• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WIN_KLOThe Long Dark
    WIN_KLO
    WIN_KLO --- ---
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    JULIAN: Jak kdy, záleží, jestli krvácí, neuměj se naštěstí bandážovat.
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    LOST_DOG: ja ho ubodal nozem, ale nez jsem si obvazal zraneni abych nevykrvacel, tak mi zmizel :( kdyz jsem to zkousel podruhe, tak jsem za rohem potkal jeho kamarada :) jsu to kundy ti vlci! :D
    LOST_DOG
    LOST_DOG --- ---
    JULIAN: Když ho ale postřelíš je možné, že uteče a vykrvácí někde dál. Tak ho pak musíš jít vystopovat.
    WIN_KLO
    WIN_KLO --- ---
    JULIAN: Pokud chceš jeho maso, tak dohnat a dodělat. S respawnem nevim...
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    Kdyz porazim vlka a on zacne utikat, chcipne pak sam? nebo ho musim dohnat a bojovat jeste jednou? a respawnuji se vlci?
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    LOST_DOG: Ono je to někdy o štěstí, některý sejvy jsem nenašel pušku nikde, jindy jich bylo třeba i pět. A gratulace! ;)
    LOST_DOG
    LOST_DOG --- ---
    BURKHAR: už jsem ji našel, byla u mrtvoly schované za skalou. Ale i tak jsem psal, že jsem našel už jinou v přehradě. Takže no a co.
    Jinak všechny changelogy opravdu nečtu, protože Ain't Nobody Got Time For That!
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Pro ty, kteří hrají Stalker mód (narozdíl tajy od torrenťáků):

    - nehledej mapy na netu - kamoš, u kterýho jsem to začal hrát, to nevydržel a zkazil si tak celou hru

    - zapálit oheň je opravdu těžký, než se to postava naučí
    - proto venku natěžit VŽDY jednu jednotku SOFTWOOD a pak teprve HARDWOOD
    - protože 25% při zapalování SOFTWOOD určitě pomůže, když dojde podpalovač, kterej nikde nenajdete

    - stahuješ-li zvíře z kůže a krájíš jeho maso a šlachy, zapal oheň a nemrzni

    - koukej, kde jsou králíci a nasaď očka - masa málo, ale hlady neumřeš

    - když je vichřice, nechoď ven, raděj využij čas k šití, nebo výrobě

    - každej ponk má 50 pracovních hodin limit, takže šetři výrobou, nejedeš na trh
    - před tvořením můžeš určit, jak dlouho budeš vyrábět, dává to bonus k šanci uspět

    - nebojte se zabíjet zvěř a stahovat ju z kože, nejlepší oblečení získáte právě takhle (ani zimní kabát, ani palčáky, ani impregnovaný boty nejsou tak dobrý, jako jejich ručně vyrobený ekvivalenty)
    - hlídejte si životnost hadrů a opravujte je průběžně

    - máš-li pušku, miř a nestřílej z dálky, přesnost je mnohem horší, než bys od pušky čekal

    - hadry jsou ve finálních (30 dní a víc) fázích jediným zdrojem k opravě toho, co na sobě máte, takže nepodceňovat pobřeží (u jezera nenajdete nic, než ryby)

    - nebojte se vlkům vyhýbat, maximálně vás překvapí ráno před vaším příbytkem
    - nebojte se vlků, opravdu se jim dá vyhnout
    --- jediná výjimka je pobřežní městečko, kde je třeba je do jednoho vyhubit, nechcete-li se s nima potkávat u dveří vaší oblíbené vily

    - nespi na vyhlídce, pokud nemáš dost dřeva na topení


    Určitě si vzpomenu na víc věcí ještě, ale NYX neumožňuje edit
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    JULIAN: Právě že můžeš. A jsem teda ten kokot, co ti odpovídá hnusně. Ano, to jsem já. Kokot.

    Nicméně, hození světlice není automaticky úspěch. Jsou vlci (z vlastní zkušenosti), kteří na to serou a umřou pod ostřím mého nože.

    Doporučuju (jakkoliv jsem ho nezkoušel a nemám to ani v úmyslu) vyzkoušet Pilgrim mód, kde na tebe údajně vlci nejdou.
    Poznáš mapu a přežiješ leta.

    Su prostě starej ješitnej zmrd, kterej hledá co největší challenge.

    Omlouvám se, že jsem ti sděloval svoje zážitky ze hry.
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    BURKHAR: a proc se nemuzu zeptat tady? :(
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    JULIAN: Necuká. A není to nic osobního, opravdu. Já ti chcu pomoct!

    Jednou to ještě zopakuju: "Umři několikrát, tak jako ostatní hráči, než principy pochopili."

    Když to nezafunguje, tak: "Anebo se neboj přečíst těch po kokot (a kolikrát hodně zcestnejch) návodů na Steamu."

    JULIAN
    JULIAN --- ---
    BURKHAR: ti dneska cuka v koutku nebo co? ptam se tu na funkci flare, jestli chces trollit, jdi jinam, nebo me ignoruj. ty tu misto toho soptis, jako kdybych ti prefik starou.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    JULIAN: Umři několikrát, tak jako ostatní hráči, než principy pochopili.

    Anebo se neboj přečíst těch po kokot (a kolikrát hodně zcestnejch) návodů na Steamu.

    Než jsem v tom měl jasno, pár smrtí to stálo. Chceš sřílečku? Nehraj to. Chceš příběh? (zatim) To nehraj. Chceš přemýšlet? Přemýšlej. Neni to atomová fyzika a hra ti příjemně a nenápadně ty mechanizmy vysvětluju sama, pokud čteš.
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    BURKHAR: jak mam chapat zaklady hry, kdyz ve hre neni totalne zadna napoveda?
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    JULIAN: Tyvole, vyrušit ho u žrádla ... a zbavit se ho, když už to vypadá zle, je sakra rozdíl... Achjo... Chápeš aspoň nějaký základy tý hry a přemýšlíš???!!! Světlice není dobrá na lov. Je dobrá na to, aby ti dala pár vteřin navíc. Buď jsi troll, nebo hloupej, nebo obojí.
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    BURKHAR: vlk zral jelena, tak jsem vytahl svetlici, uz v dalce ji zapalil, sel jsem k nemu. tak z 10 metru jsem to po nem hodil. postavicka mi to hodila pod nohy. wtf? tak to seberu znova, zkusim to znova. ze zkusim drzet pravy tlacitko dyl... zas mi to hodila pod nohy. tak to seberu, dojdu az skoro k vlkovi, zas to zkusim. zas to hodila pul metru pod sebe a vlk po me skocil. sice me nezabil, ale zas jsem velice rychle potom chcipl... protoo se ptam, jak se dohajzlu ta pochoden hazi...
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    JULIAN: Občas na to serou, to se nedá svítit. Pomůže zdrhat. Nehodil jsi ji až ve chvíli, kdy se po tobě vlk vrhnul útokem? Když se k tobě pomalu plíží, většinou to zabere. Ale nemám s tim moc zkušeností, protože je střílim. A nejradši je střílim, když žerou jelena. To jsou pak zvěřinový hody.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Ostatně hibernovat se dá fakt dlouho, ale neni to zábava. Kdybych chtěl tahat roky přežitej, využívám exploitu těsně neumřít hlady a vyležet se, ale o tom ta hra imho neni.
    JULIAN
    JULIAN --- ---
    jak mam hazet tu svetlici aby vlk zdrhl? pravym mysitkem? to hodim pred sebe a vlk na to uplne sral...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam