• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SM3Řidiči z povolání (Zkušenosti, rady, AETR, zaměstnavatelé, .... )
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    Spěte v hotelu, ne v kabině kamionu, žádá Německo. Tah proti konkurenci, myslí si český dopravce | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/...-kabine-kamionu-zada-nemecko-tah-proti-konkurenci-mysli-si_1705281516_jra
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    MARTENX: čím jste jeli?
    MARTENX
    MARTENX --- ---
    PANPOSPA: pracovní smlouvy po nás ještě (naštěstí) nikdo nikde nechtěl. Jinak koncese + cmr a doklady k nákladu to je klasika.
    MARTENX
    MARTENX --- ---
    PANPOSPA: ...pred asi hodkou nas v Nemecku zastavili policajti v civilu (obehli nas na trojkovym bmw)
    ...no takovou peclivou kontrolu, co delam u Tebe, jsem jeste nezazil
    ...skontrolovali uplne všechno (prehradky v aute : presustrovali nase osobni veci / dokonce Honzovi M. skontrolovali, v cigarach ma len tabak- a nic jineho napr. travu)
    ...museli jsme "prevratit kapsy u kalhot, a este jsme museli ukazat obsah penezenek a pouzdra dokladu - uplne kazdou prehradku
    ...kontrolovali pod UV lampou, ci nase doklady su OK, ci mame noze (kdyz videli nase, tak pochopili, ze to mame, ako naradi)
    ...no proste mazec
    SM3
    SM3 --- ---
    Další český střelec píše, že dostal 2 000e pokutu za chybějící razítko dopravce na CMR v Itálii, přitom ho měl u sebe, ale zapomněl ho tam dát, tak bacha na to!!! Předešlý to měl za 4 130e.
    Pokud nemáte razítko, stačí vše vypsat jako by tam to razítko bylo.
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SUMPTN: přesně tak!;)
    SUMPTN
    SUMPTN --- ---
    PANPOSPA: A nebyli to obyc polizei ale kriminalka. Ale ja jsem si to o to prosil :D mel jsem na sobe tibetskou mikinu
    SUMPTN
    SUMPTN --- ---
    PANPOSPA: Hale me mesic z5 zastavil simir. Jdu kupovat vignete na dansko a kolem me jedou dve 5ovy bmw all black. Si rikam co to ma bejt jako. Dosel jsem k autu tak prijeli rychlosti blesku :D lezli mi pomalu do trenek, prohledali celej kamion. Zajimal je jen ridicak a pas. Zollaci zas chteji cmrka, a1, eurolicenci dopravce, a zeptaj se te na cigara a kudlu. Bagouni nevim snad me nikdy nezastavej :))) nevyberses si pospo nevyberes, v reichu ma fizl svaty slovo a zalezi na tom jak natrefis
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    SUMPTN: jde mi o to bejt připravenej i na toho největšího zmrda
    SUMPTN
    SUMPTN --- ---
    PANPOSPA: Zalezi ktery tip fizla te stavi
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    MARTENX: drogy a uprchlíci... mě takhle stavěli několikrát... a chtěli po vás někdy nějaký dokumenty nebo povolení typu koncese, pracovní smlouvy atd?
    SM3
    SM3 --- ---
    Brummis, Trucker und die Polizei - "hessenreporter"
    https://www.youtube.com/watch?v=nbBfa0g0cfE
    MARTENX
    MARTENX --- ---
    Ad to Německo - děláme mezinárodní stěhování, (dodávky, trucky, soupravy, vše skříně). Němci nás staví minimálně, ale tenhle týden nám jednu z dodávek zastavili. Prolustrovali KOMPLET vše. Klukům vyndali i jednotlivé cigarety z krabicek a kontrolovali jestli tam nejsou drogy. Celý náklad, komplet auto, doklady, osobní věci, povinnou výbavu. Prostě komplet všechno chtěli vidět a ve všem se hrabali. Trvalo to přes hodinu a půl. A proč to píšu? Krabice jsme měli na volno, protože to tak prostě vozíme. Nikdo ani nepíp. Hasičák tam nebyl. Nikdo ani nepíp. Kontrolbuch neměli, nikdo ani nepíp. Takže nevim co vlastně Simira a spol zajímá..
    HUGORASTIS
    HUGORASTIS --- ---
    COCOBRYCE: Mne 10e za rychlost:)))
    SM3
    SM3 --- ---
    Řidič kamionu nelegálně vypínal tachograf, nyní čelí trestnímu stíhání | Týdeník Policie
    http://tydenikpolicie.cz/ridic-kamionu-nelegalne-vypinal-tachograf-nyni-celi-trestnimu-stihani/
    LIKUD
    LIKUD --- ---
    Při kontrole zabezpečení nákladu ti nikdo nemůže dát pokutu za to, že někde chybí kurta nebo že jich máš někde moc. Nikoho z těch co tě kontrolujou jistě nezajímá kvantita nebo estetika zabezpečovacích prostředků, ale kvalita a smysluplnost jejich použití při zabezpečení nákladu. Takže se posuzuje vždy konkrétní náklad a jeho zabezpečení pri konkrétní přepravě. Proto je nesmysl dělat něco (třeba "síťovat" krabice) jenom proto, protože mi to někdo řekl, když přece plné auto beden prázdných a plné auto beden plných, to jsou přeci dvě úplně jiné věci.
    Zkrátka někdo ví co dělá a chová se jako profesionál a jiný radši vypráví pohádky o tom, kterak dostal kolega ve francii flastr ani neví za co.....
    Každopádně máš mít náklad zajištěný tak, aby nevznikla nikomu žádná škoda.
    A když to budeš mít všechno pěkně upevněný, tak ti daj líznout...
    LIKUD
    LIKUD --- ---
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    jinak Bagouni maj na to kurtování ňákej husto divnej vzorec a mile rádi ti ho při kontrole za drobnou úplatu ukážou a vysvětlej :D
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: ta Kurta nemusí jen chybět, může bejt blbě, pod špatným úhlem atd, kolega co takhle věž železný plechy z Francie, 24t, tam měl všech 16 kurt, stáhli ho Bagouni a že má kurt zbytečně moc a hlavně 8 špatně, nebyly např. vepředu a vzadu od spodu přes vrch křížem, jinak jedná chybějící Kurta 20-80€, on tehdy dostal 8×40€

    a s tou sítí máš úplnou pravdu;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam