• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HARDYAž moc alternativní medicína - já konkrétně hodně koncentrovaně přednáším.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MAR_TINA: vim já? To bude kompulzivní chování, takže imho někde navázané na poruchy spojené s úzkostí a čertví čím v dětství.

    V diagnostickém manuálu to není, jednota mezi psychiatry nepanuje...

    http://www.psychiatrictimes.com/addiction/pathological-lying-symptom-or-disease
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZUZKAOU: jak vzniká? Máš nějaký stručný pochopitelný odkaz? Dost by mě to zajímalo. Setkala jsem se v životě blízce s osobou, která svoje okolí hodně vodila za nos, včetně lži o státě, ve kterém žila, a musím říci, že pozdější prozření mě dost sejmulo.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    A jinak si myslím, že v ČR by měla existovat povinná databáze absolventů vysokých škol. Sekretářky to tam po ukončení nasází a přístup z venku může být prostě zadám jméno, příjmení, případně datum narození, název školy a fakulty a ono mi to vydá výsledek ano / ne, tedy žádné nové údaje o osobě.

    Abych si, pokud jdu k někomu třeba na psychoterapii, mohla ověřit, že ten diplom na zdi je pravej, a nemusela psát žádost bůhví kam.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MAR_TINA: bájivá lhavost úplně vrodit nejde...

    A Klímová se už tvářila, že za to může jen Krutilová a ostatní jsou supr, čupr profíci.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZUZKAOU: tak to je hodně velký špatný. Ta její bájná lhavost bude vrozená. Ale neověřit si to, Klímová, to byla mocná chyba.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Vyjádření ke studiu Lenky Krutilové na Filozofické fakultě UK | Filozofická fakulta Univerzity Karlovy
    https://www.ff.cuni.cz/2018/05/vyjadreni-ke-studiu-lenky-krutilove-na-filozoficke-fakulte-uk/

    Jak vyplývá z matriky absolventů UK spravované Ústavem dějin Univerzity Karlovy a Archivem Univerzity Karlovy, z matriky absolventů Katedry psychologie FF UK a z elektronických informačních zdrojů fakulty, paní Lenka Krutilová v letech 1988–2018 jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě UK pod současným ani pod rodným příjmením nestudovala, a tedy ani neabsolvovala.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    TRISSIE: voda je plna vodiku a to je nesmirne nebezpecnej plyn! A v atmosfere sfere z kysliku hori zelezo, to taky nemuze bejt zdravi!
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ZUZKAOU: aha, díky.
    takže klasika, jestliže jsou lidé, kterým nějaká potravina způsobuje zažívací problémy, tak by se té potravině měli všichni začít vyhýbat.

    děsím se chvíle, až se někteří lidé zjistí, že existuje kontaktní alergie na vodu!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TRISSIE: protože by mohly obsahovat alkaloidy a alkaloidy jsou přece jedovaté! A jsou v tom lektíny, co ti potrhají střeva! Začali s tím paleojedlíci.

    A navíc anglicky to jsou nighshades a to zní děsně nebezpečně, mnohem hůře, než lilkovité.

    Obvyklý šiřitel oblíbených mýtů to shrnuje
    Nightshade Vegetables: How to Find Out If They're Bad for You - Dr. Axe
    https://draxe.com/nightshade-vegetables/


    Jako kdybych měla autoimunitní onemocnění trávicího traktu, tak bych to asi nějakou dobu zkusila bez nich.

    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    když jsem tady, proč jsou rajčata (a teda zbytek lilkovitých) nový lepek?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    PALEONTOLOG: však taky jo.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BALAENA: to nerozporuju, ale ani nevim o zadnejch divokejch prepadovkach.
    Spis jsem chtel poukazat na to, ze pokud si nekdo neco nejak prosadi, tak uz to mas i u nas.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    PALEONTOLOG: ale kontrolu správné výrobní praxe vykonává místní "SÚKL" podle umístění výrobního závodu.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BALAENA: registrace leciva v jakymkoli state eu umoznuje produktu vstup na trh v kterekoliv clenske zemi.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    GENTIANA: pravdu díš, sestro
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BALAENA: šišmarjá, to jsem nevěděla. Svět se v prdel obrací.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    GENTIANA: jenže Boironu se s některými přípravky skutečně povedlo prorazit mezi léčiva (co si o tom myslím, je věc druhá, že by mě zajímalo, jakým švindlem, je věc třetí, ale prostě tam jsou).
    Tím pádem ty věci podléhají správné výrobní praxi a její kontrole "francouzským SÚKL" - a ten už nebude u každé další várky zkoumat, jestli ten cukr bude fungovat, to už si (ne)vyřešil při registraci, teď už jen kontroluje výrobu v souladu s dokumentací. včetně mlácení o kůži, pokud je v dokumentaci uvedený.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BALAENA: Právě že tyhle SÚKLy a FDA a podobné instituce chcou doložit, že to funguje. Pak jsou různé registrace doplňků stravy a podobných ne-léků, které jedou pod jinou legislativou a kde nemůžeš uvést, že to léčí lepru, ale můžeš do alelujá psát takové ty mlhavě neurrčité řeči typu Může pomoci při lepře. Tam řeší, že postupuješ podle návodu a mlátíš o koňskou kůži a máš na ni příjmový doklad od registrovaného zemědělce, ale už ne to, jestli rulík s cihlovou drtí, o koňskou kůži udeřený, pomáhá organismu při boji s leprou.
    K_A_R_K_U_L_K_A
    K_A_R_K_U_L_K_A --- ---
    Do kontroverzního Aktipu míří série kontrol. Lékařům hrozí zákaz činnosti, ústavu kontrola dotací — ČT24 — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/...erzniho-aktipu-miri-serie-kontrol-lekarum-hrozi-zakaz-cinnosti-ustavu
    HUZWA
    HUZWA --- ---
    K_A_R_K_U_L_K_A: tumorus octopus uz vykadil,tak se rozvadet nemusi :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam