• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WIN_KLOThe Long Dark
    Klub věnovaný nedávno vydané hře The Long Dark. V diskusi se budou rozebírat updaty a sdílet tipy, které jsou bezesporu v tomto survival simulátory esenciální. Kdo z nás nejdéle vydrží naživu?
    rozbalit záhlaví
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    JORGES: Netuším. :/
    JORGES
    JORGES --- ---
    Netušíte prosím někdo, jestli tu gejmu rozběhnu na integrované grafice? Po dlouhé době bych si něco zahrál ....
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Hraje tu vůbec někdo?
    MARTIN1981
    MARTIN1981 --- ---
    Musím zjistit jak používat to pitomy kladivo a kde pálit to uhlí.
    Tuším že na to abych mohl dělat hroty na šípy budu potřebovat něco jako kovárnu.
    Poraďte jestli to víte.
    Na youtube jsem nic nenašel.
    MARTIN1981
    MARTIN1981 --- ---
    Spawnuje.
    Mám rozehrany ještě další hry v různých lokalitách a tam s puškou problém nebyl a dokonce jsem tam nasbíral ve třech lokacích nějakých 100 nábojů.
    Zase tam byl problém sehnat sekyru. Tam kde obvykle bývá vůbec nebyla a jinde taky ne.
    Musel jsem si pro ni dojít do farmy v lokaci šťastné údolí.
    Ale já tu pušku v Kanadě najdu.
    Jednou dokonce byla schovaná i v dole na uhlí.
    Včera jsem si zkusil zahrát hru, kde jsem od začátku jen lovil.
    Zapověděl jsem si všechny nalezeny potraviny a i tu pušku.
    Oblečení jen to co jsem měl na sobě.
    Žádny léky atd.
    Prostě jak v době kamenné.
    Ani příbytky jsem nepoužíval, takže jsem přežíval v jeskyních.
    Hoooodně drsny i na nejjednoduší obtížnost, ale jde to.
    Kdybych se třikrát za sebou neotrávil zajícem tak bych vpoho přežil.
    Našel jsem málo hub na antibiotic čaj a nakonec jsem zdechl po 29 dnech na otravu jídlem.
    Ale zjistil jsem, že na solidní obživu jen z masa zající je potřeba minimálně deset pastí na ty hopsavy potvory.
    Občas výprava za rybama - ta byla dlouhá- protože jsem si našel krásnou jeskyni na konci lokace s majákem, tam u toho zborceného mostu.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Je dost možný, že na obtížnost Pilgrim puška vůbec nespawnuje, protože ti dávaj vlci a medvědi pokoj. Si vyrob luk, když chceš střílet.
    MARTIN1981
    MARTIN1981 --- ---
    KANADSKÝ DENÍK 3

    Den 21 a 1 hodina

    Dnešní ráno je mlhavé a mrazivé /-27*C/
    Chtěl jsem se mrknout na rozhlednu, jestli tam nebude puška, která by se my opravdu moc hodila, ale v tomhle počasí nevím nevím.
    Nějak se stmívá takže asi bude brzy bouře a nahoru je to docela štreka.
    Chvíly ještě počkám.

    Den 21 a 2 hodiny 30 minut

    Tak jo. Jdeme na to. Trochu se vyjasnilo. Teplota je sice -23*C ale mám přece dobré a opravené oblečení.
    Po cestě jsem našel čtyři břízové výhonky. Necháme je proschnout u krbu.
    Den 21 a 3 hodiny 20 minut

    A sakra. Zničeho nic přišla příšerná bouře.
    Není vidět ani na krok. Teplota klesla na -44*C. Mám obavy že tu umrznu. Ani perfektní oblečení mně proti takové vychřici moc neochrání.

    Den 21 a 4 hodiny 50 minut

    A teď jsem v té bílé tmě zabloudil. Vypadá to hodně špatně. Začínám mrznout. A to jsem si myslel že to tu dobře znám, ale když vidíte jen bílo, tak se orientovat nedá. Rozdělat oheň taky nejde protože fučí jak ......

    Den 21 a 5 hodin 20 minut

    Asi jsem tu rozhlednu přešel. Přede mnou se objevil vchod do dolu. Musím se vrátit pomalu krok za krokem nazpět a zkusit nespadnout ze srázu dolů.
    Bože to je ale zima.

    Den 21 a 5 hodin 50 minut

    Uff.
    Našel jsem ji. Marast venku byl takový že jsem ji zahlédl až když jsem byl jen pár metrů od ní.
    Našel jsem tu 5 nábojů a lovecký nůž, ale bohužel zase žádná puška. To si ju snad mám vyrobyt z klacku? Už by se my fakt hodila.
    Malinko si zatopím abych se ohřál. Zřejmně tu budu muset přespat, protože v tomhle fičáku dolů rozhodně nejdu.
    Teplá rajská polévka a trochu psího krmení mně udělá dobře.

    Den 21 a 12 hodin

    Až navečer se vychřice uklidnila a nachvíly před západem vylezlo slunko.
    Jsem nakrmenej, ohřátej a jdu chrnět.

    Den 22 a 8 hodin

    Trošku jsem si pospal. Včera jsem byl vysílený.
    Rychlá snídaně v podobě zbytku psího žrádla a trošky vody a vyrážíme domů do srubu.
    Je neuvěřitelné že tady nahoře snad pořád fouká. Dolů ale trefím.
    Při sešupu ze srázů jsem natrefil na tři chaloupky. Samozřejmně jsem je prolezl, ale kromě dvou mrtvol, dvou konzerv a lahvičky antibiotik tu nic zajímavého nebylo.
    Holt, není každý den posvícení.

    Den 22 a 11 hodin

    Konečně doma. Musel jsem z těch srázů jít opatrně a bokem abych si nezlámal nohu ale došel jsem.
    Teď se pořádně najím a napiji a šup do pelechu pořádně zregenerovat.
    MARTIN1981
    MARTIN1981 --- ---
    KANADSKÝ DENÍK 2
    Den 19 a 4 hodiny

    Tak jsem nakonec přespal na zaječím ostrově. Našel jsem tu spoustu jídla a zrecykloval trochu železa.
    Vydávám se nazpátek do srubu.
    Po cestě jsem vyrušil jednoho vlka který si pochutnával na zajícovy.
    Maso a vnitřnosti zdarma a bez námahy.:)
    O chvíli později jsem v dáli zahlédl dalšího vlka který právě skolil jelena.
    Bylo to opravdu moc lákavé zahnat jej a nabrat si maso atd, ale už teď jsem přetížený a sotva lezu.
    Naučil jsem se, že chamtivost tady v divočině zabíjí.
    Nechci tu uprostřed jezera umrznout kvůli tomu, že budu mít v batohu 50 kg a polezu jako šnek.
    Bude jiná příležitost.
    Teď se musím dostat do srubu.
    Fučí a sněží a teplota rapidně klesá. A taky jsem už hodně unavený. Těším se na teplo domova a horkou pečínku se zajocha.

    Den 20 a 1 hodina

    Další krásné ráno. Sice -21*C , ale svítí slunce a obloha je jasná. Na snídani jsem zhltl psí žrádlo. Po té včerejší pečínce chutnalo fakt hnusně, ale zasytí a to je hlavní.
    Copak dneska budeme dělat?
    Zkusím najít mršinu toho jelena co včera zardousil ten vlk. Alespoň kůže a střeva by tam mohli zůstat do dneška.

    Den 20 a 3 hodiny

    Páni. Našel jsem tu mršinu. Zmrzlá na kost, bez masa, ale střeva a kůže tu je.
    Zvedla se trochu mlha ale myslím že do srubu snad trefím.
    MARTIN1981
    MARTIN1981 --- ---
    Ahoj.
    Jsem tu nový a prostřednictvím mého Kanadského deníku vám zprostředkuju můj postup ve hře Long dark.

    Lokalita: Pobřežní periferie + další propojené lokality
    Obtížnost: Lehká
    Cíl: Přežít v divočině ze zdrojů přírody co nejdéle.

    Mám už něco v této hře natrénováno protože ji hraji od prvních alfa krůčků. Momentálně mám verzi 0.270
    V této verzi jsou další možnosti které jsem ještě ani nevyzkoušel, takže budu rád za případnou radu.
    KANADSKÝ DENÍK

    Den 1 - 18

    Tyto první dny byly docela nudné a proto je shrnu do jedné kapitoly.
    V dřevorubeckém táboře jsem nalezl, ostatně jako vždycky, sekyru a spoustu jídla a oblečení.
    V rybářské vesničce jsem pak našel dokonce dva nože a rybářské náčiní.
    Posbíral jsem jídla co to šlo a co jsem byl schopen unést.
    Přesunul jsem se do svého domovského srubu sloužícího od teď jako základna.
    Nachází se na pobřeží jezera hned naproti přes silnici od čerpací stanice.
    Vlaje na něm krásná kanadská vlajka a má hezkou verandu.
    Je tu i pěkný výhled na jezero, takže pěkný domov.:)
    V několika dalších dnech jsem prohledal okolní domky a samotnou čerpací stanici, kde jsem našel 8 kousků železa a dokonce dvě kladiva.
    U kladiva ale ještě nevím jak jej použít a k čemu je vlastně dobré.
    Další dny jsem běhal po blízkém okolí a dělal jsem si zásoby dřeva na dobu kdy budu muset pro přežití lovit a nebudu mít moc času na shánění dřeva.

    Den 18 a 1 hodina

    Je další den ráno. Stojím na verandě srubu a koukám na krásné jitro.
    Vypadá to, že dneska bude hezky.
    Ten nádherný klid.:)
    Poslední dva dny jsem si opravoval oblečení a boty. Nehodící se oblečení jsem roztrhal na látku a špatné bory zrecikloval na kůži.
    Zásoby jídla v podobě konzerv atd. jsou stále velké.
    Odhaduji že my vydrží minimálně na dalších 14 dní.
    Když je tak hezky, tak si udělám asi výlet na zaječí ostrov.


    AVATAR
    AVATAR --- ---
    BURKHAR: ja mam silu leda cumet na tv :)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    AVATAR: Už ho tam maj. ;) Docela příjemný v tomhle horku běhat v mrazu v post-apo Kanadě. :)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Tož jsem to po delší době rozjel a teda klobók dule. Sběr dřeva v lese, luk, spousta věcí posunutejch o level dál, tak to má být! A nový achievementy. ;)
    WIN_KLO
    WIN_KLO --- ---
    NIS: Asi ještě nejsou moc pořešený místa na mapě, kde "je vichřice" a kde "není."
    NIS
    NIS --- ---
    Zdravim.. kdyz je clovek venku ve vichrici, nici se mu obleceni.. ale prijde mi, ze i kdyz jsem ve vichrici, ale skryty v budce na loveni ryb na jezeru, tak se mi furt kurvi obleceni.. Neprijde Vam to taky tak?
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    AVATAR: Je fakt, že by tam mohl bej někde na boku nějakej proužek u plnitelnejch věcí.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    AVATAR: Daleko? Deset minut pěšky a jsi u jezera.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    BURKHAR: vadi mi na nem, ze neni na prvni pohled videt kolik mam v lampe benzinu a dalsi veci.

    Taky se mi to hur ovlada na gamepadu, uz aby byla nativni podpora
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam