• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOSTANI Maschine
    NI Maschine vse kolem
    rozbalit záhlaví
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    Zase mam Maschine tentokrat studio, kdyby se mel nekdo zajem podelit o tipy, tak tady ,)
    RADOUSS
    RADOUSS --- ---
    Zdravicko kolegove
    mam takovy dotazek. Mam dva patterny v ramci jedne grupy. Kdyz na jeden pattern hodim automatizaci (nebo pluginu), tak se to automaticky projevi i u druheho patternu. Nevite nahodou jak to obejit?

    PS Jak jste na tom, jeste jste to s Maschine nevzdali?
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    DOSTA: takže jsem zkoušel "
    Disable MIDI timesteping" a když to je vyple, tak se sekaji VSTcka už při 30% výkonu, takže jsem to zase vypnul... a jedu přes jeden MIDI OUT
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    http://cdm.link/2017/01/bitwig-studio-2-brings-modulators-hardware-integration-more/

    GitHub - teotigraphix/Maschine4Bitwig: A Bitwig Studio controller script for the Native Instruments Mikro, MKI, MKII & Maschine Studio.
    https://github.com/teotigraphix/Maschine4Bitwig

    Tak to asi vidím jako další krok,)
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    a u Maschine zatim zustavam, Ableton jsem mel pred tim, jeste nez vznikl Push 1 a to byla Maschine nejlepsi volba...
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    QWIFF: no ja tam mam rad ty NI syntaky a efekty, vsechno mi na tom funguje, krom par veci a ted uz to vypada ze i 2 MIDI OUT porty ,)

    Ale za tyhle penize co se Push 2 dnes prodava uz bych dnes asi sel do nej..
    QWIFF
    QWIFF --- ---
    Vlastnil jsem ten podivný Maschine a celý ten podivný DAW. Pak koupit Push 2 a řvát: To je geniální! skoro co 10 minut. To jen tak na rozlučku.
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    Něco jsem totiž našel a zajímalo by mě jestli to někomu funguje...

    https://www.native-instruments.com/forum/attachments/disablemiditimestamping-reg-zip.42210/

    As it seemed that those who this bug actually affects have not done so, I contacted NI directly about this and they provided the following registry fix (and permission to share it here).

    I take absolutely no responsibility for any adverse effects this may have on your system. Or if you don't like your projects any more when MIDI out works. :p

    Disable MIDI timesteping

    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_CURRENT_USER\Software\Native Instruments\Maschine 2]
    "DisableTS"=dword:00000001


    Btw if you would like to re-activate TS, copy the *.reg, change dword:00000000, doubleklick and restart
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    To all: hele je tu ještě někdo kdo ve Windows trpí tím problémem s omezením na jeden MIDI OUT Port??
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    KAFES: řekl bych že to nepůjde...
    KAFES
    KAFES --- ---
    Pouzivam Maschine na live hrani, vsechno dobry, ale nerozumim jedne veci. Nektere projekty jsou ihned po otevreni "usaved" (oznaceny hvezdickou) a kdyz pak prepinam na dalsi, je tam ten otravny dialog na "ulozit / neulozit atd". Existuje nejaka sance jak bud eliminovat ten dialog (coz prepokladam nelze), nebo zajistit aby se ty projekty otevrely jako "ulozene"? Dekuju moc za rady a porady!
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    BADBOY23: jj v kombinaci asi jo, ale nakonec stejne zjistis, ze to je zbytecny overkill, ale jako na zivou produkci to treba bude fajn, ale takhle to nepouzivam, takze ja asi nic ,)
    BADBOY23
    BADBOY23 --- ---
    DOSTA: no jelikoz je k tomu stejnej soft tak je to jasny ta kobminace tohodle a mk2 mi neprijde spatna ale tezkou soudit z par videi ktery ti stejnak moc nereknou
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    BADBOY23: podle me to neni nic co by neslo s MK2, naprosto redundantni zalezitost, meli by poladit soft... jenze to neni tak vynosne jak prodavat dalsi kontrolery
    BADBOY23
    BADBOY23 --- ---
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    tak jo volal jsem na Disk a po domluve s prekvapenym sefem prodeje jsem mu poslal tento email, uvidime co nam NI odpovi ,)))

    Zdravim,

    na zaklade naseho telefonickeho rozhovoru bych rad zminil dva problemy, ktere se v NI naprosto neresi.

    1) NI Maschine ve Windows naprosto nepodporuje vice jak jeden MIDI OUT port, proste vic jich nefunguje, pokud je v nastaveni aktivujete, za chvili se jeden sekne a nehraje nebo zustanou viset noty, spolehlive proste funguje jen jeden MIDI OUT (i pri pouziti dedikovaneho MIDI interfacu typu MOTU nebo cehokoli jineho, ktery v jinych programech (Cubase, Ableton) normalne funguje) a to i v pripade NI Maschine Studio, ktera ma 3x MIDI OUT z nichz ve Windows funguje jen jeden, na Macu tento problem neni. Tenhle problem je znamy jiz nekolik let a zajialo by mne jestli v poslednich releasech je jiz tento problem odstranen.

    2) Neexistuje zpusob jak v Maschine programu priradit na Maschine kontroler knoby parametry MIDI CC pro ovladani externiho HW, tento nedostatek take nebyl odstranen, pokud jsem spravne informovan. Funguje to pouze v generic modu, to znamena mimo program Maschine, to jest je to v podstate k nicemu. (tenhle problem bude i na MACu)

    3) Jeste me napadlo, ze Maschine program vidi pouze 8 Audio Mono IN, mam MOTU Ultralite MK3, ktera ma dalsi DIgital IN a ten proste v programu videt neni, pokud nekdo potrebuje vice jak 8 vstupu, ma smulu a to asi i na MACu (nemuzu potvrdit)

    Z uvedeneho muze clovek lehce ziskat pocit, ze NI cilene neresi tento typ problemu, za ucelem znevyhodneni pouziti externiho HW s cilem prodeje vetsiho mnozstvi jejich VST instrumentu. Pokud tomu tak je, je tento pristup pro velke mnozstvi uzivatelu neomluvitelny a je duvodem pro prechod ke konkurenci, napr Ableton / Push.
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    btw snazil jsem se dopatrat jestli jde v Maschine priradit knoby externim MIDI CC za ucelem ovladani parametru na externim HW .... NEJDE TO! Ty vole ja z nich fakt uz nemuzu, to je naprosto neuveritelne .. zkurveni NI, to je takova ignorace, ze jsem to nevidel... krome toho ze pod Windows, i u Maschine Studio! nefunguje vic jak jeden MIDI OUT (presto ze HW ma fyzicky 4 MIDI OUT!!!), tak jeste tohle ... vsem budu doporucovat Push!, maji jedine stesti, ze ty jejich softwarove NI syntaky hraji tak dobre...

    "To be honest, I don't think what you want and are expecting it to do is what it can actually do. The only way you can control an external MIDI device with the Maschine controller's knobs is to use the controller in MIDI mode, which just turns the controller into a generic (though very capable) MIDI controller. This is separate and aside from controlling the Maschine software and so any assignments and tweaks are not saved within the Maschine software and its projects.

    Currently, you can't assign knobs in "control mode" (not MIDI mode, the mode of the controllers to control the Maschine software) to transmit CC messages to external MIDI devices, though this has been asked for a lot and for a long time.

    So the bottom line is that you can control external MIDI devices using the controller, but not through the software.

    Dead clear, I'm sure"

    jeste ze ta mrdka umi aspon nahravat CC zmeny z externiho HW!
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    Zdravim, zjistil jsem, ze jdou pekne importovat user presety pro NI syntaky v Maschine, pro Razor mi to neslo ale pro Massive a FM8 bez problemu, objevi se to potom jako USER library a jde v ni browsit stejne jak v ostatnich, kategorie a tak...

    tyhle funguji fpohode

    Download » 13000 Presets for NI FM8 .:. Magesy.Be
    https://magesy.be/vsti/native-instruments/13000-presets-for-ni-fm8.html

    na ten massive se nemuzu z prace dostat .(

    DOSTA
    DOSTA --- ---
    Trigger finger pro v Maschine 2

    Tak ohledne toho trigger finger pro, cenu sem ukecal v muzikeru na 3800, na druhy den to prislo vcera jsem to testoval; nejdriv jsem nainstaloval driver z m-audio ofiko... na notasu se to instalovalo dve hodiny a nenainstalovalo, ale zda se mi ze je nejaky nakply takze bych tomu neprikadal moc vahu, na studiovem kompu se driver nainstaloval cca za 5 minut brzproblemu a tfp se normalne rozjel... testoval jsem nejdriv pouze midi a master clock a step sequencer s pouzitim octatracku a za nim microq jako slave... funguje to skvele ten step sequencer je fantasticky a zaroven se da i bezproblemu nahravat pady, za behu jde loudovat jine sequence (celkem 16) a mazat vse editovat atd akorat s ukladanim je obcas problem a rozhodi to nekdy clock, takze to moc pouzit nejde, ale jinak fakt parada... stepsequence muze mit az 64 stepu a 64 partu! ... je to fakt dost pouzitelne a clock to drzi bezproblemu, ktome toho jde ty sequence ukladat i s nastavenyn tempem! Coz prave u Beatstepu neslo

    Pak jsem nainstaloval ten jejich Atzenal soft na ovladani toho tfp i jako vst, airdrum, ktery bohuzel bezi jen v arsenalu, ale zadny problem pro me, je tam taky ten Hybrid 3, ktery se musi zvlast autorizovat, ale sam o sobe stoji 120 usd, takze pohoda... po nainstalovani vseho .. j v Arzenalu celkem asi 600 bicich sad! Ktere jsou fakt paradni a jdou dale editovat v air drums... v hybridu je 2200 presetu, tere zni sqele a hybrid bezi i jako nezavisle vst....

    V pohode a bez vetsich problemu fici ten arzenal v Maschine i s ftp a Maschine mk2 funguje krasne dohromady! Ftp ovlada ale vzdy jen jednu instanci arzenalu v ostatnich instancich kdyz je jich vic fici jen pady... pokud ale projekt ulozim a pak otevru, muzu si vybrat s kterou instanci budu pracovat a jde v ni pak ovladat vse.

    Takze v celku jsem z toho dost nadseny a urcite to nebudu vracet na pouziti jake potrebuju ja to funguje super...

    Jinak v te maschine pri otevreni Arzenalu jako vst funguje perfektne stepsequencer, ktery jde prave nahrat do maschine, nepotrebuju to s maschine nijak synchronizovat prave naopak mi vyhovuje ze jede ten step seq nezavisle a trefit se aby se to spravne nahralo do maschine neni zadny problem... to je asi vse... za ty prachy jsem z toho fakt nadseny, pokud mate k dawu uz nejaky kontroler tak toto je paradni doplnek nehlede na dalsi moznosti hw sequenceru ... jedina vec tedy jako ovladac k daw to opravdu neni vhodne .. fiky za pozornost, doufam, ze to nekomu k necemu bude
    GORG
    GORG --- ---
    NKI: myslím, že v Pad Mode to přepíná 4. tlačítko horního displaye - fixed velocity
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam