• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SM3Řidiči z povolání (Zkušenosti, rady, AETR, zaměstnavatelé, .... )
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: a 21 jedna vyskolenejch flojdu na kamiony, no to je mocna kavalerie, to stoji v nemecku na jedny kontrole:)
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: konocne maj klice k vyhodnoceni tacho?:) vzdyt to je sna d uz i v Rumunsku, jak to jako do ted delali???:DDD
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    kdyz se 24 plus 24hp v jednom tydnu do tri dnu po sobe, bere jako 45, takze nemam co nastavovat, bere se tak i v tom, ze to muzu delat kazdej tejden, ale hlavni je, jestli ten dalsi vikend muzu delat jen 24hp =zkracenay nebo ne
    SM3
    SM3 --- ---
    COCOBRYCE: No já to chápu, že dělená=zkrácená a opačně, prostě si neudělal 45h v kuse. Nebo v čem vidíš rozdíl?
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: si myslim, ze to s tou dovolenou nema uplne pravdu, dle me ji nepotrebujes do 72h, pak jo
    jinak cajk
    akorat mi chybi dlouho hledana odpoved na delenou vikendovou pauzu, pac to ne neni zkracena, jestli ji muzu delat kazdej tejden nebo ne
    SM3
    SM3 --- ---
    Co se děje v pražských tunelech? Podívejte se do velína, odkud hlídají provoz — ČT24 — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/.../1797434-co-se-deje-v-prazskych-tunelech-podivejte-se-do-velina-odkud
    SM3
    SM3 --- ---
    10 největších pastí na řidiče v Praze: tady radary rýžují nejvíc | Autoforum.cz
    http://www.autoforum.cz/...t-ridice/10-nejvetsich-pasti-na-ridice-v-praze-tady-radary-ryzuji-nejvic/
    SM3
    SM3 --- ---
    Váhy, kamery i klíče na tachografy. Policie má nový speciál na kamiony - iDNES.cz
    http://jihlava.idnes.cz/...mv#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main
    SM3
    SM3 --- ---
    Ptal jsem se zkušených na pár věcí, co se stále dokola opakovaly a dostal jsem na to ucelenou odpověď, tak to dam i sem...

    Otázka: Muzete teda nekdo srozumitelne v jednom prispevku napsat jak je to se zkracenou/delenou tydenni pauzou a jejim nahrazenim? (Nejlepe nekdo koho i v te dobe kontrolovali). Nekdo tvrdil ze pokud mam kartu vyndanou vice jak 45h, tak musim mit vypsanou dovolenou a ne jen doplnene vstupy na kartu. Coz se neshoduje s probehlyma kontrolama a vyndanou kartou i 65h. Kdyz pojedu sam na sebe - auto z pujcovny/od kamose, tak kdo mi v pripade pouziti pise dovolenou, ja sam sobe? I v pripade komercni prepravy, kdyz pojedu s paletama do fabriky? Kdyz tam budu mit pro sebe nabytek apod. soukroma jizda, tak chapu vynatek, ale v jinem pripade?

    Odpověď: Ani nevím kolik set kontrol mám za sebou, a spíše je to o znalosti legislativy. Já ji používám každý den. Shrnu do jedné obsáhlejší odpovědi: Potvrzení se vystavuje pouze na dovolenou, řízení vozidla na které se nařízení nevztahuje, nemoc, pohotovost a jinou práci. I kdyby jsi odpočíval 100 hodin, doplníš si odpočinek a pokračuješ. Týdenní odpočinek je 45 hodin. Zkrátit lze až na 24 hodin. Pokud ho zkrátíš, chybějící hodiny nahrazuješ k jakémukoliv odpočinku, který má nejméně 9 hodin (9+náhrada, 11+náhrada, 24+náhrada nebo 45+náhrada). Odebrané hodiny z 45 hodinového týdenního odpočinku musí být přiřazeny v kuse, nelze je přiřazovat tím způsobem, že k dobám odpočinků přidáš část a pak další k jinému odpočinku. Náhrada musí být uskutečněna nejdéle do konce třetího týdne od zkrácení. V každém kalendářním týdnu musí být týdenní odpočinek a nesmí být ve dvou kalendářních týdnech, které na sebe navazují pouze zkrácené týdenní odpočinky. Vždy jeden musí být plnohodnotný (45 hodin). Pokud budeš mít zapůjčené nákladní vozidlo, vystavíš si na jinou činnost potvrzení sám. Pokud povezeš svůj nábytek s nákladním vozidlem nebo jízdní soupravou do maximální hmotnosti 7 500,- Kg, nemusíš používat tachograf a dodržovat NR (ES) č. 561/2006. Pokud bude přeprava součástí podnikání aniž by se komukoliv fakturovala doprava, stejně musíš používat tachograf a dodržovat doby řízení a odpočinků.
    SM3
    SM3 --- ---
    Czas jazdy w ciągu czterech tygodni przekroczony o 313 godzin, czyli przerażające odkrycie z tachografu | 40ton.net – motoryzacja dla profesjonalistów
    http://40ton.net/...-w-ciagu-czterech-tygodni-przekroczony-o-313-godzin-czyli-przerazajace-odkrycie/
    SM3
    SM3 --- ---
    Policie má seznam třinácti závad, za které odebere malý techničák - iDNES.cz
    http://zpravy.idnes.cz/...na-odebrani-maleho-technicaku-fe1-/domaci.aspx?c=A160518_102914_domaci_cen
    SM3
    SM3 --- ---
    Interaktivní mapa: Kde si dát pozor na automatické měření rychlosti v Praze? | Zprávy Radiožurnálu
    http://www.rozhlas.cz/...ivni-mapa-kde-si-dat-pozor-na-automaticke-mereni-rychlosti-v-praze--1614417
    SM3
    SM3 --- ---
    JOPS: Bouchlo nám kolo před lety na dálnici na malym osobáku tak v 100km/h, ale řídila bejvalka, auto jelo bez větších problémů dál a bezproblému jsme zastavili, ale bouchlý přední kolo na něčim velky a těžkym bude asi něco jinýho, jestli mě to má někdy potkat, tak bych byl mile překvapen, že to bude jak v osobáku :D
    Na trénink by možná mohla trochu pomoc nějaká škola smyků nebo tak něco, ne? Ale nikdy jsem nebyl, tak netušim. Nebo si dát špatný pneu na předek a zkusit někde na letišti/parkovišti vjet cíleně na nějaký plech :D Nebo nějaký trenažéry co mají v autoškolách? Ikdyž praxe bude asi dost jiná...
    JOPS
    JOPS --- ---
    SM3: no [ JOPS @ Klub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-( ]

    jsem fakt cumel, jak to jeste slo ovladat. Nikdy mi nebouchlo kolo, ale je fakt, ze tady jsem mel celkem tu vterinu cas se pripravit na to, ze bude pruser.

    Nejhorsi na tehle situaci je se dostat z leveho nejrychlejsiho pruhu do odstavneho, to je takovej trosku adrenalinek, kdy cekate, zda to do Vas nekdo ze zadu napali. Ale prekvapilo me, ze takova ta moje automatika, jako hned nahodit vystrazne blinkry fungovala hned. Tyhle veci se blbe trenujou, ale kdyz to v te hlave je a clovek nezmatkuje, da se to.
    SM3
    SM3 --- ---
    COCOBRYCE: Tak to tam zmiňují, ale nechci zažít, že mi na naloženym kamionu nebo soupravě ulítne přední kolo, zadní věřím, že se nějak ukočíruje, ale přední, to se člověk asi hodně zpotí :/

    Když na to budu koukat z pohledu němců, tak proč mají češi vybírat mýtné za ty rozmlácený polňačky, kterým říkají dálnice a němci na svých mnohdy špičkových dálnicích mají nechat mj. čechy jezdit zadarmo?

    Jinak jsem ted párkrát jel pro týpka co jsem mu jezdil před lety a koukal jsem na place, že stojí dost rozsekaná 1018 evidetně po čelnim nárazu na řidiče a bedna jak kdyby vletěl pod most. Týpek říkal, že řidiče prudila ženská co měl vedle sebe do toho sluníčko a prý byl najednou v protisměru a přejel superba - prý bych si to auto nepřál vidět. Musel to jet přeložit a prý nic podobnýho neviděl - v autě byli 3 chlapi, jeden na místě mrtvý a další dva mj. s těžkym poškozením mozku trvalý následky a jeden je bez nohou, navíc říkal, že ho pojištovák nemá zrovna v lásce zatím je prý odškodnění pro pozůstalé na 15milionech a řidič si šel sednout na 22měsíců a ještě se rozčiloval, že je to moc.
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: zalezi ktera:)
    SM3: dalsi tach proti levnejsi konkurenci?:D
    SM3
    SM3 --- ---
    Jak reagovat, když během jízdy praskne pneumatika? » Oponeo
    http://www.oponeo.cz/clanek/jak-reagovat-kdyz-behem-jizdy-praskne-pneumatika
    SM3
    SM3 --- ---
    Německo zavede mýtné pro nákladní auta na všech silnicích 1. třídy - iDNES.cz
    http://ekonomika.idnes.cz/...ce-i-tridy-fk7-/eko-zahranicni.aspx?c=A160511_133544_eko-zahranicni_lve
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: a k tomu si predstav ten svoz/rozvoz k autu s ostatnima
    SM3
    SM3 --- ---
    COCOBRYCE: Zeptam se. Parkoval jsem 2roky vedle baraku, tak jsem se docela rozmazlil :D Mi staci tahnout se pro auto na Ruzyn nebo Melnik a mam dost :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam