• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WIN_KLOThe Long Dark
    WIN_KLO
    WIN_KLO --- ---
    NIS: Asi ještě nejsou moc pořešený místa na mapě, kde "je vichřice" a kde "není."
    NIS
    NIS --- ---
    Zdravim.. kdyz je clovek venku ve vichrici, nici se mu obleceni.. ale prijde mi, ze i kdyz jsem ve vichrici, ale skryty v budce na loveni ryb na jezeru, tak se mi furt kurvi obleceni.. Neprijde Vam to taky tak?
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    AVATAR: Je fakt, že by tam mohl bej někde na boku nějakej proužek u plnitelnejch věcí.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    AVATAR: Daleko? Deset minut pěšky a jsi u jezera.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    BURKHAR: vadi mi na nem, ze neni na prvni pohled videt kolik mam v lampe benzinu a dalsi veci.

    Taky se mi to hur ovlada na gamepadu, uz aby byla nativni podpora
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    BURKHAR: tohle upgradli jen nezne. Tak akorat, ze uz nepouzivam druhou bandaz misto dezinfekce. Za me super.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    BURKHAR: tam je to fajn, ale na ryby daleko :)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Ne úplně novinka, ale stylově to k sobě hezky sedí

    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Novej interface inventáře

    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    BURKHAR: Ještě doporučení: Používejte lucernu v interiérech, dost často se na zemi válí zapadlej náboj. V Údolí v těch skladech jsem našel 3.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Jsem doma na antibiotikách, tak jsem měl i chvilku to pustit.

    Za výzvu považuju jen Stalker mód a je to peklo. No, sice jsem si zas ušil vlčí kabátek, ale po pěti dnech se mi ve vichřici rozsypaly džíny a já musel jít na pobřeží hledat gatě. Vlci jsou teda pěkně agresivní, dost často jdou ve dvou, takže jsem musel mířit, jak v Armě. Občas se stane, že se zalekne vlčího obleku a zdrhne, cca 1 z 5 případů. No, po 14 dnech prolejzání pobřeží a vyhýbání se hladovým smečkám (náboje docházely) jsem 21. den našel svoje první kalhoty. Všude kulichy, palčáky, pičoviny, ale gatě ani jedny. Tak jsem si zašil věci, napekl štěkanátky a vydal se hledat cestu do Pleasant Valley. Na konci silnice to nebylo, což mne zmátlo, ale 30. den jsem (už bez nábojů, na vlky házim pochodně) víceméně náhodou našel cestu. No. Je to velký a je tam velký hovno. Ale co, trochu jsem prozkoumal mapu, udělal si nahoře ve stodole základničku na karimatce, zabil méďu (to mi došly náboje, potřeboval 2 a ty byly poslední - původně jsem chtěl ten medvědí kožíšek), nasbíral nějaký bylinky a choroše, udělal si pár čajů, včetně houbovýho, našel fousiska a řikal si, že na to seru, že je čas se usadit na Jackrabbit Islandu a lovit králíky, rybařit, zašívat, grilovat a zevlit, než si rozmyslim, co dál. Tak jsem za soumraku došel zpátky k dolům a vydal se do Coastal Town, kde jsem měl celkem velkou základnu v baráku s krbem (modrej, když přijdete do města, tak po pravé straně kousek za ruinou za tím brdkem u silnice). 43% kondice není stav, kdy se chcete potkat s vlkem. Pochodní bylo dost, tak jsem věřil. Nicméně scházím po cestě k městu, 3 vlci, 2 jsem zastavil, vrčeli u pochodně a nechali mě bejt, už jsem byl unavenej (zima vám ve vlčím kabátku nehrozí) a ten třetí se prostě zastrašit nenechal. Zběsilá LMB klikačka, rval jsem se o život. 10%. 4%. 1%. Konec. 43 dní. Uff...

    Shrnutí Stalker módu:

    • Vlci jsou agresivní
    • Loví ve smečkách
    • Surovin a lootu obecně je kruciální nedostatek (kdo je zvyklej najít v Coastal Townu ve 3 domech hadrů, jak ze šatníku své staré a k tomu zásoby žrádla na půl roku, ten bude zaskočen a bude rád za každou plechovku Fanty v 15% stavu)
    • Jeleni strašně rychle ubývaj (vlci)
    • Medvěd potřebuje dvě včeličky, na souboj s nožem jsem neměl kule
    • Když je vichřice, kurevsky si hlídejte hadry
    • Imho je v tomhle módu nemožný dosáhnout Pacifist Achievment


    Obecný dojem z updatů:

    • Novej interface inventáře je boží!
    • Nová mapa rozlehlá, víceméně jsem neobjevil místo, kde by bylo nějak moc lootu. Jediná věc je výskyt ingrediencí na přírodní léčiva
    • Pleasant Valley má bohužel velký propad FPS (škoda, že nejde v nastavení snížit dohlednost), dle devů je to hlavně o novejch AI mechanismech a ty jsou náročný na CPU (mapa je to prý zatím největší ze 3)
    • Medvědi jsou príma, ale neserte je
    • Nové věci k výrobě super, lze si vlastně vyrobit skoro komplet oblečení ručně
    • Bohužel jsem neměl možnost vyzkoušet všechny čajíky ve smyslu účinků (když jsem to pil, byl jsem zdravej), až na jeden, kterej urychlil regeneraci při spánku (nevim, už kterej to byl)
    • Doporučuju Stalker mód, je to pak opravdu výzva a musíte přemejšlet nad každym dalšim krokem, zvážit počasí - tohle má Long Dark zatím zmáklý na top úrovni v žánru
    • Chápu snahu tvůrců dostat hráče do Pleasant Valley, jinde jsem býlí nenašel
    WIN_KLO
    WIN_KLO --- ---
    Tak už mám konečně i:


    Zbývá jenom:


    Máte někdo? Co to všechno obnáší?
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    jsem dneska umrel po 65 dnech. Pobodal jsem vlka, ten zdrhl, mel jsem 40% a najednou krus - cerna obrazovka. Ani obvazat jsem se nestih :(

    ale predtim jsem nasel ten bunkr :)
    WIN_KLO
    WIN_KLO --- ---
    AVATAR: Jojo, normálně je zamčenej. Projdeš do něj z tý druhý mapy.
    Já už jsem to ale asi vybral a vracim se kvůli nábojům a achievementu (Waste not) do druhýho regionu.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    jo a burkh tu psal neco o bunkru pred par mesicema. O tom nic nevim, je to tam nekde jeste? :)
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    je ten novej region pristupnej i ze starych? Mam rozjetou hru a nechce se mi po sedesati dnech umirat :)

    Nicmene jsem pristup vcera nenasel a nechci se divat na net, protoze bych se urcite dozvedel, kde to je. Jenze ja chci jen vedet JESTLI :)

    grafickej inventar je fajn, kytky jsem nehledal a tak zadny nevidel :)
    WIN_KLO
    WIN_KLO --- ---
    Uff, tak pro dnešek mám dost. Nová mapa je, zdá se, velmi přívětivá.
    WIN_KLO
    WIN_KLO --- ---
    BURKHAR: Už to drtim :)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    WIN_KLO: To dneska čoveče asi pustim to vypadá... :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam