• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESOLUTVARIXY - Křečové žíly a jejich léčba
    Tento klub bude mít za cíl shromažďovat informace o opravdové léčbě křečových žil. Žádné řezání, laserování atd., pouze opravdová léčba. Vkládání osobních zkušeností, tipů a odkazů, klidně i fotografií "před a po". Pojďme zlikvidovat mýtus, že křečáky léčit nelze!
    rozbalit záhlaví
    CHEESS
    CHEESS --- ---
    Ahoj, nefiltruju, protože jsou tu naposled příspěvky dva roky staré.. Je tu někdo, kdo by mi mohl poradit s odstraněním / léčbou? Praha, pošta díky.
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    Dr Berg - Nejlepší způsob jak bojovat proti křečovým žilám
    https://www.youtube.com/watch?v=-Cn5Q7zEMIA
    KEB
    KEB --- ---
    RESOLUT: Čemu pomůže přestat jíst luštěniny? Tím se připravuješ o solidní zdroj bílkovin. Který nahradíš čím? Masem? Omezení obilovin je staženo na lepek nebo na obiloviny maximálně všeobecně? Zařazuješ na jídelníček pohanku nebo ne?

    Doufám, že to nezajímá jen mne :)
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    KEB: Minimalizací požívání obilovin, cukru a luštěnin. Mléčné produkty vyřazovat nemusím, protože je stejně už léta nejím (pouze vyjímečně kozí sýr, kefír). No a od zítřka hodlám plně přejít na Whole30 (dnes si ještě asi dám nějaké alko atd..).
    KEB
    KEB --- ---
    RESOLUT: čím jsi začal?
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    KEB: Taky si to u mnoha lidí nedokážu představit. Nicméně na to pomalu, ale jistě najíždím. ;)
    KEB
    KEB --- ---
    RESOLUT: Zasekl jsem se u eliminování stresu. To bych se musel odstěhovat na pustý ostrov a krmit se kořínkama. Čímž bych zároveň vyřešil ty stravní nároky na léčbu tímhle způsobem.

    Teď vážně, nedokážu si představit moc lidí, co by kvůli křečovým žilám takhle zásdně měnili svůj jídelníček a životní styl.
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    Můj dotaz v paleo komunitě: Ahoj,

    zajímalo by mne, zda máte někdo osobní zkušenost se zásadním zlepšením stavu křečových žil na paleo/primal stravě? Případně zda o někom nevíte? Jaké potraviny opravdu "fungují", čemu se vyhýbat?

    Děkuji!
    ¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
    Osobní zkušenosti nemám a rodina nechce experimentovat, tedy bohužel nemůžu pomoci.

    Ale dám vědecký vhled k tématu.
    Některé vědecké studie tvrdí, že vymizí při snížení sacharidů v oběhu (a tedy vlastně snížení hladiny inzulinu, kterou vyvolá), protože k vizuálnímu rozšiřování žil dochází právě v důsledku působení krevního cukru. Bohužel to však jen esteticky vyřeší stav ne zdravotní či tělesnou příčinu, která je způsobila. Průvodním jevem bývá zvýšený krevní tlak. Se sníženým příjmem cukrů dochází k mizení (z míst, kde není velké rozšíření a hustota) a k oslabení míst, kde jich je hodně, avšak neřeší to příčinu.
    Problém který se musí řešit primárně je oslabená elasticita žil, tedy nedostatek kolagenu a bohužel na dlouhodobě poškozených místech už nemusí být kompletně vratná taková změna. Negativně na žíly také působí udržování zápalů v těle (vyšší hodnoty omega-6 mastných kyselin, cukry, obiloviny, případné další alergeny). Příčinu tedy musí odhalit doktor na základě různých testů a následně se může zkoušet vyhnout se operaci.

    Obecně by tedy mělo platit, že vyrovnat stravování a držet se paleo (spíše zde možná až autoimunitního protokolu), by mělo po pár měsících výrazně pomoci, ale zaručený lék to není. (Bez obilovin, bez přidaných cukrů, menší množství ovoce, více omega-3 mastných kyselin ve stravě, pohyb, relax, eliminovat stres, snížit příjem kávy a dalších faktorů ovlivňujících krevní stres). Funguje očividně příjem bílkovin, omezení příjmu sacharidů, zvýšený příjem kolagenu (želatiny)

    Více k tématu asi najdete pod hledáním názvů jako spider veins, varicose veins, Telangiectasia
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    RESOLUT: Že klasické střídavé sprchování studenou a teplou vodou má asi stejné účinky.
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    A co si myslíte o tomto?
    Masážní sprcha pomáhá při léčbě křečových žil
    http://masazni-sprcha.cz/krecove-zily
    KEB
    KEB --- ---
    NAKASHY2_3: Pochybuju :( Nenapadá mě, čím by mohly semínka canabisu pomoct...
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    NAKASHY2_3: O vlivu konopných semínek jsem ještě neslyšel. Momentálně bádám na poli paleo stravování, vlivu cukru atd ;)
    NAKASHY2_3
    NAKASHY2_3 --- ---
    Pomůžou i konopná semínka??mam krečák na celem lýtku a zdá se mi že se to sere až do třísla.....
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KEB: jako neublíží to, na nohách to ani moc nepomůže. Na obličeji a nebo na místech kde se často něco vyroste nebo se zanítí, tak tam to pomáhá čistit a udržovat kyselé PH (pokud ovšem jeden nemá tu pleť zase moc citlivou a příliš kyselý ocet by ji dráždil/vysušoval) a přátelskou mikrofloru a omezovat záněty. Povrchové - tedy akné a spol. Nevstřebává se do krevního řečiště a tedy měl vliv na cévní stěny.

    KEB: hele nevím, ale je to první věc o bezpečnosti co tě učí v masérských kurzech.

    Tipla bych si že tlak či překrvení těm křehkým, už narušeným cévám nebude dělat dobře.

    Cornelo?


    RESOLUT: no právě...
    KEB
    KEB --- ---
    ZUZKAOU: A ještě jedna věc, křečové žíly by se neměly masírovat?
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    O tom jablečném octu jsem četl již dříve... Pokud se nepletu tak v knize od Morse Zázračná detoxikace..
    KEB
    KEB --- ---
    ZUZKAOU: Takže myslíš, že je to kravina a ocet mám nalít do salátu?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KEB: ten chlap je stoprocentní mašíbl. Vždycky si někde něco přečte, blbě to pochopí a vytvoří z toho očistný systém... Půlka z nich je ze zdravotního hlediska riziková a významná část vyloženě nebezpečná. Masírovat nějak intenzivněji (cokoliv silnějšího než hlazení) křečové žíly je fakt blbej nápad.

    Takže jako můžeš to potírat jablečným octem - jen ničemu nepomůže

    Zdraví-AZ, Životní příběh
    http://www.zdravi-az.cz/zivotni_pribeh.php
    KEB
    KEB --- ---
    ZUZKAOU: Taky jsem to celé pročetl a nějak nevím, asi se vitariánem nestanu :D

    Zaujalo mě to vmasírovávání jablečného octa. Může to fungovat? Co myslíte?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    RESOLUT: Já ho miluju!

    "...Jakékoliv cévní potíže, jsou důsledek nevhodné anorganické stravy v předchozích letech..."
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam