• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    YELLOWKNIGHT
    YELLOWKNIGHT --- ---
    VACA:
    FUZZSTORTION:
    Koupil jsem v setu nové x-s10 s xc 15-45 pul hodinky to fotilo a pak najednou nic. Myslel jsem že to muže být slabá baterka ale ani to nabíjení nepomohlo. Ne netu jsem zjistil že se to občas stane. Asi to bude spíš problém těch levnějších objektivu. Předpokládám že to byl vadný kus. Kupoval jsem na amazonu a vracím zpět.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    YELLOWKNIGHT: Někdy pomůže vyčistit kontakty na bajonetu objektivu a fotoaparátu (setřít mikrovlak. hadříkem, případně trochu navlhčit hadřík isopropylalkoholem), někdy stačí jen prosté vyndání a nandání objektivu zpět.
    A jak bylo zmíněno níže, může se jednat i o závažnější mechanický problém objektivu uvnitř a bude třeba to nechat zkontrolovat odborníkem v servisu.
    VACA
    VACA --- ---
    YELLOWKNIGHT: Jakej objektiv / fotak?

    U objektivu kterej se potrebuje pri zapnuti motorove vysunout, se to stane pokud se z nejakyho duvodu vysunout nemuze…
    YELLOWKNIGHT
    YELLOWKNIGHT --- ---
    jen ze zvědavosti, už se někdo setkal s hláškou : turn off camera and turn on again ?
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    DOTCOM: Z X-T1 do X-T5 - to musí být setsakra posun. ;-)
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    FUZZSTORTION: no zatim me velmi prijemne prekvapilo jak to ma tichou zaverku v porovnani s X-T1. Trochu downside je, ze uz k ni neprisla nabijecka, jenom moznost nabijeni ve fotaku pres usb-c
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    DOTCOM: Tak ať dobře slouží!

    Jsem četl na FR, že Fujifilm teď více tlačí ty sety se zoomy než samotná těla. Prý změna trendu.
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    FUZZSTORTION: Tak uz ji mam doma, je to mazel :)
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    DOTCOM: Fujifoto má skladem, tedy sice v setu s 18~55 nebo 16~80, ale fyzicky jsou. Megapixel skladem samotné X-T5 (2 ks)...
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    mate naky zakulsni info kdy dorazi dalsi varka X-T5 do ceskych obchodu?
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Fujifoto v Praze. Fotoškoda v Praze.
    Megapixel (kamenné Praha, Brno, Ostrava).

    Z evropského stojí za zmínku MPB (evropský se sídlem v Berlíně / bazar).
    YELLOWKNIGHT
    YELLOWKNIGHT --- ---
    Ahoj, chtěl bych koupit x-s10. Do jaký prodejny se podívat, kde máte dobré zkušenosti s prodejci?
    PICAZSOO
    PICAZSOO --- ---
    Zákonná záruka už vypršela, protože předchozí majitel to kupoval odněkud z Ameriky loni v létě. Podle výrobního čísla je vyrobený někdy v druhým čtvrtletí 2021.

    Kdybych se ho v dohledné době rozhodl prodávat, mám nejdřív nabízet zde?
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    FUZZSTORTION: Stejně jako není 2 letá zákonná záruka přenosná, tak ta dokoupená také ne. V praxi se to tedy většinou neřeší, ale určitě není dobrý to takto doporučovat.

    Jinak "prodlouženou záruku" lze s nákupním dokladem kdykoli před uplynutím zákonné záruky.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    PICAZSOO: Nechal bych na X-Pro3 prodloužit záruku na další rok či dva u obchodu, kde byl zakoupen - nevím jak to teď funguje u přeprodaného kusu.
    Na trvající záruku budou případní zájemci příští rok více slyšet.
    PICAZSOO
    PICAZSOO --- ---
    Ahoj,
    vyskytl jsem se v takové zvláštní a v zásadě ne špatný situaci - jakožto vlastník X-H1 se setovým objektivem 18-55 (velká spokojenost - přešel jsem z canonu) jsem se začal shánět po 35mm f1.4mm za nějaký rozumný peníze. Nějaký pokusy bohužel nedopadly, a nakonec se mi povedlo objektiv koupit z druhý ruky jen s foťákem - konkrétně s černým X-Pro3 - dohromady obojí za 30 tisíc (Ne, není to kradený - mám k tomu všechny krabice, návody, krytky atd. a s prodávajícím jsem se osobně setkal). Měl jsem v plánu pak tu X-Pro3 poslat za nějaký rozumný peníze dál, protože jsem chtěl fakt jen ten objektiv, no ale... docela se mi to teď líbí. Když odečtu cenu, za kterou bych ten objektiv jinak kupoval (myslím, že pod 10 tisíc bych se nedostal), tak to vlastně znamená, že mám ten X-Pro3 za nějakých 20, což jsou furt docela velký peníze, ale když vidím jaký jsou běžně ceny na second-handovým trhu, tak se mi ho nechce (přinejmenším teď hned) zbavovat.

    Tuším, že se může stát, že třeba během půl roku vyjde X-Pro4 a resale value X-Pro3 asi značně spadne, že? Kdybych tu X-Pro3 prodal třeba za rok a vyšel z toho tak, že mě ten 35mm objektiv přišel na 9-10 tisíc, tak bych si ho asi teď na chvíli nechal a užíval oba foťáky paralelně. Ty peníze mi teď nikde nechyběj.

    Nějaký dobrý rady nebo tipy okolo cenovýho vývoje?
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    BURYAN1: Jedna z voleb v menu - možná je to už v defaultu pod tím Quick menu, ale mám ho celý překopaný tak vlastně nevím zda to tam bylo.
    + nesmíš mít zapnuté sériové snímání to automaticky vypne blesk
    BURYAN1
    BURYAN1 --- ---
    Neví někdo jak aktivuji blesk u Fuji x 100 T,v navodu nic nepišou
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    MURHAAYA: Hmm.. chtěl bych si k tomu koupit 35mm f1.4 a tak bych byl na 20k..

    pořídím někdy Sony zv-1 - je to za 20k a má to okamžitý autofocus.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    RUDOLF: rikal jsem si tak sedmicku. je to vcetne origo gripu, kosmeticky neni perfektni (to bily logo je uz oloupany) ... muzu nafotit, nebo se potkat nekdy v praze...

    zaroven prodavam Fujifilm XF 18-55/2.8-4
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam