MEMNON666: Nojo, ale prudím se čtečkou C-Tech v auditku o Pocketbooku.
Ta čtečka je vlastně
Onyx Boox Darwin 5, kterou nějakej čínskej výrobce dělá dál pro C-tech (aktuální verze Onyx Darwin je 7, takže 2 generace zpět). Je napojená na ekosystém Onyx Boox, což je dobrý.
Paměť : má 8 GB, pro uživatele půlku
SW : běží to na Androidu 4.4, má to vlastní obchod s aplikacemi, Google účet aktivovat nelze.
Nativní čtečka : NeoReader ve verzi 3.0. Čte to v podstatě všechno a dobře. Dokonce AZW, ve všech
formátech i v MOBI to správně zobrazuje obrázky, tabulky a odstavce. S tím jsem se v Pocketbooku pral, musel jsem převádět na ePub. Tady to běží hladce.
Jiný čtecí SW : Zkoušel jsem dle rady @ERGOSUM ReadEra. Moc pěkný SW. Na telefonu a tabletu super. A tady přichází ta odlišnost - na eInky to tak syper není. Všechny barevný opičky, animace otáčení stran a podobný věci na eInku dělá hrozný brikule. Je to třeba povypínat a defaultní barevný scháma "Sepia" nastavit na "Den". Ale přesto je to SW dělanej na jiný HW, pokud by tam byl přepínač na eInk, určitě bych ho používal. Má super fonty. Na těch 16-ti odstínech šedí funguje ale Neoreader skvěle, je minimalistickej, umí to docela dobře i s komiksy a PDF. Ale ty komiksy jsou spíš podle mne nouzovka, ale funguje to. Člověk si může rozdělit stránku na více sekcí a mezi nimi se pohybovat.
Ekosystém : pokud je čtečka připojená na Wifi, je možné se připojit na její IP adresu v browseru, na portu 8380. Pak je možné vybrat soubory a přenést je do čtečky.
Kabel je jasná věc. Čtečku je ale taky možné přihlásit s Onyx Boox účtem, a pokud se s ním příhlásíte i na PC (Sendx2boox.com), můžete přenášet nejen knihy, ale i anotace (local notes/reading notes). To se mi líbí, ale ještě jem to nějak heavy nezkoušel. Nezapomeňte si přepnout vpravo nahoře jazyk, pokud neumíte čínsky.
dojmy : Čtečka reguje poměrně svižně, obracení stránek dotykem (oblasti si můžete nastavit na mnoho různých variant). Listovat můžete i pomocí tlačítek s nízkým zdvihem umístěných laterálně - ZPÉT je tedy na levé straně čtečky. Kdo je zvyklý na tlačítka nad sebou napravo, palcem oba směry nezvládne.
eReading : nemám registraci v žádný knihovně, kde e-knížky půjčují. A nikam se mi nechce. Tak jsem si zřídil MojeID, čekám ještě na potvrzení adresy (posílají dopis s kódem). Až budu mít validované MojeID, mohu se zaregistrovat v některých knihovnách, zaplatit poplatek a pak už se s údaji z knihovny budu moci přihlásit do eRaeding a začít si půjčovat.
De profundis : ta čtečka je v pohodě. Je celkem subtilní a lehká, připomíná mi můj Kindle Paperwhite. Zpočátku jsem úplně spokojenej nebyl, zvyk na Kindle a Pocketbook mne nutil hledat věci tam, kde nejsou. Mám ji asi od 9:00 a celej den jsem pracoval - i když doma - tak jsem jí věnoval tak dvě hoďky a už jsem si zvyknul a docela mi sedne. Prostě čtečka. Většinu času na čtečkách trávím čtením, takže ty opičky okolo pro mne zase nejsou tak zásadní. Za ty dvě hodiny hraní se to vybilo o 1%
Na případné otázky odpovím, s prodejcem smlouvu nemám, provizi za eventuelní koupi nedostanu :-)