• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEAPOCKETBOOK - čtečka e-knih a typy, triky, doporučení aneb občas jedem bez kabelů
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    PALUSHA: Inkpad 3 vlastzním a řekl bych, že na čtení za chůze už je velký. Pokud teda fakt čteš při chůzi (což si nedovedu představit), tak určitě 6". Ale ten požitek ze čtení na větším, a stále přenositelném přístroji, je fakt lepší.
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    PALUSHA: Pocketbook 740 mám, ta plocha je na čtení super, ale mám i dvě menší (šestipalec a sedmipalec). Poslední dobou čtu především na tom Inkpadu. Nijak přehnaně velkej mi nepřipadá.
    Čtečku taky tahám s sebou, nicméně při chůzi nečtu, ale v ruce se to drží parádně, je to lehounký a tenounký, přes počáteční výhrady mám tu čtečku docela rád :-)
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    Caute, jiz osm let prezivam s Paperwhitem 1.generace (steale v plnem zdravi az na kosmeticke vady), ale zatouzil jsem po novem kousku, prece jen je technologie uz uplne jinde, ze. Koukam specificky po PB, jine znacky me neberou. Vybral jsem Touch HD3, ale kdyz jsem na nej byl kouknout fyzicky, hned vedle byl Inkpad 3, kterej me teda dost nalomil. Hrozne se mi libi ta plocha a co jsem chvili zkousel tak by na tom byla radost cist. Ale - mam dost obavy protoze casto ctu pri chuzi a celkove ctecku porad nekam nosim, na coz by samozrejme HD3 byl lepsi, ze ho strcim proste do kapsy. Je mezi Vami nekdo, kdo taky resil neco podobneho nebo pripadne nosi Inkpad sebou a je to v pohode? Bojim se, ze ta velikost uz je na noseni/cteni pri chuzi proste moc, ale zaroven me fascinuje :) Nebo mam fakt zbytecne velky voci a staci poridit HD3? Diky za jakykoli nazor :)

    FERRYH
    FERRYH --- ---
    CORWEX: jo ja zkousel vselijake nastroje na tu opravu karty, z toho modu read-only, nic nepomohlo... pravda Tucnak nejsem, a tak tam jsem to nezkousel... ale kdyz jsem ten PB rozebral a zjistil jak trivialni je ta vymena karticky a to ze jsem mel jinej PB Lux2 s rozbitym displ., tak jsem to proste zkusil vymenit... a za pet minut bylo hotove! :))
    jen pak novej FW a bylo to...
    zajimalo by me ale jak hodne jsou mezi sebou nekompatibl ty nastaveni treba u LUX 3 a atd... jestli i zde by takovahle vymena pomoha... myslim si ale, ze by to mozna i tak slo, jen asi FW by se musel tlacitkama spustit PRED startem ctecky a mit ten FW v souboru uz ulozeny na tom SD ...
    mno doufam, ze tuhle operaci podstupovat nebudu muset! :)
    muj LUX 2 je uz tak strarickej, ze po dalsim problemu s nim bych asi stejne sel do noveho modernejsiho stroje... :))
    CORWEX
    CORWEX --- ---
    FERRYH: Velmi dobrá rada. Mně se asi před rokem pokazil souborový systém a jinou kartu z PB jsem neměl, tak jsem myslel, že jednoduše koupím prázdnou a jen tam nahraju firmware. Chyba lávky, zdaleka to není tak jednoduché: pokud je problém čistě v tom, že se karta sama přenastavuje do read-only módu, tak se to dá bez záruky vyřešit pár netriviálními operacemi na Linuxu, ale osobně jsem si radši zaplatil za výměnu v autorizovaném servisu. (Neurčitě si vzpomínám, že návody, co jsem na netu našel v té době, vyžadovaly formátování na Androidu (!), ale už nevím, jestli proto, že jsem špatně hledal, že byl můj problém nějak složitější nebo že se proceduru od té doby povedlo zjednodušit.)
    LUISA
    LUISA --- ---
    FERRYH: ok, dam na tebe, diky za radu :)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    LUISA: nechci nekomu kazit "darovani", ale radim schovat si ten starej PB ...
    me se nedavno hodne hodil starej PB s prasklym displejem! odesla mi vnitrni SD karta na mem novejsim (neslo tam cokoliv zapisovat .. cetlo to normalne... vynoupl jsem tu z toho poskozeneho a dal do sveho, a pak jen copy e-knizky z vadne sd karty a update FW ... ta karta jde uplne snadno vymenit... je jen lakem prilepena, aby se nehejbla, jinak je to standardni slot na mikroSD

    totez pak asi plati pro baterku... :))
    LUISA
    LUISA --- ---
    mam tu pocketbook touch lux 4, kde pulka displeje nefunguje, nevim, zda se vyplati opravovat, mam uz novou, kdyby nekdo chtel a byla by mu k necemu, tak daruju, praha
    IDLE
    IDLE --- ---
    Přišel update na letitou Ultra, že aktualizace kořenových certifikátů. Poloviček to pustil a stěžuje si, že mu to zapomnělo některá nastavení v rozečtené knize, začalo zamrzat a vůbec se chová nevrle (čtečka i on). Máte někdo podobnou zkušenost?
    FRUITS
    FRUITS --- ---
    Zdravím, doporučili byste nějakou dobrou čtečku, kterou bych dneska pořídil bazarově tak za 1000/1500 korun? Díky (dyštak smažu pokud nevhodné)
    KERB
    KERB --- ---
    máte někdo ten firmware 6.0 na touch hd 3? cekam az bude na inkpad 3, jsem zvedav.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    OXYMORON: vis, je zajimave, ze z ABBYY FineReaderu 12 se mi parkrat povedlo udelat PDF (bavime se o skenbooku ne o textovem PDF!!) mensi a kvalitnejsi nez djvu... presto ale je prace a prohlizeni v djvu mnohem pohodlnejsi a rychlejsi (pokud mas spravnej prohlizec jako je https://sourceforge.net/projects/windjview/files/latest/download )...
    ale tyhle mensi skenbuucky PDF byly spis vyjimkou, slo treba o knihu poezie s vycistenym bilym pozadim a pekne kontrastni cerne pismo - a zadne obrazky. Pak byl kupodivu PDF skenbook mensi a kvalitnejsi nez djvu stvoreny taktez v FR12 - a zde je problem: abbyy FR (zadna verze) neumi moc dobre ten djvu a nejde to tam ani nijak moc slusne serizovat a nastavovat mody. Pokud clovek dela djvu externe - treba pomoci Dokument expres od Lizartechu - tak djvu dopadne vzdy lepe a mensi nez to PDF...

    sken-text zvlada komprimovat djvu velice dobre... obrazky uz jsou ale docela hnusne... ;O)
    staci se podivat trosku na detail obrazku a vidis silene rozmazane kontury a upne zdegradovane shluky pixelu grafiky...
    jedina vyjimka kvalitnich obrazku v djvu je komprimace pomoci modu Photo, coz ale neni vlastne vubec djvu komprese, ale dobre znama komprese jpeg2000...

    co do te implementace djvu nekde jinde tak bohuzel... pokud vim tak Lizartech byl vlastnik toho djvu algoritmu a zkrachoval ... ta spolecnost na kterou djvu technoligie presla tak je totalne neaktivni a take nijak nedava najevo ochotu delit se s kodem a licencovat ho... :O(( takze djvu umira a drzi ho nad vodou jen tech par piratskejch techologii (hlavne SW z ruska) a toolsu na komprimaci djvu jenze pokud vim k dispozici je jen velice zastarala verze kodu na komprimaci djvu...
    a tak celej ten djvu system chcipa na ubyte... dokladem je i ustup svetovych knihoven z toho systemu komprimace do djvu ... a bohuzel PDF zas a opet i zde ziskava vic a vic prostoru a licenci... :O(
    Ten PDF nikdy nebyl a asi ani nebude dobrym reseni na archivaci a digitalizaci knih, jelikoz je vekej jak svina, je pomalej a take neprilis kvalitni (jpeg)... ;O(

    zas jedna technologie co je spis horsi nez ostatni a presto zvitezila... (vzpominate na VHS?..:o)
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    Velká pochvala Pocketbooku za implemntaci DJVU. Už se mi po několikáté stalo, že se se mi nepodařilo sehnat nějaký starší titul - většinou se jedná o staré, v současnosti nepříliš čtené knihy, v jiném formátu než DJVU. Poslední případ byla kniha která měla v DJVU 2.5 MB. Konverze do jiného formátu - např. PDF i přes nízkou kvalitu komprese (a tedy viditelnou degradaci obrázků a textu) skončila velikostí 55MB (!). Zkoušel jsem všechno možné, bez úspěchu. Takže ty knihy čtu v pocketbooku. Ale docela by mne zajímalo, jestli je komprese grafiky použitá v DJVU implementována ještě někde jinde, je to totiž bomba.
    KERB
    KERB --- ---
    helejte kam nakopírovat na inkpadu 3 cbz a cbr soubory abych je mohl číst? díky
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ja marne hledal slusnej poznamkovej blok nebo kalendar/planovac do PB ... a nic jsem sveho casu nenasel jen nejake uplne mimon SW PI - cim by to prej slo mozna nahradit, ale bylo to uplne k hov** ...;O)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KERB: Tuším. Předpokládám, že nemyslíš přímo z Pocketbooku
    Pocketbook Touch Lux 4 - PocketBook
    https://www.pocketbook-int.com/cz/support/pocketbook-touch-lux-4
    Ono jich tedy není moc, je třeba hledat a instalace aplikací je trochu náročnější. Ale třeba
    CoolReader 3 opět ve čtečkách PocketBook (pro fw 5.x) | EbookExpert.cz
    http://ebookexpert.cz/coolreader-3-opet-ve-cteckach-pocketbook-pro-fw-5-x/
    E-Mail client (read/send messages) app for PocketBook. or webmail? - MobileRead Forums
    https://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=185803
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    KERB
    KERB --- ---
    tušíte někdo jak nacpat do pocketbooku další aplikace? nějaký server, kde by byly ke stažení apod.?
    KERB
    KERB --- ---
    OXYMORON: vrátil jsem ji v rámci 14ti denní lhůty na odstoupení od smlouvy, stihl jsem to díky svátkům poslední den. teď pořídím ten samý typ někde jinde a doufám, že to bude lepší -)dám vědět
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam