• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEAPOCKETBOOK - čtečka e-knih a typy, triky, doporučení aneb občas jedem bez kabelů
    KERB
    KERB --- ---
    máte někdo ten firmware 6.0 na touch hd 3? cekam az bude na inkpad 3, jsem zvedav.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    OXYMORON: vis, je zajimave, ze z ABBYY FineReaderu 12 se mi parkrat povedlo udelat PDF (bavime se o skenbooku ne o textovem PDF!!) mensi a kvalitnejsi nez djvu... presto ale je prace a prohlizeni v djvu mnohem pohodlnejsi a rychlejsi (pokud mas spravnej prohlizec jako je https://sourceforge.net/projects/windjview/files/latest/download )...
    ale tyhle mensi skenbuucky PDF byly spis vyjimkou, slo treba o knihu poezie s vycistenym bilym pozadim a pekne kontrastni cerne pismo - a zadne obrazky. Pak byl kupodivu PDF skenbook mensi a kvalitnejsi nez djvu stvoreny taktez v FR12 - a zde je problem: abbyy FR (zadna verze) neumi moc dobre ten djvu a nejde to tam ani nijak moc slusne serizovat a nastavovat mody. Pokud clovek dela djvu externe - treba pomoci Dokument expres od Lizartechu - tak djvu dopadne vzdy lepe a mensi nez to PDF...

    sken-text zvlada komprimovat djvu velice dobre... obrazky uz jsou ale docela hnusne... ;O)
    staci se podivat trosku na detail obrazku a vidis silene rozmazane kontury a upne zdegradovane shluky pixelu grafiky...
    jedina vyjimka kvalitnich obrazku v djvu je komprimace pomoci modu Photo, coz ale neni vlastne vubec djvu komprese, ale dobre znama komprese jpeg2000...

    co do te implementace djvu nekde jinde tak bohuzel... pokud vim tak Lizartech byl vlastnik toho djvu algoritmu a zkrachoval ... ta spolecnost na kterou djvu technoligie presla tak je totalne neaktivni a take nijak nedava najevo ochotu delit se s kodem a licencovat ho... :O(( takze djvu umira a drzi ho nad vodou jen tech par piratskejch techologii (hlavne SW z ruska) a toolsu na komprimaci djvu jenze pokud vim k dispozici je jen velice zastarala verze kodu na komprimaci djvu...
    a tak celej ten djvu system chcipa na ubyte... dokladem je i ustup svetovych knihoven z toho systemu komprimace do djvu ... a bohuzel PDF zas a opet i zde ziskava vic a vic prostoru a licenci... :O(
    Ten PDF nikdy nebyl a asi ani nebude dobrym reseni na archivaci a digitalizaci knih, jelikoz je vekej jak svina, je pomalej a take neprilis kvalitni (jpeg)... ;O(

    zas jedna technologie co je spis horsi nez ostatni a presto zvitezila... (vzpominate na VHS?..:o)
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    Velká pochvala Pocketbooku za implemntaci DJVU. Už se mi po několikáté stalo, že se se mi nepodařilo sehnat nějaký starší titul - většinou se jedná o staré, v současnosti nepříliš čtené knihy, v jiném formátu než DJVU. Poslední případ byla kniha která měla v DJVU 2.5 MB. Konverze do jiného formátu - např. PDF i přes nízkou kvalitu komprese (a tedy viditelnou degradaci obrázků a textu) skončila velikostí 55MB (!). Zkoušel jsem všechno možné, bez úspěchu. Takže ty knihy čtu v pocketbooku. Ale docela by mne zajímalo, jestli je komprese grafiky použitá v DJVU implementována ještě někde jinde, je to totiž bomba.
    KERB
    KERB --- ---
    helejte kam nakopírovat na inkpadu 3 cbz a cbr soubory abych je mohl číst? díky
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ja marne hledal slusnej poznamkovej blok nebo kalendar/planovac do PB ... a nic jsem sveho casu nenasel jen nejake uplne mimon SW PI - cim by to prej slo mozna nahradit, ale bylo to uplne k hov** ...;O)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KERB: Tuším. Předpokládám, že nemyslíš přímo z Pocketbooku
    Pocketbook Touch Lux 4 - PocketBook
    https://www.pocketbook-int.com/cz/support/pocketbook-touch-lux-4
    Ono jich tedy není moc, je třeba hledat a instalace aplikací je trochu náročnější. Ale třeba
    CoolReader 3 opět ve čtečkách PocketBook (pro fw 5.x) | EbookExpert.cz
    http://ebookexpert.cz/coolreader-3-opet-ve-cteckach-pocketbook-pro-fw-5-x/
    E-Mail client (read/send messages) app for PocketBook. or webmail? - MobileRead Forums
    https://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=185803
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    KERB
    KERB --- ---
    tušíte někdo jak nacpat do pocketbooku další aplikace? nějaký server, kde by byly ke stažení apod.?
    KERB
    KERB --- ---
    OXYMORON: vrátil jsem ji v rámci 14ti denní lhůty na odstoupení od smlouvy, stihl jsem to díky svátkům poslední den. teď pořídím ten samý typ někde jinde a doufám, že to bude lepší -)dám vědět
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    FERRYH: Chová se tak dotykáč i klávesy. Zkusím ty knihy někam přelejt a postupně přihrávat, dokud to zase nezačne blbnout a uvidím.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    OXYMORON: me to funguje normalka.. ale mam tech asi 1000 ebooku na externo 32GB kartice ... na ne te interni...
    a nikdy nepouzivam klavesy na posouvani tim seznamem.. to delam vzdy pres dotykac... zkousel si to?
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    Funguje vám listování v knihovně ? Mám tam > 800 knih. A pokud otevřu knihovnu a dám PgDn, vrátí se to na home screen. Pokud něco vyhledám a množinu tím omezím, pak je vše OK. Zkoušel jsem restartovat, bez účinku.
    Zvažoval jsem koupi tý desetipalcový čtečky od PB, ale pokud to na ní funguje stejně = pořád se budou objevovat další mušku, asi koupím Onyx.

    KERB: Už máš novou vyreklamovanou čtečku - je to na ní lepší ?
    IDLE
    IDLE --- ---
    FERRYH: Tak jsem jenom slepá, teď jsem tam ty html soubory našla. Dík za nakopnutí!
    IDLE
    IDLE --- ---
    FERRYH: Já tam právě nemám ani žádné html :/ Ještě to zítra zkusím prolézt jednou, ale moc tomu nevěřím.

    Jinak ty způsoby poznámek, co popisuješ, znám oba, ale ta "šupléra" mi vůbec nevyhovuje, ty konce mi lítají úplně jinam, než chci, klidně o řádku nebo dvě. Radši se přes to menu přepnu do poznámkového režimu a pak už jen stačí podtrhávat. Plus mínus pár znaků, ale řádku většinou trefím. :) Stejně toho mívám většinou víc, tak už se pak ani nepřepínám zpátky.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    no, asi takto: menilo se to podle verze aktualizovaneho FW (u me Lux 2) ... drive to automaticky po oznaceni poznamky v ctenem ebooku bylo vytvorene jako html v adresari:
    \system\config\Active Contents\
    a ty adresare tamtez se stejnym jmenem byly snad jen na kreslene poznamky ci co... nikdy jsem tam nic nemel a samotne poznamky jsem nasel vzdy v tom html - jako priklad uvedu jednu poznamku k ebooku:
    \system\config\Active Contents\Aaronovitch, Ben - Reky Londyna 1 - Reky Londyna.epub_A_b624baa77bfcedc14eb03893034f11ae.html

    od nejakeho lonskeho FW se to pronikave zmenilo... musis jit prave na tu aplikaci Notes a tam si oznacit ktere poznamky z ebooku chces vyexportovat a udelas export - pak se ti ty html objevi zde:
    \Notes\
    tentokrat uz ty nazvy html pak vypadaji jinak napr:
    Na prahu očistce BONUSOVÁ POVÍDKA Návrat na Tristan.html
    ale struktura html je stejna jako drive... proste otevres v nejakem browseru a ctes...

    k tem poznamkam v novejch FW PB jeste jedna mimo-pripominka:
    nevim jestli nove (mozna jsme si to u starsich FW jen nevsiml), ale ted se nejsnadneji delaji poznamky v ctenem ebooku tak ze na slove trosku dele doprsis prst, objevi se takove oznaceni jako "suplera/pravitko" to si muzes zleva nebo zprava rozsirit na jine slova a vety, a pak nahore na obrazovce tuknes na ikonku poznamky a mas poznamku oznacenou... drive to bylo slozitejsi, pres menu atd... ale plati to tak porad a jen tam je ted mnohem drsnejsi presne oznacit prstem ty slova a vety, tak jak potrebujes... nejak se tam zhorsila presnost oznaceni slov... tak jak to popisuju na zacatku je to mnooohem snadnejsi...
    IDLE
    IDLE --- ---
    Zkouším po letech vydolovat ze čtečky textové poznámky (podtrhané věty + komentáře), a narazila jsem.

    Je to PocketBook Ultra (650), vygooglila jsem si z diskusí, že by textové poznámky měly být v adresáři /system/config/Active Contents, ten jsem našla, jsou v něm i podadresáře podle jednotlivých knih - ale prázdné.

    Ve čtečce je i "aplikace" Notes, ve které je seznam knih s poznámkami, dá se tam prokliknout do knihy na seznam poznámek, dá se tam ta sada poznámek smazat, to je všechno.

    Při googlení jsem narazila i na to, že některé (zřejmě novější) typy čteček Pocketbook už mají poznámky skladované jinak, zakutané v binárních souborech, a takhle snadno se vytáhnout nedají, ale že se dají exportovat z aplikace Notes. Tak se mi momentálně jeví, že mám možná nevýhody obou variant, poznámky jsou kdesi schované a exportní funkci nemám.

    Momentálně mi došel čas a chuť s tím cokoliv dělat (holt si to přenesu všechno ručně jako vždycky), ale nemáte k tomu někdo nějaký podnětný postřeh?
    KERB
    KERB --- ---
    OXYMORON: o svetly mista v rozich ani nejde a o pruh dole taky ne, ale je vyrazne tmavsi dole a postupne prechazi ve svetlou nahore. ten prechod mi vadi, ne ty drobny nedokonalosti, tohle je proste FAKT videt.
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    KERB: No - horší nebude. Ta moje vypadá úplně stejně. Ty světlejší místa v dolních rozích, tmavý pruh dole, je to jako bych koukal na tu mou.
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    KERB: Držím pěsti.
    KERB
    KERB --- ---
    OXYMORON: Chápu. Já si ale nechci zvykat na blbě nasvícenou čtečku, když můžu mít dobře nasvícenou. Chápu, že z podstaty tý technologie to nebude nikdy jak oled a ani to neočekává. Ale proč by měly být moje tři předchozí čtečky od Amazonu v pořádku a pocketbook být úplně rozhašenej. Doufám, že ta vyreklamovaná nebude ještě horší.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam