• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CARMELKAXJežek bělobřichý aneb živej kaktus :)
    CARMELKAX
    CARMELKAX --- ---
    náš lední medvídek Bayo...zároveň je jediným ježkem v ČR v kombinaci brown + white pinto...tak se musím pochlubit...:)

    CARMELKAX
    CARMELKAX --- ---
    ANYNA: odkud je ježek ?
    Pokud od registrovaného chovatele, který řádně dodržuje chov. řád, neměl by mít žádné brebery, raději bch nasbírala bobek a dala na parazitologický rozbor..pokud se drbe v kuse...
    K té výměně bodlin, není zas tak pravda, pokud ježek nese snowflake gen, výměna může trvat až do pátého, šestého měsíce...
    Mám teď doma svůj ,,B,, odchov, holku, kterou jsem si nechala do chovu a jejího bráchu na hlídání, holčičce už bude pět měsíců a stále jí rostou bodlinky, z původní barvy brown tobiano snowflake přešla ýměnou postupně na high snow a nakonec brown white pinto...
    Její brácha, kterej byl původně světlejší, naopak ztmavnul, ten přestal měnit minulý měsíc, brácha je taktéž snowflake, ale ne white..
    CARMELKAX
    CARMELKAX --- ---
    ANYNA: jo, konopná může být...:)
    ANYNA
    ANYNA --- ---
    ANYNA
    ANYNA --- ---
    Nevíte náhodou jestli by mohla být i tahle podestýlka? jsem začátečník a pro ježuru chci to nejlepší. Zatím kupuju assan
    Apetit Johnny Cannabis podestýlka z konopného pazdeří 1kg, 10L od 79 Kč - Heureka.cz
    http://podestylky-hlodavce.heureka.cz/...ny-cannabis-podestylka-z-konopneho-pazderi-1kg-10l/#section
    GRADY
    GRADY --- ---
    ANYNA:
    První výměna bodlin: 4 týdny
    Druhá výměna bodlin: 6 týdnů
    Třetí výměna bodlin: 9 týdnů
    Dospělá výměna bodlin: 12 týdnů
    ANYNA
    ANYNA --- ---
    Včera jsem si přinesla domů svého prvního ježka, co mě zarazilo je taky to věčné drbání, navíc mám doma další zvířata tak mám trošku strach, takže doporučujete raději veterinu a zjistit čím to je? Jediné co jsem se dočetla čím to může být aniž by to byl zdrav. problém je, že ježek v mládí mění bodlinky, ale už jsem nezjistila v jakém cca věku
    CARMELKAX
    CARMELKAX --- ---
    Tak se nám včera narodil vrh B. Samička je prvorodička a je trochu zmatená..Měli jsme 4 miminka, žel, jeden klučík dnes umřel..:( Tak nám držte pěsti, ať zbylá miminka přežijí...

    CARMELKAX
    CARMELKAX --- ---
    GRADY: občas pomažu kůži trochou dětského olejíčku, ale možno např. i lněným olejem, nepoužívat tea tree, tej je pro ježky toxickej. Taky používáme písek pro činčily, rádi se v něm koupou a jsou různý typy písků, některé jsou i desinfekční. Ale rozhodně se mi ježci nedrbou každých 5-20 minut, to neberu jako v normálu. Raději bych udělala vyšetření z trusu na parazity, ono ne vždy musí být vše vidět..A kor, pokud se jedná o ježka ze zveráče, tak si s sebou mohl prostě něco přinýst..
    GRADY
    GRADY --- ---
    Jak to máte s drbáním a hygienou bodlin? Ten náš prďola se od "záchrany ze zverimexu" drbe celkem intenzivně, pokud je vzhůru, tak třeba každých 5-20 minut. Zkusil jsem mu ostříhat drápky, trochu to pomohlo. Nedávno dostal na koupání misku s pískem, ještě jsem ho tam neviděl, ale asi se drbe míň. Oči má jasný, uši a hlavu bez strupů.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    CARMELKAX: no ten ma kukadla... krasnej.
    CARMELKAX
    CARMELKAX --- ---
    no,tak když se tu nic neděje, tak sem hodím fotku jednoho, z mých ježourů. Aini-vlastní odchov..

    CARMELKAX
    CARMELKAX --- ---
    my máme většinu fotografií na našem webu, ať se pochlubí i ostatní...:)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    nechtěli by jste dat víc fotek tech vašich mazliku?
    CARMELKAX
    CARMELKAX --- ---
    Máme miminka k rezervaci z vrhu A, tak kdyby měl někdo zodpovědný zájem :)
    www.kenwei.net
    CARMELKAX
    CARMELKAX --- ---
    taková normální večeře pro ježky

    CARMELKAX
    CARMELKAX --- ---
    YGA: zkusím nějak fundovaně odpovědět, ač mi to již v tuto hodinu moc nemyslí :) Hrát jako s potkanem nevím, potkany jsem pouze párkrát hlídala kamarádce. Jinak ježek je většinou hravej, miluje ruličky, různý míčky, běhací disk atd. Na okrasu bych řekla, že není. JEžek s dobrou povahou se dá krásně vymazlit, naučit na člověka i tak, že ježek pak sám vyhledává lidský kontakt. Já mám zatím 4 ježky, počet se ještě zvýší a všecky je mám v pokoji, kde spím. Pokud ježek je zvyklej v noci běhat a ščlověk mu kolotoč z ubikace sebere, pak bordel bude dělat..Jinak si spokojeně řádí na kolotoči, pokud namažeš ty spoje, pak to nevrže a normálně se vyspíš.
    YGA
    YGA --- ---
    A mohli byste teda někdo shrnout, v čem to chování zhruba spočívá a jak moc jde s ježkem navázat vztah? Když se ho podaří dobře ochočit, dá se s ním hrát třeba jako s potkanem? A nebo je spíš jen na okrasu, podobně jako morče nebo rybičky? :-) A dá se s ním vydržet v noci v jedné místnosti, nebo dělá bugr? My měli doma ježka, když mi byly čtyři roky, už si to vůbec nepamatuju...
    CARMELKAX
    CARMELKAX --- ---
    A ono v podstatě, když člověk dá zvířeti péči a lásku, tak se za nějaký čas dá ochočit snad skoro všechno..:)

    CARMELKAX
    CARMELKAX --- ---
    Aldariaon : znám jednu paní, viděla jsem jí jen 1x tedy, ale ta má doma ježka evropského. Je ochočenej pomalu jak pes...spí jí v náručí atd. Ale přesto to není vhodný, ježek evropskej prostě má domov v přírodě, pokud nemá dostatečnou váhu či není zdrav. ok, pak lidskou péči uvítá, ale zbytečně ho chovat doma, no nevím...:) Proto tu máme naše pygmy ježky....:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam