• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    První z vlaštovek typu "...to not upgrade..."

    7 Reasons to Not Upgrade to the Fujifilm X100VI
    https://www.thephoblographer.com/2024/02/20/7-reasons-to-not-upgrade-to-the-fujifilm-x100vi/
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    ... a tu o naprosto stejných krabičkách sirek z "en-dé-er" a "ů-es-á" jste už slyšeli? :-)

    První vyrobenou várku "VI" bych ale asi vynechal a dal tomu čas, až se to ve výrobě v ČLR a jeho QC vyladí ku spokojenosti všech.
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    No co jsem se dival, tak krome vetsiho rozliseni snimace a stabilizace videa tam uz nic navic neni a navic ho budou vyrabet v Cine. Takze jsem rad, ze zustanu u 100V.
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Fujifilm X100VI Announced - Reviews & Pre-Orders Now! LIVE BLOG - Fuji Rumors
    https://www.fujirumors.com/fujifilm-x100vi-announced-reviews-pre-orders-now-live-blog/
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    NIMROD_: Jo, to jsem zapomněl dopsat. V duálu za MF režimu lze „svajpy“ si vyvolat minimálně tři různé funkce.
    Je to trochu zvláštní, tak bych rád věděl, zdali třeba u novějších Fuji (neje GFX) to třeba už funguje.

    to all: může to někdo potvrdit?
    NIMROD_
    NIMROD_ --- ---
    FUZZSTORTION: děkuju. došel jsem ke stejným závěrům. v jiných režimech jak v duálním zobrazení dotykový displej funguje, ale zrovna v tomhle ne, a asi ani nejde změnit míra zvětšení
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    NIMROD_: V MF režimu lze funkci dotykového LCD zapnout tím, že poklepeš na šedou ikonku vpravo nahoře (na tom LCD). Buď jednou nebo dvakrát prstem/ukazovátkem poklepeš a postupně se mění režimy ostření (OFF>AF>AREA…). Je třeba však mít funkci dotykového displeje obecně zapnutou v systému (resp. v nastavení).
    Míra zvětšení v režimu duálního zobrazení se mi nepodařilo zjistit, stejně tak se mi nepodařilo v tomto modu i funkci dotykového displeje (poklepání na tu ikonku nefunguje).
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    NIMROD_: Až budu u sebe, tak se na to mrknu. Předpokládám, že na tom máš nasazené GF objektivy, ne cokoliv jiného s AF a přes chytrý adaptér...
    NIMROD_
    NIMROD_ --- ---
    potřeboval bych poradit. na gfx 50r je zapnutý dotykový lcd, funguje to pěkně s af-s a af-c, ale jak se přepne do mf, ikonka zešedne a nejde spustit ani přes lcd ani menu. přitom by to dle všeho nějak jít mělo a vybírat tak oblast, která bude zvětšená v režimu dual display. neví někdo, jak to rozeběhnout?
    druhý dotaz. dá se někde nastavit míra zvětšení v režimu dual display?
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    Dnes s X-T1..Pořád má co nabídnout myslím :)
    Žirovnice - Konec listopadu 2023 - Magazín města Žirovnice a okolí
    https://zirovnicak.cz/zirovnice-konec-listopadu-2023/
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    HUGGI: no právě myslím si, že bych xt3 mohl za 14-15 prodat a polepšit si o dvě generace a jak říkáš ten af je zase jinde + stabilizace
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    MIKEKT: S times co dostaneš za X-T3 to může být teď dobrej kup
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    HUGGI: fotím hlavně rodinu, výlety dovolený a různý akce s dětmi. Xt3 mi celkem vyhovuje i počtem mpix, ale občas by se hodilo lepší ostření plus stabilizace na video. No pořád váhám jestli mám objednat teď v Black friday 😀
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    MIKEKT: Na moje reportážní focení ano, kdybych fotil cokoli víc statického tak bych hodně váhal..
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    HUGGI: a jsi teda celkove spokojeny s prechodem? :)
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    HUGGI: diky za postrehy. jo to rozliseni bych klidne nechal nizsi. Ja bych to chtel hlavne asi kvuli stabilizaci a tomu ostreni, ale co jsem tak koukal na videa tak ta stabilizace je fajn, ale treba pri chuzi uz to u videa neni uplne ono. Na videa deti, vyletu a dovolenych bude mozna lepsi nejaky novy iphone, ktery celkem fajn toci a ma dobrou stabiliaci. Ale zatim teda nejsem porad rozhodnuty. U fotaku mi zase pridje odbry, ze fotim, prepnu na toceni a natacim. Takhle bych musel vytahovat mobil k tomu.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    MIKEKT: Udělal jsem stejnou výměnu v létě
    + ostření, oproti X-T3 ve špatným světle a protisvětle podstatný rozdíl (srovnatelné s A7mkIV)
    + baterka, sice nutná výměna zásob baterek, ale rozdíl ve výdrži je super (+ nabíjení přímo z USB tedy třeba powerbanky)


    - jiná technologie snímače, ztrácí se "Fuji" feel, pocitově se mi fotky ze starších modelů líbej trochu víc, ale rozdíl minimální
    - rozlišení
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    No tak nakonec asi zustanu verny fuji. necham si xt3 na fotky na ktery mi dostacuje. Co jsem koukal na sony tak bud je to velky a tezky objektiv a nebo nejaky kompromis. A na obcasne nataceni videi, na kterych nedelam zadny postprocces asi poridim novy iphone15, protoze muj samsung S9 uz ma skoro nejlpesi leta za sebou :)
    Ale jeste chvili budu sjizdet recenze, videa a porodnavani a uvidim :D
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    Není nic lepšího než si stáhnout nějaký raw od Sony a otestovat. Třeba z Imaging Resources nebo archívu DPreview z jejich nástroje srovnání rawů napříč systémy.
    Pro zajímavost jsem si na pár týdnů vyzkoušel trialy DxO PhotoLab 7 vč. PureRAW 3 a nebýt slabšího MacBooku Pro, tak bych o postupném přechodu z Capture One 23 i vážně zauvažoval - souběžně bych jel na obou než by došlo k definitnímu rozhodnutí. No a ty simulace Fuji tam jsou hodně dobré, pokud pominu i vydařený import X-Trans rawů. Výstupy oproti CO jsou o chlup ostřejší a s lepším kontrastem již v základu. Jako lze se k tomu dopracovat v CO23, ale už jsou to 2-3 kroky navíc.
    Brzdí mě od toho fakt, že v CO mám už několik let rozsáhlé katalogy a minimum Sessions, to trochu pak komplikuje situaci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam