• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEAPOCKETBOOK - čtečka e-knih a typy, triky, doporučení aneb občas jedem bez kabelů
    IDLE
    IDLE --- ---
    FERRYH: Dík, ale moc nerozumím tomu odkazu. Musím tam být někde přihlášená?
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    IDLE: slovniky... tak jsem dostal na EBF(ebookforum.sk) tip na to kde je sehnat:
    DigiBooks
    https://www.digibooks.sk/show.php?id=30817
    nedavam primel link na ten Megaslovnicek.zip, protoze jsem pochopil, ze si to autor nepreje...
    ale snadno to tam najdes.
    je tam i ta finstina
    ale nevim, nevim... soudim-li podle toho polsko-ceskeho, tak tam neni nic moc velka zasoba slov ... skoro bych rekl, ze umim polsky o dost vic nez ten slovnicek :))
    skoda... ale uvidis! mozna ve finstine je lepsi?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    Nákup čtečky se nakonec odkládá, dobrý člověk ještě žije

    Sice jsem v úspěch moc nedoufala, ale už proto, abych si pak nevyčítala, že jsem nezkusila všechno, vyvěsila jsem včera dopoledne letáčky u té zastávky, kde mu ta čtečka vypadla.
    Včera večer pípla SMS a dneska jsem si pro tu čtečku byli. Nálezce v ní nenašel nikde žádný kontakt, takže se nemohl ozvat, dokud jsem to nevyvěsila já.
    PECA
    PECA --- ---
    BALAENA: To máš jedno. Děti, no. Nebudu bagatelizovat, ale brýlí jsem rozlámal nespočet a hodiněk několik (od cca 2. stupně po konec střední). Tenkrát se to nediagnostikovalo, takže tvoje dítě tu čtečku potřetí již třeba nepotratí/nezničí, já bych to svýho na potřetí neriskoval :)
    No a jinak, abych nebyl jenom OT, protože každej není takovej poděs, jak jsme zvyklej já - vzal bych cokoliv nejlevnějšího a zrovna dostupnýho od značek PocketBook, Kindle, Kobo, Nook, Bookeen (bez nároku na pořadí). IMHO to stejně vyjde cca na 2 - 3 tisíce.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    FERRYH: ztratil poprvé, předtím ji upustil a kvůli tomu praskl displej
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    Xindlik asi stale vyjde nejlevneji (pres ten nemeckej amazon) ne? a stale je to kvalitou asi nekde na spicce ... kdyz tahle furt ztraci tak ty dotovane jsou nejlepsim resenim.. pripadne bych se ohledl na jine dotovane ctecky u nas na tech ebook shopech... ovsem kvalitu jako u xindlika bych necekal...
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    hledám čtečku pro dítě (ano, už zase, tentokrát ji bohužel ztratil. dobíhal autobus, vypadla mu z kapsy, než se z příští zastávky vrátil, čtečka tam nepočkala...)

    - eInk
    - ideálně čtečka s osvětlením, používá ji velmi aktivně
    - cena do značné míry rozhoduje (sice už ji prý vždycky zavře do batohu, ale spolehněte se na to)
    - nová nebo např. vrácená ve 14denní lhůtě, prostě ne bazar

    poradíte, pls?
    IDLE
    IDLE --- ---
    Slovníky, slovníky. Potřebovala bych finský. Klidně bych do toho i něco investovala. Tak jsem se šla podívat, co píšou na webu Pocketbooku, a mají tam dokonce odkaz na obchod. Finština je v nabídce. Bohužel pouze v kombinaci s ruštinou, což si můžou nechat. Škoda.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    THOMASMORTA: Jak jsem odesel z Palmknih, tak se moje kontakty s nimi zredily.
    Nicmene ted pojedu za nimi do Drazdan a pobavime se o tom. Ale uz kdysi jsem jim nabizel GNU prekladove slovniky a jejich vyvojari to zazdili.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    JYRKA: Nový low-end? Zůstanu u Ultry:-) Ta dvě talčítka navíc jsou velmi návyková.

    Mimochodem, neplánuje Pocketbook přesvědčit třeba Lingeu, aby pro ně naportovala slovníky? Nebo kdyby alespoň přišli s vylepšenou variantou těch svých - kdyby například prolinkovali "see [jiné slovo]", výrzaně by tím zlepšily užívání slovníků:-)
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Objevily se nové čtečky PocketBook - zatím jen v Rusku
    Pocketbook Reader Book 1, 2 Are (Basic) Kindle Competitors in Russia | The Digital Reader
    http://the-digital-reader.com/2015/11/12/pocketbook-reader-book-1-2/
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    MEMNON666: Díky moc :)
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    Můžu se zeptat, jestli neexistuje pro PocketBook nějaký balíček starší české literatury, který by se dal zdarma stáhnout? Táta koupil mámě Touch Lux 3, a i když je to od českého prodejce, jsou tam natahané zdarma jen cizojazyčné knížky, žádné české, tak prý aby tam něco měla, než se rozkouká a začne si sama kupovat. Můj Bookeen odešel (už podruhé) do věčných lovišť a počítač se zálohami taky, takže to nemůžu přetahat z vlastních zdrojů, a stahovat to po jedné se mi nechce. Samozřejmě mi jde jen o knížky, na které vypršela autorská práva, nové si máma vybere sama.
    PECA
    PECA --- ---
    TOM: AFAIK, tak na IR má patent SONY, takže ani ne tak starší čtečky, jako čtečky od SONY. A je to jedno s druhým. Kapacitní displej je pokrytý vodivou vrstvou, takže se více leskne a není tak čistý, jako čistý displej bez dotykové vrstvy, s dotykem řešeným přes IR snímač. IR zase má ty mouchy s bordelem na displeji :)
    TOM
    TOM --- ---
    MATYV: některé čtečky mají kapacitní displej, který reaguje na dotyk stejně jako tablet = rozpoznává slabé elektrické pole lidské kůže
    některé (většinou starší) čtečky ale mívají infra (myslím) rozpoznávání dotyku - jakmile na displej spadne vlas, smítko, mravenec, cokoli... tak se obracejí stránky poměrně rychle
    od doby Sony PRS-T1 vyhledávám čtečky bez dotyku .) aktuálně PocketBook Mini 515
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    me nekdo nekde jednou nabizel ty polske a ruske slovniky... takze urcite existuji - nekde (asi warez??:O)
    ale ja blboun to nesosl a myslel si ze to potrebovat nebudu... a ted uz nevim kde a kdo to byl... tak to zkousim vsudemozne :))
    IDLE
    IDLE --- ---
    FERRYH: To víš, vždycky něco extra. :)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ha! si narocnejsi :)) finstina!! :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam