• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SLASHOnePlus One, OPO, CMS11 ROM a pod.

    Klubik pre majitelov, alebo zaujemcov o OnePlus telefony. Informacie kde a ako sa ta kupit, o novych ROMs and updatoch. Skusenosti s provozom, rady , tips and tricks..

    Useful links :

    Officialne Forum

    Tu sa oznamuju novinky , daju nast informacie o sutaziach, pozvankach atd

    https://forums.oneplus.net/

    rozbalit záhlaví
    SLASH
    SLASH --- ---
    LAUNCHER: mam taku prihodu s tymy sluchatkami z prace, kde som bol pohruzeny do prace ze som si ani nevsimol ako vsetci kolegovia okolo mna odchadzaju, az ked ma jeden z nich poklepkal po pleci... Az som sa strhol, ze co sa deje, vybral som si sluchatka z usi a az vtedu som si vsimol prenikave zvonenie alarmu.. bol poziarny poplach. Sedel som priamo pod tym zvoncom co mal urcite aspon 90 decibelov.
    Je pravda ze mi vtedy hral nejaky ramstein , ale aj tak :)
    Zato napriklad v lietadle je krasne ticho, mozem pocuvat kludne aj hovorene slovo ci jazz bez toho aby som pocul hluk motorov...
    SLASH
    SLASH --- ---
    LAUNCHER: ja mam tieto, okrem toho noise isolation mi samozrejme ide aj o kvalitu hudby:
    Etymotic ER4-SR Studio Reference In-Ear Isolating: Amazon.co.uk: Electronics
    https://www.amazon.co.uk/...-Reference-Isolating-Earphone-Replaceable-Black/dp/B01GW785KQ/ref=sr_1_1

    nie je v tom ziadna elektronika, ta spolocnost co to vyraba , vyraba aj nacuvajuce pristroje pre nepocujucich, tak myslim cosi vedia o anatomii ucha :)

    re : Xiami. Baterku ma ten myslim lepsiu vydrz ako na OP8 Pro. Samozrejm ze OP8 Pro JE lepsi telefon, ale pomer cena vykon je PODSTATNE horsi..
    vid : https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9812&idPhone2=9919
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SLASH: Nejlepsi opravdu odhlucnujici musle: 3M / Peltor XP, Bluetooth verze - Nosim na strileni.

    Nejlepsi normalnejsi odhlucnujici musle: Bose QC35 II (mam, oproti Sony o fous preferuji ergonomii) nebo Sony WH-1000XM4.

    Nejlepsi odhlucnujici sluchatka spunty: Sony WF-1000XM3 (mam).

    Vzhledem k memu hoby (strileni), vzhledem k tomu ze mam citlive usi, ze mam opravdu rad ticho a vzhledem k tomu ze se obcasne musim urputne soustredit v opravdu hlucnych kancelarich, jsem podnikl v odhlucnujicich sluchatkach zasadni research a vysledek je tento.

    Ale rad se necham podat, jestli jsem treba neudelal chybu a nekde existuji nejaka jina dratova odhlucnujici sluchatka, ktere jsou lepsi nez tyto :-)
    SLASH
    SLASH --- ---
    LAUNCHER: re sluchatkovy stup. Je to hodne individualne to chapem... Ja mam specialne zvuk odhlucujuce sluchatka (dost drahe) na ktore neezistuje ziaden blue tooth ekvivalent, a okrem toho by mi vadilo ze musim dalsiu veci nabijat...
    Asi najepslou alternativou (value/price) je podla mna momentalne Xiaomi Redmi Note 8 Pro
    Xiaomi Redmi Note 8 Pro White Cell phones Sale, Price & Reviews | Gearbest
    https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009102909532.html?wid=1433363
    s tymi parametrami a za tu cenu... nieto o com rozmyslat.
    Kupil som ho zene a maximalna spokojnost.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Nove UI - Zvazim i jinou znacku, tohle mi vadi. Nejsem na jine UI zvedavy a nic mi to neda. Naopak mi budou vadit nove bugs, co se do toho zanesou. Otazka je jakou jinou znacku, se stock android skoro nic neni a kdyz, tak to neni flagship.

    Nepritomnost sluchatkoveho vystupu - Jsem za to moc rad. Zbavilo me to dalsi diry, kudy muze dovnitr voda. Ale teda on ho nemel uz OnePlus 6T, tzn rijen 2018. Takze zadne novinky.
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    SLASH: jasně, já to chtěl zkusit nic víc... jsou věci, který používám ale ten darkmode fakt využiju, protože stále jsou aplikace, který svítí tak, že v noci vypalují oči...
    SLASH
    SLASH --- ---
    BUCCI: pozrel som sa na review video na YouTube a zatiaľ.. meh.. nič prevratné čo by ma presvedčilo ... to YouTube video v okne mi funguje už dávno a lepšie keď používam aplikáciu youtube vanced, nič ostatné ma až tak nezaujalo, príde mi to že Oneplus si povedal že musíme updatnut na android 11 aby sme to mohli dať ako feature, čisté kvôli prestíž. Ale oxygen os už mal kopec vecí ktoré teraz A11 uvádza ako novinku, takže nič nove pod slnkom...
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    SLASH: je tam kompletní změna UI (teď je to na první pohled podobné Samsung OneUI), v reálu to nevypadá tak zle, jako na obrázcích v pc...

    zatim všechno, co používám, tak funguje

    přednosti:
    AOD, bubliny, možnost nastavit darkmode i u aplikací, který to defaultně nemaj
    Je to plynulý, je to rychlý,

    baterka jak vydrží uvidim během pár dnů...

    nemam root, vše ofiko
    SLASH
    SLASH --- ---
    BUCCI: čo je nové / lepšie v 11ke?
    SLASH
    SLASH --- ---
    jj, ja osobne dokonca uvažujem o prechodu na inú značku, vadí mi absencia slúchadlového vstupu pri modeloch vyšších ako OP6...
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    je to tu mrtvé, ale i tak posílám info...

    odedneška 9. 9. 2020 jedu na OxygenOS 11, je to teda OB1 (open beta) a vypadá velmi stabilně
    OnePlus 8
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Ahoj, potřeboval bych na OnePlus Bullets náhradní ty ušníky nebo jak se ta gumička jmenuje, umíte mi poradit? Ofiko jsem je nikde prodávat neviděl a ani žádný o kterých by se dalo říct že jsou 100% kompatibilní nevím.
    SLASH
    SLASH --- ---
    ZEDRALEK: no na Gearbest(e) zalezi hodne na metode postovneho. Takze som zvolil typ prepravy ktory obycajne nepritahuje pozornost colnikov. Mam to uz celkom vyskusane, objednaval som uz odtial 3 OP (1,3,6) telefony pre mna, jeden OPx pre sestru, jeden OP1 pre svagra a dalsie 2 xiaomi telefony pre znamych a rodinu. Z toho iba jeden jediny krat bol telefon zadrzany na colnici... Aj ked som cital na toto nejake reviews a comments, skusenosti su podobne. Ked si napriklad zvolis typ prepravy DHL tak takmer nainsto mozes pocitat s zadrzanim na colnici, ked zvolis UK priority mail, tak mozno tak iba 10%-15% sanca...

    Co sa tyka toho repraka, ja na nom vacsinom pocuvam iba hovorene slovo, podcasts a sem tam youtube, takze mi az tak nevadi ze nie je stero , alebo nejaka super hifi kvalita. Je ale ovela hlasnejsi nez OP3, co je u mna velke plus...
    ZEDRALEK
    ZEDRALEK --- ---
    SLASH: z toho Gearbestu si si to proste nechal poslat a dufal, ze na colnici nebude niekto snazivy, alebo si urobil nejake kroky, ktore to pretiahli cez colnicu hladko? Inak mam 6 tiez a naprosta spokojnost, jedine co mi vadi je kvalita repraku, inak spokojnost :)
    SLASH
    SLASH --- ---
    Tak minulý týždeň som dostal v pošte Oneplus 6, za £340 model 8GB/128GB z Gearbest... neplatil som žiadne clo našťastie. výdrž batérie zatiaľ skvelá, výkon nekompromisne bleskurychly, na ovládanie pomocov gest som si zvykol VEĽMI rýchlo, takže spodná lišta mi nielenze nechýba, ale sa ich pristihujem používať aj pri ženinom telefóne, ktorý žiadne také gestá nemá :) zatiaľ mu naozaj nemám čo vytknúť... nabija ja sa ešte rýchlejšie ako môj starý OP3... akurát je celkom zaujímavé že dash charging usb kábel z 3ky nefunguje na 6ku, ale charger áno?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OnePlus | McLaren - Salute to Speed, December 11
    http://www.youtube.com/watch?v=dGqsibl-3xA
    SLASH
    SLASH --- ---
    zaujimava cena za Oneplus 6T na gearbest...
    ja som si ale radsej kupil OP6, u mna ten sluchatkovy vstup je MUST...

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DARUMA: Číst umíš? Píšu 2x že NEpoužívám žádná gesta.
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    LAUNCHER: Gesta na ovládání telefonu OMG :D ty máš klasický ovládání třema cudlama.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Na screenshotu koukám není videt zaoblená status a Navigation lišta dle zaoblení displaye :-) Fotit mobil nebudu, snad mi věříte že vše ok :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DARUMA: U mě to vypadá takto, tedy vše v pořádku. Ale jak říkám nějaká specifická gesta nevyužívám, bohatě si vystačím si 25 ikonkami na home.



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam