• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LALINAINTELIGENCE - MYSL - VĚDOMÍ - Turingův test - čím se liší člověk od AI ?
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    no nic to je vse:)
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    LALINA: sem se asi zamilovala :D
    Hmmm... That's one question I cannot answer with my limited artificial intelligence. How about you?
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: :))))))))))))))
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    ahah ptala jsem se elbota jestli ma feelingy a on I think I must have feelings. I cried during Terminator when they killed the robot. :DDD
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    LALINA:
    aha ok, tak to mas asi pravdu, jsem myslela na myslenku vseobecne ehem:)
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: no myslela jsem jako systémově, jestli systémově může existovat myšlenka, aniž je tu cokoli, co by si ji uvědomovalo. Mě prijde, že asi ne, že myšlenka - tedy něco konkrétního, popsatelného a vyjádřitelného - může existovat jedině je-li tu něco, nějaký nástroj, který jii detekuje a dekoduje do slov... nebo aspon do nějakých poloslov, skoroslov... nebo jen pocitů? no nevim, pocity nelze brát jako myšlenky, takže spíše do slov...
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    LALINA: ja jsem prat na vazkach, ale nema jeste docteno, kazdopadne k tvemu druhemu postu osobne si myslim ze myslenka bez uvedomovani je, jen si ji nevsimas tim padem mas za to ze neni, myslenek je kopa a jsou neustale, jen jde o to ze je vetsina nevnima, nekdy si vsimne a to se kolikrat muze i leknout;) nebo nevim jestli hsi nemyslela neco jineho
    LALINA
    LALINA --- ---
    MOD_A: nemyslim, ze by vedomi vznikalo z myslenky, v tom se neshodnem. To uz spis myslenka vznika z vedomi, ale ani to asi nemusi byt podminka. Ackoli si lze jen tezko predstavvit, ze by existovala myslenka bez toho, aby si ji nekdo neuvedomoval. Vedomi coby jakasi nadrazena entita a zdroj veskereho lidskeho vnimani, podnetu a taky analyticky a rozhodovaci nastroj je podminkou, aby myskenka vubec vznikla...aspon podle me..

    Sorry, chtela jsem pouzit nazorny termin, ale ty ses chytl doslovneho vyznamu. Samozrejme ze nikdo neni ve vesmiru vetrelec a nemyslim si, ze mi patri vesmir.

    Odmalicka jsem presvedcena, ze lidi nejsou jediny rozumny bytosti ve vesmiru, ale o jejich podobe a lokacich spekulovat nechci....
    LALINA
    LALINA --- ---
    KAKAO23: :))))))) prskas? Jojo, taky jsem u toho cteni delala vselijaky grimasy a usklebky :)))))) ale stejne shledsvam, prekvapive, ze s jeho zakladni myslenkou nakonec docela souhlasim... a tak me to prekvapilo, ze jsem zalozila tenhle klub :)))
    KAKAO23
    KAKAO23 --- ---
    ... Cim vic prochazim tu disertacku tim mene se mi libi
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    AI, tudíž umělá inteligence, by mohlo být člověkem rozuměno jako vlastnost, nebo schopnost, kterou nabyde v průběhu svého nejniternějšího prožívání, tedy biologickým životem tady na Zemi. Jako takovou ji nazývá a hledá v ní umělost, protože nepramení z jeho zkušeností a ze zkušeností evoluce, ale z jeho subjektivního se snažení. Protože se vědecky, empiricky zkoumá a uznává jen to, co je nezpochybnitelné, trvá to delší čas, než se na tom shodne vědecká většina a zodpoví všechny otázky opozice. Pak se věc, nová realita či nová inteligence/vlastnost/schopnost dostává do podvědomí a začíná se uznávat a používat v běžném životě, všemi lidmi, bez patentních zákonů. Pakliže ne, a je tato nová skutečnost zneužívána pro manipulaci s ostatními lidmi, kteří tuto znalost nemohli objevit, neměli to štěstí, nebo energii, je využívána pro ovládání "stáda", pro hraní si, pro uspokojování těch nejdivnějších humanoidních potřeb, není tato nová inteligence ničím jiným než slepou větví...




    pokud tedy je nová vlastnost, či schopnost uznána lidmi a tiší srdce, cítíme, jako že je naše. Naše vlastní, tudíž se z umělé, díky času a vědě ale prověřené, inteligence stává naše vlastní vědomí...




    Potom ale není mimozemšťan, nebo spíš nemusí být, nic hanlivého, strach-navozujícího nebo snad škodlivého, bojovného s naší rasou...



    AI je tedy jen stav "vědomí" do té doby, než neusedne krytal vědomí z nadvědomí přes vědomí až do podvědomí. /Díky správnému otevření energetických center jedince, či planety, vesmíru.../ Tady nalézáme bod, v které je AI rovna IQ.



    nevim no
    SATAI
    SATAI --- ---
    Mezi tim na Mashable:

    Elon Musk Compares Rogue Artificial Intelligence to Demons. Yes, Really
    http://mashable.com/2014/10/26/elon-musk-artificial-intelligence-demons/
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    SATAI: fér, to mě těší. užívej si ten pocit, musí to být nádhera...
    SATAI
    SATAI --- ---
    MOD_A: Naposledy mi lekar do karty napsal cloveka bez uvozovek.
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    a teď mě i napadá mordí resumé: AI ve formě lidské bytosti najdeš všude tam, kde je sic smrádeček, ale příjemně teploučko, zvuk vetilátorků a blikání diod navozuje pocity řízení rakety a výdělek značí že já jsem generál a kormidelník... všude tam, kde hodní a slušní kluci v teplácích, ty miluju,) sedí, nevydají hlásku jen vzájemně naslouchají klapotu svých "datelnic" - rozuměj klávesnic:). AI ~ IT, pokud se nositel / ajťák - člověk/ ke splynutí se strojem rozhodne. ona 0 a 1 je celkem jednoduchá věc, ale co když se rovná 1 + 1 opět jedné? už pythágoras věděl, že ano, záleží jen, odkud koukáš... Děkuji všem.

    krásný podzim
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    Chce to ale programovat PLCéčka, nějaký software je k hovnu bez nosiče/kostry. Nic už se radši mažu:)
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    SATAI: jo tak programátor... a asi slušně vyděláváš? :o) dobře Ty, to Ti jedině přeju.. Já se na začátku rozhodl že "personal computer" není to, co chci v životě ladit. Ale tak proč ne. Lednici, která mi uvaří kafe / děláš Javu,)?/ chci už dávno. btw, jak jsme s tím daleko? to je myslím jako příklad AI, to nejpřesnější.



    tak nakonec, že bychom to spolu dali dohromady?:D
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    SATAI: samozřejmě neberu ti kvality, mě je pouhých 28 let, takže sám sebe teprv učím. ke starším mám jedině úctu, ale to ji musí jít naproti. ono; jak se do lesa...
    MOD_A
    MOD_A --- ---
    SATAI: mám na Tebe názor, který mi Ty sám dovolíš si udělat. věřím, že kdybychom se potkali osobně, rétorika by byla Tvou předností. měl bys dát na svoje srdce, ale to je asi zřejmě, pro "člověka" tvého formátu, klišé? :o)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam