• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CARMELKAXJežek bělobřichý aneb živej kaktus :)
                                                                              Kecací, radící, je to jedno, hlavně pro všechny příznivce...:)

    Jak jste se dozvěděli o ježku bělobřichém ? :)

    25 hlasy od 25 respondentů

      rozbalit záhlaví
      RAINBOF
      RAINBOF --- ---
      obrazek
      KOZICH2
      KOZICH2 --- ---
      ahoj mame nove jezecka a asi budeme muset mu trochu pritapet. mate zkusenosti s nejakou podlozkou nebo folii do ubikace?
      ANYNA
      ANYNA --- ---
      Nechtel by nekdo pro jezuru podestilku profibed? Davala sem jezkovi, bohuzel odesel za duhovy most nenacate baleni za 200kc bezne s postovnym za 400. Pripadne mam po nem i velkou klec 120x60cm kdyby byl zajem.
      LA_PIOVRA
      LA_PIOVRA --- ---
      Dotaz na chovatele jezku.

      Cvicite s nimi nekdo nejake triky a povely, treba jako nekteri trenuji s potkany?
      Awesome, Amazing Rat Tricks
      http://www.youtube.com/watch?v=7g2rxtWu_FM
      CARMELKAX
      CARMELKAX --- ---
      ANYNA: jojo, dělají jak v jednom balení, což je mnohem praktičtější a i výhodnější, tak i balení 12 pytlů...
      objednat se dají zde : profibed.cz / v sekci e shop...
      A těch 50 litrů podestýlky, což dělá každá druhá ,,shit " značka, vyjde ježourovi cca na měsíc, nez používán záchůdku
      tady mají liyjdetrů a pro jednoho ježoura to s přehledem vyjde na půl roku, ne li dýl.. Takže když přičteš kvalitu + cenu, je to nehorázně výhodné...:)
      ANYNA
      ANYNA --- ---
      CARMELKAX: a nějaké doporučení odkud profibed bereš? Dá to sehnat i v nějakém třeba 50L balení?
      CARMELKAX
      CARMELKAX --- ---
      ANYNA: jo, tahle podestýlka ujde....docela dost lidí jí používá, má i vůně, jen je taková hodně řídká, nebo jak to říct...
      Za mě, co se podestýlky týká, tak jedině hobliny Profibed ( bezprašné, sterilizované ) v kombinaci s kvalitním mikro kočkolitem....
      Velmi se tím sníží spotřeba, hobliny pak fungují opravdu jen jako podestýlka..a kočkolit začne fungovat jako záchůdek...
      ANYNA
      ANYNA --- ---
      Chci se Vás zkušenějších zeptat. Chci vyzkoušet jinou podestýlku (teď kupuji Asan) Jaké jsou na podestýlku pro ježečky kriteria? Vím, že musí být bezprašná. Dále předpokládám, že nějaké přírodní materiály? Jde mi o to, že jsem ježečkovi pořídila opravdu velkou klec a jelikož Asan není zrovna nejlevnější, chtěla bych vyzkoušet něco jiného. Protože na jedno čištění klece padne cca 17L. Díky za rady.
      Je možné například toto nebo podobná? https://www.akva-exo.cz/detail/pro-hlodavce/podestylky/hobliny/1277/
      CARMELKAX
      CARMELKAX --- ---
      a tady je ta holčička, kterou měla v hubě a který vytrhala bodliny, z části prokousla ucho...holčička je v pořádku
      jde o E vrh a tak dostala příznačné africké jméno Eshe, které znamená v překladu život...

      CARMELKAX
      CARMELKAX --- ---
      tak se podělím se zkušeností nemilou, ale koncem dobrým...
      Jedna z mých samic ( velmi povedené spojení ) mi konečně porodila, šlo o prvorodičku, samice jinak mazel největší, povahově vyrovnaná a zdravotně v pořádku. Tak porodila, 14 dní krásně kojila, starala se o mimina a nikam neodcházela...Pak jsem jeden večer jí šla zkontrolovat...No, úplně se zcvokla, vylezlá z porodnice, v hubě mládě, mlátila s ní o stěnu porodnice a rvala z ní bodliny...Nebyl čas nějak extra rychle přemejšlet...neb bylanatolik v tranzu, že by je zabila
      Takže jsem holt zariskovala...Vzala jsem obě mládata a dala je ke svý další samici, která je mým odchovem a v tu dobu kojila svá čtyři 3 týdenní miminka..
      Tyto dvě mimča jeden den náhradní mámu odmítala, náhradní máma je přijala naprosto bez problému a vzala je za své...druhý den se konečně již miminka rozkojila...
      Takže se moje odchovankyně Alora nyní stará o šest prcků
      To jen k mojí zkušenosti s ,, náhradním,, odchovem... dokrmovat mimina by nebylo tak ,,zdravé" jako zkusit je dát k náhradní mámě..
      Co se týká té první samice, které jsem mláďata musela odebrat, ještě hodně zvážím, zda jí znovu použiji v chovu, neb i starostlivost matek je prostě v genetice...

      CARMELKAX
      CARMELKAX --- ---
      ANYNA: třeba si za čas pořídí ježka a něco mi říká, že už to nebude tak dlouho trvat...bylo by fajn, kdyby si tu ylonějakej vet rozšířil apro vyložěně pro ježky
      ANYNA
      ANYNA --- ---
      CARMELKAX: Ptala jsem se jí jakou má praxi, říkala že s ježkama pracuje přes 2 roky, je v kontaktu s chovnými stanicemi i chovateli a stále na sobě pracuje. Bylo vidět, že své práci rozumí. Je velmi ochotná a všechno vysvětlí i poradí. Mě jako začínajícímu chovateli poradila v hodně věcech. Navíc na ní jde vidět, že na zvířatech jí opravdu velmi záleží. V praze už sem měla možnost poznat několik veterinářů, ale přístup p. Tesařové jednoznačně vede
      CARMELKAX
      CARMELKAX --- ---
      ANYNA: ano ano, na tuto paní doktorku jsem slyšela samou chválu :) Mě již byla také doporučována od chovatelky, od které mám své dva ežky, ale zatím jsem se k ní ještě nedokopala, budu to muset napravit :)
      ANYNA
      ANYNA --- ---
      CARMELKAX: ano byla sem na viavet paní doktorka Tesařová, která má s ježkama zkušenosti opravdu skvělá. S ostatníma zvířatama začnu chodit taky tam :)
      CARMELKAX
      CARMELKAX --- ---
      Tak se nám zas po půl roce podařilo miminko s monoklem a k mojí smůle je to zas kluk....:D

      CARMELKAX
      CARMELKAX --- ---
      ANYNA: jasně..:)
      Zkus Viavet, tuším Prosek, pak Jesenice u Prahy, klinika MVDR Babíčka - tam mají fakt velmi bohaté zkušenosti s ježky
      Já konkrétně chodím na Čerňák, VetGoby....doktorka díky mě nějaký zkušenosti má...ale nic extra
      CARMELKAX
      CARMELKAX --- ---
      ZUZKAOU: Jsem sice z Prahy, ale určitě to hodím do fb skupiny o jžkách, má celkem velké pokrytí...:)
      ZUZKAOU
      ZUZKAOU --- ---
      Jsou to sice ježci divocí, ale zase se můžete zbavit přebytečných starých novin.

      Záchranná stanice pro zraněné živočichy v Pátku

      http://www.zachranazivocichu.cz/

      Za posledních pár týdnů se v naší stanici nahromadilo početné množství ježků, což je nemylné znamení, že podzim je tu. Zatím se staráme především o malá či odrostlejší mláďata, jejichž počet již stoupl na číslo 40. Je jisté, že postupně se naše stanice ježky určitě zaplní, proto bychom Vás chtěli požádat o pomoc. V současné době se nám nedostávají noviny, které používáme jako podestýlku. Pokud byste doma našli nějakou zásobu novin, budeme velmi rádi za její poskytnutí. Ze srdce děkujeme a prosíme o případné sdílení především v okolí Poděbrad a Nymburka.

      ANYNA
      ANYNA --- ---
      Může mi prosím někdo poradit nějakého veterináře v Praze, který by měl zkušenosti s tímto zvířátkem? díky
      CARMELKAX
      CARMELKAX --- ---
      náš lední medvídek Bayo...zároveň je jediným ježkem v ČR v kombinaci brown + white pinto...tak se musím pochlubit...:)

      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam