• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOSTANI Maschine
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    tak jo volal jsem na Disk a po domluve s prekvapenym sefem prodeje jsem mu poslal tento email, uvidime co nam NI odpovi ,)))

    Zdravim,

    na zaklade naseho telefonickeho rozhovoru bych rad zminil dva problemy, ktere se v NI naprosto neresi.

    1) NI Maschine ve Windows naprosto nepodporuje vice jak jeden MIDI OUT port, proste vic jich nefunguje, pokud je v nastaveni aktivujete, za chvili se jeden sekne a nehraje nebo zustanou viset noty, spolehlive proste funguje jen jeden MIDI OUT (i pri pouziti dedikovaneho MIDI interfacu typu MOTU nebo cehokoli jineho, ktery v jinych programech (Cubase, Ableton) normalne funguje) a to i v pripade NI Maschine Studio, ktera ma 3x MIDI OUT z nichz ve Windows funguje jen jeden, na Macu tento problem neni. Tenhle problem je znamy jiz nekolik let a zajialo by mne jestli v poslednich releasech je jiz tento problem odstranen.

    2) Neexistuje zpusob jak v Maschine programu priradit na Maschine kontroler knoby parametry MIDI CC pro ovladani externiho HW, tento nedostatek take nebyl odstranen, pokud jsem spravne informovan. Funguje to pouze v generic modu, to znamena mimo program Maschine, to jest je to v podstate k nicemu. (tenhle problem bude i na MACu)

    3) Jeste me napadlo, ze Maschine program vidi pouze 8 Audio Mono IN, mam MOTU Ultralite MK3, ktera ma dalsi DIgital IN a ten proste v programu videt neni, pokud nekdo potrebuje vice jak 8 vstupu, ma smulu a to asi i na MACu (nemuzu potvrdit)

    Z uvedeneho muze clovek lehce ziskat pocit, ze NI cilene neresi tento typ problemu, za ucelem znevyhodneni pouziti externiho HW s cilem prodeje vetsiho mnozstvi jejich VST instrumentu. Pokud tomu tak je, je tento pristup pro velke mnozstvi uzivatelu neomluvitelny a je duvodem pro prechod ke konkurenci, napr Ableton / Push.
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    btw snazil jsem se dopatrat jestli jde v Maschine priradit knoby externim MIDI CC za ucelem ovladani parametru na externim HW .... NEJDE TO! Ty vole ja z nich fakt uz nemuzu, to je naprosto neuveritelne .. zkurveni NI, to je takova ignorace, ze jsem to nevidel... krome toho ze pod Windows, i u Maschine Studio! nefunguje vic jak jeden MIDI OUT (presto ze HW ma fyzicky 4 MIDI OUT!!!), tak jeste tohle ... vsem budu doporucovat Push!, maji jedine stesti, ze ty jejich softwarove NI syntaky hraji tak dobre...

    "To be honest, I don't think what you want and are expecting it to do is what it can actually do. The only way you can control an external MIDI device with the Maschine controller's knobs is to use the controller in MIDI mode, which just turns the controller into a generic (though very capable) MIDI controller. This is separate and aside from controlling the Maschine software and so any assignments and tweaks are not saved within the Maschine software and its projects.

    Currently, you can't assign knobs in "control mode" (not MIDI mode, the mode of the controllers to control the Maschine software) to transmit CC messages to external MIDI devices, though this has been asked for a lot and for a long time.

    So the bottom line is that you can control external MIDI devices using the controller, but not through the software.

    Dead clear, I'm sure"

    jeste ze ta mrdka umi aspon nahravat CC zmeny z externiho HW!
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    Zdravim, zjistil jsem, ze jdou pekne importovat user presety pro NI syntaky v Maschine, pro Razor mi to neslo ale pro Massive a FM8 bez problemu, objevi se to potom jako USER library a jde v ni browsit stejne jak v ostatnich, kategorie a tak...

    tyhle funguji fpohode

    Download » 13000 Presets for NI FM8 .:. Magesy.Be
    https://magesy.be/vsti/native-instruments/13000-presets-for-ni-fm8.html

    na ten massive se nemuzu z prace dostat .(

    DOSTA
    DOSTA --- ---
    Trigger finger pro v Maschine 2

    Tak ohledne toho trigger finger pro, cenu sem ukecal v muzikeru na 3800, na druhy den to prislo vcera jsem to testoval; nejdriv jsem nainstaloval driver z m-audio ofiko... na notasu se to instalovalo dve hodiny a nenainstalovalo, ale zda se mi ze je nejaky nakply takze bych tomu neprikadal moc vahu, na studiovem kompu se driver nainstaloval cca za 5 minut brzproblemu a tfp se normalne rozjel... testoval jsem nejdriv pouze midi a master clock a step sequencer s pouzitim octatracku a za nim microq jako slave... funguje to skvele ten step sequencer je fantasticky a zaroven se da i bezproblemu nahravat pady, za behu jde loudovat jine sequence (celkem 16) a mazat vse editovat atd akorat s ukladanim je obcas problem a rozhodi to nekdy clock, takze to moc pouzit nejde, ale jinak fakt parada... stepsequence muze mit az 64 stepu a 64 partu! ... je to fakt dost pouzitelne a clock to drzi bezproblemu, ktome toho jde ty sequence ukladat i s nastavenyn tempem! Coz prave u Beatstepu neslo

    Pak jsem nainstaloval ten jejich Atzenal soft na ovladani toho tfp i jako vst, airdrum, ktery bohuzel bezi jen v arsenalu, ale zadny problem pro me, je tam taky ten Hybrid 3, ktery se musi zvlast autorizovat, ale sam o sobe stoji 120 usd, takze pohoda... po nainstalovani vseho .. j v Arzenalu celkem asi 600 bicich sad! Ktere jsou fakt paradni a jdou dale editovat v air drums... v hybridu je 2200 presetu, tere zni sqele a hybrid bezi i jako nezavisle vst....

    V pohode a bez vetsich problemu fici ten arzenal v Maschine i s ftp a Maschine mk2 funguje krasne dohromady! Ftp ovlada ale vzdy jen jednu instanci arzenalu v ostatnich instancich kdyz je jich vic fici jen pady... pokud ale projekt ulozim a pak otevru, muzu si vybrat s kterou instanci budu pracovat a jde v ni pak ovladat vse.

    Takze v celku jsem z toho dost nadseny a urcite to nebudu vracet na pouziti jake potrebuju ja to funguje super...

    Jinak v te maschine pri otevreni Arzenalu jako vst funguje perfektne stepsequencer, ktery jde prave nahrat do maschine, nepotrebuju to s maschine nijak synchronizovat prave naopak mi vyhovuje ze jede ten step seq nezavisle a trefit se aby se to spravne nahralo do maschine neni zadny problem... to je asi vse... za ty prachy jsem z toho fakt nadseny, pokud mate k dawu uz nejaky kontroler tak toto je paradni doplnek nehlede na dalsi moznosti hw sequenceru ... jedina vec tedy jako ovladac k daw to opravdu neni vhodne .. fiky za pozornost, doufam, ze to nekomu k necemu bude
    GORG
    GORG --- ---
    NKI: myslím, že v Pad Mode to přepíná 4. tlačítko horního displaye - fixed velocity
    NKI
    NKI --- ---
    Ahoj mam takovou zacatecnickou otazku. Da se nekde nastavit aby mi maschine vyluzovala stejnou hlasitost samplu bez rozdilu sily uderu na pad? Prijde mi ze do toho musim hrozne triskat aby to hralo dostatecne hlasite
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    maschine je zamluvena...
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    DOSTA: jasne je tam i dvojka soft.
    Uzili jsme si spolu spoustu srandy a byl to dustojny nastupce mpc ale jsem ted trochu jinym smerem a prijde mi skoda, susit ji tu v supliku...
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    ok dobre vedet a dobre ze to je tady myslim!

    mas k tomu 2ku soft ?
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    DOSTA: ja myslim ze 8-9 bych se dokazal dohodnout kdyby byl fakt zajem...
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    MARECEK: tak za 8 je to zajimave myslim
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    Pokud by nekdo shanel skatuli, tak uz pro ni nejak nemam moc vyuziti
    Maschine MK2 Black | Midi
    http://www.midi.cz/inzerat/151975/maschine-mk2-black/
    GORG
    GORG --- ---
    cerstve jsem ted poridil Maschine a je to teda supr vec, co mi reseni nejakych veci dost urychlila... docela i navnadila poridit nejaky ciste externi groovebox ...
    oproti Ableton Push je to zajimavy v tom, jak neni moc potreba se ani na ten monitor koukat nebo tam neco preklikavat... za cenu teda ze to je zvlastni plugin, ktery nelze primo integrovat obsahuem do arrangementu toho DAW (prepinam z nej sceny pres program change)

    Co me ale ted dost prekvapilo, je nejaky zjevny bug (verze 1.8.2), ze se nejak prestal ukladat obsah Maschine do Albeton projektu. Je videt, ze Ableton vubec nedetekuje, ze jsem tam neco zmenil (tou hvezdickou). Je potreba to ulozit zvlast

    Ableton Forum • View topic - Live 9 doesn´t save Maschine settings?
    https://forum.ableton.com/viewtopic.php?f=1&t=192554

    zkusil jsem reinstalovat ten driver ale teda nic moc zmena :)
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    tak musim konstatovat a doufam, ze to nezakriknu, ze na rychlejsim kompu funguje i vic midi interfacu, obcas je potreba ho v preferencich vypnout a zapnout ale pak to jede a klidne dve nebo vice hodin... takze super ale na live pouze tech 16 kanalu spolehlive...
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    okj, dik ,)
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    DOSTA: cuz, ja to tu sleduju, papirove to je pekny, tak mne zajima ta praxe .... držím pěsti ať to slouží jak má
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    tak jo vcera to zase blblo, parkrat jsem ty midi OUT zapl a vypl a pak to zase jelo, takze problem porad je, ale na rychlejsich kompech ocividne ne tak vazny, ale jako pod widlema, nevim co za notas by to muselo byt, aby se z toho dalo hrat zive na vice nez 16 kanalu.... rekl bych ze pouze MAC
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    jestli to tu nekdo sledujete...

    po upgradu na lepsi komp (desktop) AMDFX6300, jsem zjistil, ze uz problem s druhym zapnutym MIDI interfacem nemam (nahodou jsem to zkusil a zatim jede bez problemu, ale musim to zaklepat) .. takze pokud se neco nezmeni tak to proste na silnejsim kompu jede i pod win (7 .. 64 bit)

    diky za pozornost ,)
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam