• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SM3Řidiči z povolání (Zkušenosti, rady, AETR, zaměstnavatelé, .... )
    - Rady a zkušenosti řidičů z povolání
    - Práce v ČR a zahraničí
    - Platy a chování zaměstnavatelů
    - Vychytávky na cestu, jak si krátíte pauzy, ...
    - Tipy na parkování kde ve městech a na cestách zastavit
    - Pracujete na stálo nebo vás uživí nárazové kšefty?
    - Zkušenosti s využitím vytěžovacích programů
    - Nabídky práce
    - Zkušenosti s celní a policejní kontrolou
    - Aktuální dopravní situace, čemu se kde vyhnout, kudy to objet
    - Kdo čím jezdíte?
    - ...
    rozbalit záhlaví
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    JAFMAN: tak už vim, čím to je:D
    JAFMAN
    JAFMAN --- ---
    tak bacha, za volantem se blbne :)

    Řízením hloupneme: z dlouhé jízdy rychle stárne mozek - iDNES.cz
    http://auto.idnes.cz/rizeni-vyzkum-iq-0ez-/automoto.aspx?c=A170824_002737_automoto_taj
    JAFMAN
    JAFMAN --- ---
    SM3: tvle :DDDDD to je rozbombenej naklad jak kdyby si vez banany... to je masakr :))
    SM3
    SM3 --- ---
    Kámoška shání do jejich rodinné autoškoly učitele s průkazem na sk. CE, ale stačí i výuka sk. B.
    Pokud byste přemýšlel někdo o učiteláku, případně o někom víte... Já tuhle nabídku zatím odmítl, vzhledem k vytíženosti, neměl bych teď na to čas.
    Praha - Vršovice, nová auta a prý dobré podmínky.
    SUMPTN
    SUMPTN --- ---
    THOR_CALYSTERN: Cus, autoskola rs prima nebo konkretne milan ctrnact. Pokud ti to nebudou chtit na pracaku dat na poprve tak si dupni ze to chces a vymysli si pohadku ze bez toho nemuzes a daji ti to. :)
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    THOR_CALYSTERN: zdar, nejsem z liberecka, ale v praze ma tu akreditaci temer kazda autoskola, ktera dela papiry na nakladak, protoze drtiva vetsina uchazecu je z pracaku... vyber si tu co mas nejbliz, zavolej a uvidis ze se o tebe jeste poperou a budou se snazit at to udelas, aby to dostali proplaceny ;)
    THOR_CALYSTERN
    THOR_CALYSTERN --- ---
    Ahoj ve spolek,
    potřeboval bych poradit. Chtěl bych si udělat (uvidíme co na to komise) v rámci rekvalifikace řidičák C a profesák přes Úřad práce – písemný příslib budoucího zaměstnavatele pro úřad mám.

    Paní na úřadě na rekvalifikacích mi dala na papírku dvě internetové adresy, kde bych měl najít různá akreditovaná školení. To co sháním, jsem tam nenašel, ale když si zadám do Googlu akreditovaná autoškola (to snad musí být každá, ne? Jinak by tuto činnost nemohli vykonávat?), tak mi to samozřejmě najde dost odkazů.

    Asi jsem ji úplně nepochopil s tím, jestli to pak proplatí v jakékoliv autoškole, kde tohle dělají...

    Je tu někdo z Liberecka, kdo by mi v této oblasti poskytl doporučení nějaké konkrétní autoškoly?
    Jde mi samozřejmě především o vstřícný přístup – nerad bych při nezdaru platil 50 tisíc ze svého.

    Na teoretickou i praktickou část se cítím dobře (bohaté zkušenosti s řízením dodávek, i jedné věčně přeložené bývalé 4 tuny), tak teď už jen dosochat ty zbylé aspekty (najít autoškolu, projít komisí, psychotesty atd.)

    Velice děkuji za jakékoliv podnětné rady!
    ATEKKT
    ATEKKT --- ---
    No uklidnily jste mne, diky kolegove! ;-) Ja ani parkovat nebudu, jedem radsi ve dvou. To mytny vypada na cca 60€ za 12ti tunu a jednu cestu. Kurtovat samosebou budu, ale radoby ledovy sochy v nadlidsky velikosti z cukrovyho skla (aby se pred kamerou snadno rozbily) to je proste vopruz :-D
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    ATEKKT: nemůžu moc sloužit, silnice máj bejt cajk, jak říká SM3, benga trabl, přísný a dal bych si pozor na výběr parkování, hledal bych placený, dohled kamer atd.....ale nebyl jsem tam, takže jen doslech...:/
    SM3
    SM3 --- ---
    SM3: Kolega pise, ze cely Sbrsko je po dalnici a pokud neni dalnice, tak je pekna soustka, tak zadny strach, jen poradne zajistit naklad ;)
    SM3
    SM3 --- ---
    ATEKKT: Ja tam byl naposled pred 10 lety, muzu zkusit napsat kolegovi, co tamtudy obcas projizdi, pokud nikdo nema aktualni info...

    Tady by se mely dat spocitat poplatky (pripadne napsat na ten mail)
    Насловна - ЈП "Путеви Србије"
    http://putevi-srbije.rs

    Tady je obecne info
    Dálniční poplatky Srbsko - Tolls.eu
    http://www.tolls.eu/cs/serbia
    http://www.uamk.cz/informace/mezinarodni-turisticke-informace/details/4/34/srbsko?start=20

    Kurtovat, kurtovat, kurtovat, .... :))
    ATEKKT
    ATEKKT --- ---
    Kolegové prosím poradíte mi. Mám jet se svojí 12ti tunou do Sofie a nikdy sem nejel přes Srbsko. Jak to tam vypadá?! Zajímá mne hlavně poplatky na cestách, kvalita benzinek a hlavně povrchu silnic. Vezu tam křehká a dráha umělecká díla, a přiznám se kapku mne z toho svírá kolem žaludku...
    SM3
    SM3 --- ---
    COCOBRYCE: Krome par malych infarktu pri vykladce pohoda :D
    Akorat jedu na odlet do Bosny, nastesti bez nejakych sracek za prdeli, takze pohoda :)
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: snad jsi to i přežil a nelítáš někde v luftu:)))
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: to sis to slušně užil:DDD
    SM3
    SM3 --- ---
    Polaci po treti, uz mi asi fakt mrdne :/
    Prijedeme s navesem oznacenym cedulema vybusnina - frajeri zacnou vyndavat po krabicich, ikdyz to je na paletach, pak si vzpomenou, ze si muzou pujcit traktror na ktery jdou vidle, zacnou to vykladat s cigarama v drzce (my mame prisny zakaz kourit i pri jizde v tahaci, je za to v Nemecku az 50k eur) Prvni 3palety mu spadnou protoze na tom sedi snad po poprve v zivote, kdyz mu rikam ze je magor, jestli vi co vyklada, tak pokrci rameny! Po 2h maji venku 6 palet a od 17h je zakaz :/



    SM3
    SM3 --- ---
    Se z tech polaku jednou poseru, druha preprava za poslednich 1/4roku, kde jsou v tom polaci, prvni nakl. na vystave mi posunul o 12h pak me nechal cuknout 10m a pak jsem cekal dalsi 4h nez me zacli nakladat... Kdyz jsem zacal picovat, ze mi utika dalsi kseft, tak mi dal bonus + prachy a bonus od majitele auta :)
    Ted preprava z A do PL, stihame z Madarska dojet o par hodin driv a povedlo se ukecat A firmu, ze nas nalozi a zustaneme pod kamerama pres noc pred firmou se zamcenym navesem (novy naves s cidly pohybu a teploty, gps apod. - ma bezpecnostni certifikat na prevoz vseho), tak volame vcera v 15h ze jsme nalozeni, pry ok, musite pockat na doprovod, vyrazi ted z PL a ma to 720km, tak rikame, at nas v noci klidne vzbudi a muzeme vyrazit. V noci klid, vstavame v 7, ze pred 8 tam jsou a jedem, hovada prijeli po 9 (to ten osobak museli tlacit!!!), ujedeme hodinu a volaji, ze musi natankovat, rikam ze jedeme a stridame se az pred Vidni, pry tak vy jedte a my vas dojedeme :D By se divili kdyby nas mezitim zastavili fizlove, jeste 500km s temahle koumaka, tak snad se nekde nevysekaji nebo tak neco a od polaku budu mit snad na par mesicu klid :D
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    COCOBRYCE: teda jemu jsem dal ty Plzně, já jich měl snad 10 a ňáký cidery, máj je tu za 1,2e:D
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: a přesně, to poznáš, tu důvěru, za "pár" km

    no jinak už ji zase mám:D
    hraju na tel mariáš a tour de France, ale moc to neutíká, včera jsem tu aspoň "kecal" ( rukama nohama a všema jazykama co neumím ) s jedním Portugalcem, jsem si dal dvě Plzně a on uvařil, pohoda jak má bejt, nska je tu akorát Polák, Maďar a Srb, všichni zatahlí
    aspoň, že už není hyc, ale zato fouká, takže nemůžu vařit, návěs narvanej až po vrata a papírového kryt na hořák, jsem někde promrdal a v kabině stejky nedělám
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SM3: za to ti pokutu dát nemůžou, ale napařej ti ji za něco jinýho, aspoň se to povídá, já na to většinou taky prdim a zatím dobrý, byť jsem ve Francii měl jen jednu kontrolu:)
    SM3
    SM3 --- ---
    COCOBRYCE: jj, o tom jsme se přesně bavili, když jsme jeli tu Francii, 3h jsou naprosto v klidu, pak přichází občas únava, ono i frantíci chtějí, aby se střídalo po 3h, ale kašlali jsme na to, pochybuju, že by mi za to mohli dát pokutu...
    Toho se bojim nejvíc, že pojede jak prase, naštěstí zatím vždy klidná pohodová jízda, ono poznáš rychle, jestli je to kokot nebo ne, do Fr byl týpek o 23let starší a jezdí 20let, tak jsem si říkal, že to bude v klidu, ta obava byla vzájemná, ale při střídání už zalézal na postel :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam