• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HARDYAž moc alternativní medicína - já konkrétně hodně koncentrovaně přednáším.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    TRISSIE: voda je plna vodiku a to je nesmirne nebezpecnej plyn! A v atmosfere sfere z kysliku hori zelezo, to taky nemuze bejt zdravi!
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ZUZKAOU: aha, díky.
    takže klasika, jestliže jsou lidé, kterým nějaká potravina způsobuje zažívací problémy, tak by se té potravině měli všichni začít vyhýbat.

    děsím se chvíle, až se někteří lidé zjistí, že existuje kontaktní alergie na vodu!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TRISSIE: protože by mohly obsahovat alkaloidy a alkaloidy jsou přece jedovaté! A jsou v tom lektíny, co ti potrhají střeva! Začali s tím paleojedlíci.

    A navíc anglicky to jsou nighshades a to zní děsně nebezpečně, mnohem hůře, než lilkovité.

    Obvyklý šiřitel oblíbených mýtů to shrnuje
    Nightshade Vegetables: How to Find Out If They're Bad for You - Dr. Axe
    https://draxe.com/nightshade-vegetables/


    Jako kdybych měla autoimunitní onemocnění trávicího traktu, tak bych to asi nějakou dobu zkusila bez nich.

    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    když jsem tady, proč jsou rajčata (a teda zbytek lilkovitých) nový lepek?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    PALEONTOLOG: však taky jo.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BALAENA: to nerozporuju, ale ani nevim o zadnejch divokejch prepadovkach.
    Spis jsem chtel poukazat na to, ze pokud si nekdo neco nejak prosadi, tak uz to mas i u nas.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    PALEONTOLOG: ale kontrolu správné výrobní praxe vykonává místní "SÚKL" podle umístění výrobního závodu.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BALAENA: registrace leciva v jakymkoli state eu umoznuje produktu vstup na trh v kterekoliv clenske zemi.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    GENTIANA: pravdu díš, sestro
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BALAENA: šišmarjá, to jsem nevěděla. Svět se v prdel obrací.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    GENTIANA: jenže Boironu se s některými přípravky skutečně povedlo prorazit mezi léčiva (co si o tom myslím, je věc druhá, že by mě zajímalo, jakým švindlem, je věc třetí, ale prostě tam jsou).
    Tím pádem ty věci podléhají správné výrobní praxi a její kontrole "francouzským SÚKL" - a ten už nebude u každé další várky zkoumat, jestli ten cukr bude fungovat, to už si (ne)vyřešil při registraci, teď už jen kontroluje výrobu v souladu s dokumentací. včetně mlácení o kůži, pokud je v dokumentaci uvedený.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BALAENA: Právě že tyhle SÚKLy a FDA a podobné instituce chcou doložit, že to funguje. Pak jsou různé registrace doplňků stravy a podobných ne-léků, které jedou pod jinou legislativou a kde nemůžeš uvést, že to léčí lepru, ale můžeš do alelujá psát takové ty mlhavě neurrčité řeči typu Může pomoci při lepře. Tam řeší, že postupuješ podle návodu a mlátíš o koňskou kůži a máš na ni příjmový doklad od registrovaného zemědělce, ale už ne to, jestli rulík s cihlovou drtí, o koňskou kůži udeřený, pomáhá organismu při boji s leprou.
    K_A_R_K_U_L_K_A
    K_A_R_K_U_L_K_A --- ---
    Do kontroverzního Aktipu míří série kontrol. Lékařům hrozí zákaz činnosti, ústavu kontrola dotací — ČT24 — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/...erzniho-aktipu-miri-serie-kontrol-lekarum-hrozi-zakaz-cinnosti-ustavu
    HUZWA
    HUZWA --- ---
    K_A_R_K_U_L_K_A: tumorus octopus uz vykadil,tak se rozvadet nemusi :D
    K_A_R_K_U_L_K_A
    K_A_R_K_U_L_K_A --- ---
    už Blesk vypátral toho manžu Krutilový? chudák, ten se určitě rozvede. si představte, že by se celý národ popadal za břichu, že váš manžel vykadil raka nebo chobotničku (z 2. patra)
    HARDY
    HARDY --- ---
    DD: Neměl by podle vás především terapeut, který pomáhá lidem v tak náročném oboru jako je psychosomatika, vykazovat alespoň elementární znaky vnitřní integrity?
    :-D :-D
    HARDY
    HARDY --- ---
    K_A_R_K_U_L_K_A: Z tý taky dvakrát odvařenej nejsem. No dobře, uznávám, Drtinová se snaží, ale je na ní vidět, jak se jí zhroutil svět :-D
    K_A_R_K_U_L_K_A
    K_A_R_K_U_L_K_A --- ---
    HARDY: není to tvůj typ :) Emča Podmáslí asi neměla čas
    HARDY
    HARDY --- ---
    K_A_R_K_U_L_K_A: 3 minuty videa a už se mi chce z Drtinový blejt.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam