• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SLASHOnePlus One, OPO, CMS11 ROM a pod.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Na screenshotu koukám není videt zaoblená status a Navigation lišta dle zaoblení displaye :-) Fotit mobil nebudu, snad mi věříte že vše ok :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DARUMA: U mě to vypadá takto, tedy vše v pořádku. Ale jak říkám nějaká specifická gesta nevyužívám, bohatě si vystačím si 25 ikonkami na home.



    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Tip pro lidi, kteří ještě neznaji:

    Telefon mám přeplý do tmavého schématu a appky které to umí (napr YouTube, Waze) preplé též na tmavé chéma.

    Nesnasim dole bílou Navigation bar lištu, která svítí do očí, žere zbytečně baterku a vypaluje OLED display.

    Zejména v té Waze.

    Navigation bar lišta se dá elegantně přebarvit (v mém případě na černou) např pomocí appky:

    https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.damianpiwowarski.navbarapps
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DARUMA: Aha.

    Ja mam na homepage 5x5 ikonek, vse co potrebuji na první kliknutí, zadne gesta bych nejspis nevyužil. Při úvodní instalaci jsem je na dotaz vypínal.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DARUMA: LAUNCHER: Po par mesicich jsem nainstaloval ze zvědavosti Whatsapp.

    Kdyz nepocitam normalni zaoblené rohy asi každého novějšího displaye, tak žádné usekle rohy nevidim. Ta Appka zjevne do tech bezne oblych rohu nic nestrka.

    Jestli dle otázky to nějak zlobí s nějakými gesty netusim, nepoužívám je.
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    LAUNCHER: Při používání gest se u některých aplikací na celou obrazovku špatně zarovnávají dolní rohy. ;-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DARUMA: Jestli je ta otazka na me - Nepouzivam ani OnePlus gesta, ani Whatsapp, takže netuším o cem je rec :-)
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Všiml sis těch useknutých spodních rohů v některých aplikacích (Whatsup např.) při používání 1+ gest?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Tak jsem si s tím ještě hrál a zjistil jsem, že to mělo horsi presnost s fingerprints registrovanými za světla, ale používanými ve tmě. Pomoc byla snadná, stačilo proste naregistrovat k původní registraci prstu druhou registraci stejného prstu ve tmě.

    Ostatně i na Pixelu a OnePlus 6 jsem mel tez vždy dvě registrace stejného prstu, abych zvýšil šanci na unlock.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HULIK: HULIK:

    Dokud nepolozis prst na vyznacene misto, tak ten telefon sviti s jasem pouze na urovni ambient displaye. Az po polozeni prstu to viditelne zvedne jas.

    Ja mam lock screen nastaven na cernou, takze v kazde situaci koukam na cernou a k tomu se mi obcas objevi symbol pro prilozeni prstu + hodiny + notifikace.

    Na telefonu jde nastavit rozsviceni na dvoji poklepani, rekneme kdyz lezi na stole. Tez jde nastavit rozsviceni na zvednuti telefonu viz DARUMA.

    Co jsem si s tim hral, tak mi prijde, ze ten telefon musi byt opravdu staticky a pak se zacit hybat. Vzhledem k tomu, ze se Ti v kapse porad hyba, tak se to nerozsviti snadno samo. I kdyby se to ale rozsvitilo samo, tak viz zacatek je to jedno.

    Cele viz vyse to jednak funguje dobre a druhak neotravuje, alespon pro me nastaveni a muj kus.

    Nicmene ... ja mam ale tohle cele od rana snad jedine na hrani, protoze dorazil Fitbit Charge 3 a telefon mam nastaven na odemykani pres pritomnost Fitbitu.
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    HULIK: Nevím musíš vyzkoušet.
    HULIK
    HULIK --- ---
    DARUMA: Na jakem je to principu, pohybove cidlo? Kdyz to budu mit v pouzdre u pasu, nebude se rozsvicet?
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    HULIK: Nemusíš mačkat tlačítko, stačí telefon vzít do ruky a rozsvítí se obrazovka.
    HULIK
    HULIK --- ---
    LAUNCHER: Ahoj, uvazuji o OnePlus 6T, chtel jsem se zeptat nestve te ze kdyz chces zapnout telefon jen tak bez notifikace, ze musis nejdrive zapnout tlacitkem nez muzes pouzit fingerprint?
    Jakou verzi jsi si poridil?
    Diky za odpovedi :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    OnePlus 6 -> OnePlus 6T

    Chtel jsem Huwai Mate 20 X kvuli Tomu obrovskemu displayi. Ten se pry nebude prodavat v Evrope.

    Tak jsem si objednal Pixel 3 XL z Nemeckeho Google Store. To mi napsalo odhad dodani na zacatek prosince. Jednak se mi nechtelo cekat, druhak v te dobe bude Snapdragon 845 velmi blizko konci sveho cyklu.

    Tak jsem zrusil objednavku a vzal jsem si OnePlus 6T. Ten mel globalni uvedeni myslim October 29, odobjednavky pro CZ otevrene od vcerejska (November 6) coz jsem ucinil a dneska dorazil domu.

    Asi to neni nejaka treskuta zmena oproti memu predchozimu OnePlus 6, ale jsem za nej rad.

    Zmeny u 6T oproti 6:
    + Vetsi baterie.
    + Gorilla Glass 6, snad prvni Android telefon co tohle sklo ma. Nesnasim praskle skla, takze parada.
    + Ten fingerprint sensor vepredu je pro me ucely parada. Prijde notifikace, polozite na lezici telefon prst na symbol, odemknuto. Je pomalejsi, ale zatim (tuk tuk) vzdy pozna a odemkne. Bal jsem se, ze to bude zlobit, tak zatim funguje paradne.
    + Vyrazne mensi notch nahore a viditelne mensi chin dole. Kvuli mensimu notch se tam vejde vice ikonek, coz se hodi.
    + Pryc headphone jack. Sorry, pro me vyhoda, uz pro jack nemam zadne vyuziti a takhle je v telefonu o jedinu diru na curbes a na vlhkost mene.

    - Pryc statusova dioda. Mam je rad. Da se bez ni zit, ale je to skoda. Chapu ze jsou v kurzu takove ty ambient displaye atp, ale ja mam radsi ikonku. U leziciho telefonu v nabijecce napr. nevidim na prvni mrknuti, zda se telefon nabiji.

    Co bych si pral do budoucna:
    * Bezdratove nabijeni standardu Qi, pretty please. Nechci si nicit konektor a zbytecne manipulovat s kabelem.
    * Stereo repraky.
    * Ultrasiroky fotacek jako je na Huawei, pripadne i teleobjektiv. Ale hlavne ten UWA.
    * Vyrazne vetsi sensor primarniho fotaku, treba Sony IMX586.
    * Note / XL variantu s vetsim displayem.
    ZEDRALEK
    ZEDRALEK --- ---
    MEDWYN: ja ziaden problem nepocitujem , dlhy telefonat s brachom vcera a vsetko v pohode, je pravda, ze pocitovo mi pride hlasitost trohu nizzsia ako v OP5, ale mozno som len nahluchlý z prace :D
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    Oneplus 6, mam ho tyden, telefon uzasnej.

    Ale zlobi mi signal - call drops, druha strana neslysi, telefon ukazuje plny signal a pritom mi druha strana tvrdi ze jsem nedostupny apod. Dokud jsem venku na ulici a na signalu, je vsechno v pohode. Jakmile zalezu do budovy, tak zacnou problemy.

    Inu, to je je ta dan za to byt early adopter :-D

    OnePlus 6 users around the world reporting call drop issues - PiunikaWeb
    http://piunikaweb.com/2018/06/04/opneplus-6-users-around-the-world-reporting-call-drop-issues/

    Tak skoro bych doporucil pockat...
    ZEDRALEK
    ZEDRALEK --- ---
    MEDWYN: objednával som z ich stránky min. 3x,naposledy OP6 a tel I všetko ostatné prišlo v poriadku a za pár dní. Žiadny problém s dph ani nič podobné. Posielajú to tuším zo skladu v Nemecku, teda aspoň moje OP5 bolo.
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    LEXXA: Ja si DPH stejne neodectu, ale slo mi spis o to, aby mi ho tam pri transportu ještě nevymerili navic.
    Kazdopadne by mi bodl ten referral, tak pokud nekdo chcete, je to oboustranne výhodný obchod - dostanete nejakych 100bodu na jejich shopu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam