• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    Klub uživatelů fotoaparátů řady Fuji X. Fotky, tipy, návody, slintání povoleno.

    Na fuji X pouzivam

    65 hlasy od 51 respondentů

    rozbalit záhlaví
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    MURHAAYA: Hmm.. chtěl bych si k tomu koupit 35mm f1.4 a tak bych byl na 20k..

    pořídím někdy Sony zv-1 - je to za 20k a má to okamžitý autofocus.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    RUDOLF: rikal jsem si tak sedmicku. je to vcetne origo gripu, kosmeticky neni perfektni (to bily logo je uz oloupany) ... muzu nafotit, nebo se potkat nekdy v praze...

    zaroven prodavam Fujifilm XF 18-55/2.8-4
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    MURHAAYA: za kolik? Nechci to na focení, stačí mi čistý live hdmi output což podle webu fachá.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    EGGH: 2000.-
    EGGH
    EGGH --- ---
    HUGGI: Jaká je cena?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MIKEKT: ja bych prodal cernou x-e3 :)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Nechtěl by náhodou někdo prodat černou x100v? 😀
    PEPO
    PEPO --- ---
    já případně nabízím k prodeji svoji x-100t - nakonec to byla jen vlhkost a foťák funguje normálne....
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    HUGGI: bejt to x-e2 tak uz zhavim drat ... :/
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    Nemáte tu někdo zájem o X-E1 (případně i s 16-50 OIS II)?
    Koupil jsem si ho jako backup tělo, ale nakonec asi zůstanu o původní X100s

    Každopádně jsem s X-E1 včera fotil koncert a trochu jsem bojoval s rozdílama proti mojí X-T3, ale dneska čumím jak dobrý ty fotky jsou a co z těch rawů jde vytahat i na tak starý tělo
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Disassembly – Fujifilm X-E1 camera – yukosteel – photo equipment blog
    https://yukosteel.wordpress.com/2022/07/27/disassembly-fujifilm-x-e1-camera/

    Čistě jen pro zajímavost. :-)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    35mm skel jsou tuny, 12mm skel jsou tuny, 50mm skel sou tuny, ale v 17-19mm? skoro nic! Jesli se chtej blejsknout, at udelat 18mm verzi jejich 28mm Color Skoparu co maj pro FF nikon/canon s manualnim ostrenim a pak budu intereted a pustim peniz :D
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    780: 寄るも引くも極上『Voigtlander MACRO APO-ULTRON 35mm F2 X-mount』 | KASYAPA
    https://news.mapcamera.com/KASYAPA/apoultronmacro35/

    Po dvou F1.2 Noktonech 23 a 35 tu je třetí přírustek od Voigtländera pro X-Mount.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ZIGOT: da se vyuzit canon TTL kabel. Poridil jsem si OC-E3 ttl kabel a normalne funguje. Ma bud stejny nebo hodne podobny rozlozeni pinu.
    ZIGOT
    ZIGOT --- ---
    neřešili jste někdo, jak propojit foťák s bleskem pomocí kabelu? nepodařilo se mi najít nic speciálně pro fujifilm, tak jestli nemáte zkušenost, který z těch určených pro jiné značky by mohl kompatibilní s fuji systémem; tady na linku, co mám na mysli https://www.takealot.com/jjc-off-camera-flash-cord-for-canon-fc-e3/PLID52227463
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    ;-)
    Prodám: Fujifilm x100V stříbrný - PALADIX.cz
    https://www.paladix.cz/bazar/inzerat/fujifilm-x100v-stribrny
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Kdyz mi ve skodovi servisovali xe3 pred lety tak to dopadlo tak, ze po mesici nebyl fotak zpatky, dostal sem zpet prachy a sel sem si koupit obratem novej, kterej byl o 8k levnejsi :)
    PEPO
    PEPO --- ---
    OT_: určitě dovedou... i když servis má FF někde v Polsku, tak bůhví jak to dopadne...

    Pro mě to byl akorát důvod k tomu si dopřát radost a upgradovat na novější verzi... pokud bude oprava stát rozumně, nechám opravit a Téčko půjde do světa...
    OT_
    OT_ --- ---
    PEPO: Počkej,to v servisu už ani nedokážou vyměnit snímač u šest let starého foťáku?
    PEPO
    PEPO --- ---
    PLUTO: už je doma ;)

    mám radost! Foťák jako novej, bez známky používání. je super, kam se to zas od Téčka posunulo. Tak snad vydrží taky alespoň 6 let...
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    PEPO: Tak jak? :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam