám jsou větší mírně větší rozměry a hmotnost oproti X100, takže ve finále ten foťák tahám míň. Je to teda dané i tím že většinu času se teď učím fotit s 16 1.4.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MURHAAYA: Mne se to libi uplne vsechno :-)) Ideal v tom retro stylu co tlaci Fujifilm.

    Co se prakticke stranky tyka, tak z toho na co jsem kdy vic fotil, mi nejvic vyhovovalo reseni vyklopneho displaye na X-H1, abych mohl fotit decka od kolen na sirku i na vysku a aby se to dalo rychle a snadno vyklopit.

    Na hledacky zas tak casto nefotim, hlavne mam rad, at jsou co nejvetsi, abych na velke plose videl, jak to dopadne nebo jak to dopadlo.

    Ale treba i HVF na X100V mi prijde jako zajimava a zabavna zmena.

    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    LAUNCHER: ja to nejak tragicky nevnimam. Ono vice mene stejne bych fotil pres evf. optickej hledacek... to si rovnou muzu koupit 6D2, skla na to furt mam :D

    ja moc nemusim ty zrcadlovkove tvarovany. kpukam levym okem a hledacek na strane je mi mega pohodlnej. xe4 je dost okradena o cudlitka a tocitka, chtel bych classic negative tak neni moc na vyber, ale do niceho se zatim nehrnu :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MURHAAYA: Ten display vzadu bych nevydychal, ale herdek, je to jeden z nejnadhernejsich fotaku :-)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    LAUNCHER: kdyz uz tak xpro3 :) ta me teda laka vic :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MURHAAYA: Tak vylepsit ho muzes X-T4kou, jestli ji uz nemas :-) ;-)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    LAUNCHER: tak to ja se na nej tesim, to zas ne ze ne, ci ze bych byl zklamanej z nej, naopak. Spis tak premyslim jak ho vylepsit :D
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Nicmene s tim 18/2 jsem nafotil nektere z mych nejoblibenejsich fotek. Jasne je slyset, ale na rychlem tele to ostri rozumne a lezly mi z toho fotky ktere jsem mel rad. Objektiv je zaroven paradne skladny. Vim ze hodne lidi tohle sklo hejti, ale mel jsem ho rad (na Sony ma stejny osud FE 28/2, prijde mi zajimave ze stejna FL).
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MURHAAYA: Co si jeste pamatuji:

    18/2 je gen1 Fujifilm sklo. Mas v nem bezny DC motorek, tahajici za prevody ktere hybaji s kde cim, vcetne predniho clenu.

    14/2.8 byla prvni rychle ostrici Fuji prime, mmj internal focus, brushless DC motor.

    35/2 WR podobne jako 14/2.8, ale jeste novejsi generace.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    tak sem podlehl a koupil si bazarovej Fujinon 18mm f/2 ke svoji X-E3 a musim rict, ze je to teda fakt chrastitko. Mam 35/2 WR a 14/2.8 a oba jsou nesrovnatelne tissi. Ta 18ka zni jako by tam nedali z vyroby zadny mazivo. Je to second hand, ale objektiv vypada jak novej, vcetne krabice, krytky a vseho takze volitanej asi moc nebude. Nema nekdo zkusenosti jesli mu treba po servisu ty 18ky nechodila tisseji (treba jesli nedali vic maziva do internich mechanismu)?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RATTKIN: Koukal, nelibi. Nevim co bych tim ziskal, stejne velke objektivy jak ted na A7 III, nevyznamne mensi ale horsi telo (EVF). Nicmene nic proti gustu...

    Obecne mi prijde, ze pokud resim primarne bokeh na fotacich s AF, tak nejmensi je pro me prave:

    1) X100V (z relativne placatych fotaku). Myslel jsem si ze Ricoh GR, ale tam jsem se poucil a uz se bojim tohoto typu skel, protoze prach.

    2) Z neplacatych fotaku pak E-mount skla (Samyang 75/1.8 a spol). Tady mi prijde, ze o fous vetsi nebo mensi telo mi na tom moc nezmeni.

    Tim vubec nic proti jinym pozadavkum, prioritam atp.

    PS: Mit na to volne prostredky, tak jeste beru GFX 100S :-)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LAUNCHER: koukal si na a7c?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FUZZSTORTION: U mne takto :-)

    Leckdy taky Sony A7 III, podle nalady a moznosti.

    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    LAUNCHER: Tak tohle mám už za sebou. S novým X-Pro2 jsem také měl všelijakou "bižuterii". :-))) Co mi nakonec zůstalo trvale, tak je dřevěný grip od J.B. Camera Designs (https://www.instagram.com/jbcameradesigns/). A zdá se, že už to výrobce zabalil. :-/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Prisel mi balicek. Je to vasen :-)

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---

    Interview - Fujifilm: "We are not just a camera company, we are an imaging company": Digital Photography Review
    https://www.dpreview.com/...view-fujifilm-we-are-not-just-a-camera-company-we-are-an-imaging-company


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam